Skocz do zawartości

Niestabilne połączenie BT 4.2 - FiiO BTR5


Argennto

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku miesięcy borykam się z problemem niestabilnego połączenia bluetooth między FiiO BTR 5, a telefonem Huawei P20. Dźwięk jest bardzo często przerywany doprowadza mnie to już do szału. I to w miejscach gdzie teoretycznie nie powinien - na otwartej przestrzeni. Każdy przejeżdżający samochód zrywa połączenie. Wystarczy, że się przemieszczam i cały czas jest problem. LDAC, APTX, SBC - przerywa na wszystkich. Telefon w jednej kieszeni, BTR5 w drugiej czyli odległość niewielka. Jestem gotów zmienić smartphone na inny z Bluetooth 5.0 (obecny ma 4.2). Ale czy to pomoże rozwiązać problem? Gdy miałem nauszne Sony MDR-1000 nigdy ani razu przez 6 miesięcy nie przerwało sygnału. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami na BT 4.1 sygnał przechodzący przez ciało potrafi mocno zrywać. W miarę możliwości radzę sprawdzić na cudzym telefonie, czy problem się ponawia - to da odpowiedź czy wina leży po stronie FiiO czy Huaweia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w Huaweiu ale jak masz ustawione w opcjach programisty dźwięk BT? Najwyższa jakość? Telefon nosisz w tylnej kieszeni? Jeśli nosisz z tyłu to ludzkie ciało bardzo dobrze pochłania fale elektromagnetyczne ( szczególnie tkanki miękkie) U mnie BTR5 z V30 i G7 Thinq nie ma problemu. Czasami rwie z Shanling M0 ale tam nie ma BT5. Na BT 5 na obu urządzeniach przetestowałem kiedyś przez przypadek ok 12-13 metrów na hali fabrycznej na różnych poziomach jak zerwało połączenie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na otwartej przestrzeni zawsze masz więcej zakłóceń aniżeli w budynku. Sygnał BT zakłócany jest przez linie wysokiego napięcia, te w ziemi także, sygnalizacje świetlną etc. W domu zakłóca mikrofalówka i wifi najbardziej. Najważniejsze jednak jest jak @Inszy wspomniał blokowanie sygnału przez nasze ciało - "cross body interference". Woda blokuje sygnał BT, ciało to 70% wody więc blokada dość spora. Jeżeli w linii prostej pomiędzy źródłem a odbiornikiem masz spory kawałek ciała to będzie problem zatem pobaw się ustawieniami.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, bigmaras napisał:

 

Od kilku miesięcy czyli od początku jak mam BTR 5 - zawsze zrywało. Trzymam w przedniej kieszeni. Zauważyłem właśnie, że ciało bardzo silnie zakłóca sygnał - na ale jak inaczej jak nie w kieszeni. Bawiłem się w opcjach programistycznych zmniejszając częstotliwość próbkowania na APTX z 48Khz na 44.1Khz. LDAC z 990 kbps na 660 kbps. Poczytałem, że SBC wcale nie oznacza złej jakości wypróbowałem też ten kodek. Ale wszystko przerywa często. Pożyczyłem GS8+ dziś potestuję. On ma Bluetooth 5.0, ale nie wiem czy to coś zmieni.

Edytowane przez Argennto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Argennto napisał:

Od kilku miesięcy czyli od początku jak mam BTR 5 - zawsze zrywało. Trzymam w przedniej kieszeni. Zauważyłem właśnie, że ciało bardzo silnie zakłóca sygnał - na ale jak inaczej jak nie w kieszeni. Bawiłem się w opcjach programistycznych zmniejszając częstotliwość próbkowania na APTX z 48Khz na 44.1Khz. LDAC z 990 kbps na 660 kbps. Poczytałem, że SBC wcale nie oznacza złej jakości wypróbowałem też ten kodek. Ale wszystko przerywa często. Pożyczyłem GS8+ dziś potestuję. On ma Bluetooth 5.0, ale nie wiem czy to coś zmieni.

 

Metodologie masz słuszną. Zjechanie w dół z kodekiem powinno poprawić nieco sytuacje. Źródło BT ma znaczenie i jestem bardziej niż pewny, że Twój huawei ma dużo mocniejszy sygnał niż GS8+. Kiedyś ze znajomymi robiliśmy testy i jabłka/huawei najlepiej wypadały. Samsungi najgorzej. Sprawdź gdzie jest umiejscowiona antena w Twoim telefonie, będziesz wiedział jak go układać w kieszeni, to też jest ważne. Ewentualnie przeniesienie wyżej nieco, do paska bądź na ramię dużo zmieni.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak jak napisali [mention=64077]Jaro54[/mention] [mention=21694]Inszy[/mention] i [mention=50800]bigmaras[/mention].  U mnie TRN BT20S (BT 5.0) w połączeniu z SR25 (BT 4.2) na ulicy zrywa niemiłosiernie. Najmniej jak DAP-a mam w tylnej kieszeni spodni po stronie sparowanej słuchawki , ale już jak się pochylę czy mocno skręcę głowę to zrywa (więcej ciała czyli wody na linii połączenia). W mieszkaniu jest dużo lepiej , ale też szału nie ma. Natomiast z  LG V30 (BT 5.0) w mieszkaniu nie mam problemów. Na ulicy zrywa czasami (rzadko) tylko jak schowam telefon do dolnej kieszeni bojówek .

 

PS.

Swoją drogą  A&K to się nie popisało z BT w bądź co bądź jednym ze swoich nowszych DAP-ów.

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro przetestuje z Galaxy S8+ na ulicy, ale wstępnie mało optymistycznie to się zapowiada. Zrywa sygnał po przyłożeniu ręki do anteny w telefonie. Fakt w mieszkaniu wykrywa mi 15 innych sieci Wi-Fi co też diametralnie wpływa na siłę sygnału BT. Poważnie się zastanawiam nad zakupem klasycznego odtwarzacza i połączyć przewodem. No i pożegnać się ze Spotify. 

Edytowane przez Argennto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile urządzeń BT wykrywa? Zbytni tłok w eterze tez negatywnie wpływa 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, bigmaras napisał:

 

Dodaj do tego sieć WIFI i mikrofalówki

WiFi jak pisał wcześniej 15 sztuk robi mu smog elektroniczny. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku godzinnym odsłuchu w zatłoczonym mieście mogę zdać relację. Połączenie między BTR5, a GS8+ jest zdecydowanie stabilniejsze, rzadziej zrywane niż w połączeniu z Huawei P20. Nie wiem czy to zasługa BT5 czy umieszczeniu anteny Bluetooth w Samsungu. Urządzenia umieszczone w obydwu kieszeniach - Samsunga anteną (tyłem telefonu) do zewnątrz. W Huaweiu było to bez znaczenia czy ekranem do zewnątrz czy baterią. Podczas 3 godzin zerwało 5 razy na ułamek sekundy. Przejście między dwoma blokami gdzie w każdym mieszkaniu jest ruter Wi-fi i inne urządzenia zakończyło się sukcesem - nie przerwał ani razu. Na Huaweiu częściej zrywało niż grało. Używany kodek APTX bez HD. Być może dla niektórych Huawei miał stabilniejsze połączenie. Ale to mógł być inny model niż P20, a Samsung nie Plus tylko zwykły. Uważam za wysoce prawdopodobne udział wersji Androida w stabilności połączenia - im nowszy tym gorzej. Jak i samo sparowanie po BT5 powinno mieć przewagę nad BT4.2. Tak przynajmniej napisane w specyfikacji protokołu, że nowszy wprowadza spore zmiany. Oczywiście obciążenie całej infrastruktury, pogoda i czynnik losowy tez mają duże znaczenie. Deszczowa pogoda sprzyja lepszemu połączeniu. Choć jeżeli chodzi o markę smartphone'ów gdzie połączenie najrzadziej zrywa wydaje mi się, że to jest to Apple. Pomaga mu brak wsparcia dla kodeków APTX i LDAC

Edytowane przez Argennto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup LG i nie będziesz miał problemów z BTR5 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie problemy? Mam od 2 lat i nie mam żadnych problemów. A dziś do duetu V30/G7 THINQ doszedł Velvet DualScreen..To 5 mój smartfon od LG i nie miałem z nimi problemów 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Argennto napisał:

Miałem LG G6 byłem bardzo zadowolony. Kupił bym V30 gdyby nie problemy z wyświetlaczem w tym modelu. Biały kolor zmienia się w turkusowy gdy nie patrzy się na niego na wprost. Nierzadko problemy z podświetleniem na dolnej części ekranu. 

No nie wiem.🤔 Mam LG V30 już prawie dwa lata i wszystko jest OK.  Nie ma żadnych "turkusów" nawet pod najostrzejszym kątem patrzenia . Chyba, że mam jakiś wyjątkowy egzemplarz (szczerze wątpię), bo kolory rozróżniam.😏

 

Edit.

 Nie zauważyłem , że już wcześniej @Jaro54 skomentował. Sorry

Edytowane przez deadman42
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności