Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Kolumny + wzmacniacz do rocka i metalu do 1000zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym was poprosić o pomoc w doborze kolumn głośnikowych oraz wzmacniacza do pokoju 22m2. Słucham głównie muzyki gitarowej, takiej jak metal, hardrock, akustyczne utwory itd. Czasami słucham też edm'ów. Jeżeli chodzi o brzmienie to zależy mi na jak najbardziej uniwersalnym, chciałbym żeby tony wysokie były wyczuwalne, ale nie męczące, tony niskie mocne i dobrze kontrolowane, nie zalewające pasma, średnica wypchnięta, nie wycofana. Korzystam głównie z plików mp3, ale posiadam kilka albumów w formacie bezstratnym. Jeżeli chodzi o to do czego będę podłączać głośniki to będzie to DAC Aune X1S Pro (ponoć porównywalny z DAC Magic 100, ale nie wiem ile w tym jest prawdy). Zastanawiałem się nad kolumnami podstawkowymi, np. Tannoy Mercury M2, albo jakieś Heco, ewentualnie Dynaudio. Jeżeli chodzi o kolumny podłogowe to Mission M33i, może jakieś Jamo, JBL, Dali, Heco. Jeżeli chodzi o wzmacniacz to wybrałbym prawdopodobnie jakiegoś Rotela, albo Nad'a. Kwota jaką chcę przeznaczyć na zestaw to 1000zł. Dodam jeszcze, że nie słucham za zwyczaj głośno, więc dobrze by było gdyby głośniki grały dobrze przy niskiej głośności, zależy mi bardziej na jakości dźwięku niż na ilości dB.

Tutaj jeszcze przykładowe utwory jakich słucham:

Soil - Unreal

Deftones - Around the fur

Demon Hunter - Lesser Gods

Nirvana - Smells Like Teen Spirit

Cold - Just got wicked

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, no niestety... Jak będzie trzeba to najwyżej dołożę te 200zł, byleby nie więcej. A z typowo podłogowych konstrukcji? Coś w stylu STX'ów, Magnatów Quantum, Kefów Q? Czytałem trochę o kolumnach i wydaje mi się, że najlepiej sprawdzą się konstrukcje 3-drożne. Na same kolumny chcę wydać do 700zł, a reszta na wzmacniacz, dac'a już mam i to dosyć neutralnego, więc jakoś to powinno wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu akurat konstrukcja altuso podobna? Jakie ona ma zalety i wady?  Myślałem nad 3-drożnymi podłogówkami, ale tymi co mają po 1m wysokości i są wąskie. A z tych wyższych podłogówek to najlepiej by było 3-drożne jakieś znaleźć, ale mało tego jest za ok. 700zł... Jeszcze jest opcja żeby o podstawkowych pomyśleć, ponoć w tej cenie dużo lepsze jakościowo niż podłogówki. Najwyżej subwoofer kupie jak będzie mało basu. No i 1200zł to ja mogę wydać na kolumny + wzmak, a nie na same kolumny ;d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arek

za duzo czytasz może warto bylo by posłuchać.

każda z tych kolumn przegonią altusy ale pewnie to wiesz skoro o nich wspomniałeś. Zapytałeś się i dostałeś odpowiedź. Każda z konstrukcji  jest trójdrożna . Jesli wiesz lepiej nie pytaj.

A jeśli chcesz dokupić suba do stereo to kup byle co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zielony w temacie kolumn stereo... Naczytałem się tego wszystkiego i sam w sumie nie wiem co piszę... Za dużo informacji. W garażu mam stare kolumny unitry tonsil ZGC 40, może one by dały radę... Kto wie. Zaciekawiły mnie kolumny @waski Jak się spisywały te kolumny? Z jakim wzmacniaczem grały? Wyczytałem, że są to raczej jasne i ostre kolumny, więc może jakiś ciemniejszy wzmacniacz by do nich pasował? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arek Chudy u mnie grały z Sony FA5ES, potem z Amplifikatorem A2003, potem z Amplifikatorem G, ale nie sugeruj się wymienionymi powyżej piecami bo to łatwe do wysterowania kolumny.

Znakomicie spisywały mi się przez wiele lat. Ostrości nie uświadczyłem, ale każdy z Nas odbiera inaczej muzykę.

Jak nie sprawdzisz samemu to się nie przekonasz. W dodatku coś, co zagra u osoby A, na tym samym sprzęcie ale w mieszkaniu osoby B zagra zupełnie inaczej (Akustyka pomieszczenia jest bardzo ważna. Coś, co u kogoś będzie grało pięknym zrównoważonym dźwiękiem, u Ciebie może walić Basem, burczeć nie do wytrzymania ect...).

Minus Dali 400, zresztą jak wielu kolumn z BASS Refleksem szczególnie z tyłu to koniecznść zapewnienia im odpowiedniej odległości od ścian (sprawdź sobie np. hasło "siatka basu" jak ustawienie kolumn wpływa na brzmienie). Ja osobiście od bodajże 8 lat wyszukuje kolumny nie dziurawe (membrana bierna, obudowa zamknięta), są bardziej ustawne w moich warunkach mieszkaniowych. 

Najlepszym rozwiązaniem jeżeli sam nie wiesz jeszcze jakiego brzmienia chcesz, oczekujesz to wypożyczenie kolumn (używane oczywiście też się tak są) za kaucją i sprawdzenie u siebie czy jest to dźwięk, którego szukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem, nakręciłem się na te Dali 400... 450 byłyby prawdopodobnie bardziej uniwersalne, ale kosztują 200-500 zł więcej. Ciekawi mnie czy jak postawiłbym te dali pod skosem, jakieś 40cm pod nim i 50cm od ściany to będzie dobrze? Czy mogą być jakieś nie fajne wycia, czy coś? No i jak jest z głośnikami w tych Dali? Producent jakoś podpisywał oryginalne głośniki? Jak mogę rozpoznać że są oryginalne, a nie wymieniane na jakieś inne? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności