Jump to content
Sign in to follow this  
Songo

Pytanie Dotyczące Rio Karmy

Recommended Posts

Witam .

Mam pytanie dotyczące Karmy . A mianowicie jak to jest z tym Bit Rate podobno max to 256 czy to prawda ? . Natomiast jesli mam mptrójki powrzucane 320 to jakosć jest okrojona ? . moze inaczej , gdzie bedzie lepsza jakosc na Karmie czy na T10 przy max Bit Rate na tych playerach.

:blink: a kto takie herezje prawi ?

Karma radzi sobie bez problemu z większością formatów łącznie z FLAC w którym bitrate sięga 1000 kbps

Witam .

Mam pytanie dotyczące Karmy . A mianowicie jak to jest z tym Bit Rate podobno max to 256 czy to prawda ? . Natomiast jesli mam mptrójki powrzucane 320 to jakosć jest okrojona ? . moze inaczej , gdzie bedzie lepsza jakosc na Karmie czy na T10 przy max Bit Rate na tych playerach.

Nie - to ograniczenie dotyczyło tylko pierwszego firmware ( jeszcze z 2003 roku )

W następnych Karma zyskała możliwośc odtwarzania w zasadzie wszystkich MP3-trójek

, czy to CBR lub VBR do 320 kb/s .

(nie wiem czy są jakieś ograniczenia "od dołu " -trzeba by było popytać się KHRoNa -

wydaje mi się jednak że najniższym bitrate jest 32kb/s )

Natomiast 256 to najwyższy bitrate WMA CBR jaka jest w stanie obsłużyć Karma

( na plikach VBR WMA odgrywanie stawało mi przy około 275 kb/s ).

W przypadku ogg nie ma żadnych ograniczeń ( od góry ) > Q 9 ( 320- 350 kb/s ) Q 10 ( 500 kb/s)

Karma obsługuje bez żadnych problemów , podobnie jak bezstratny FLAC - jest on

zdecydowanie najmniej prądożerny ze wszystkich "wysokich" ( czyli tak naprawdę niskich ) kompresji

karma gra każdy bitrate plików MP3, Ogg Vorbis i FLAC... z plikami WMA ma problem, ale jest to ograniczenie dekodera WindowsMedia który posiada - generalnie ma problem z plikami WMA mającymi bardzo niski (<48kbps) i bardzo wysoki (>256kbps) bitrate...

[edit] od dołu pliki MP3 gra chyba od 8kbps (tyle przewiduje standard)... ale musiał bym jeszcze sprawdzić...

A gdzie można znaleść najnowszy firmware do Karmy, czy ktoś wie?

Witam .

Nie - to ograniczenie dotyczyło tylko pierwszego firmware ( jeszcze z 2003 roku )

W następnych Karma zyskała możliwośc odtwarzania w zasadzie wszystkich MP3-trójek
, czy to CBR lub VBR do 320 kb/s .

(nie wiem czy są jakieś ograniczenia "od dołu " -trzeba by było popytać się KHRoNa -
wydaje mi się jednak że najniższym bitrate jest 32kb/s )

Natomiast 256 to najwyższy bitrate WMA CBR jaka jest w stanie obsłużyć Karma
( na plikach VBR WMA odgrywanie stawało mi przy około 275 kb/s ).

W przypadku ogg nie ma żadnych ograniczeń ( od góry ) > Q 9 ( 320- 350 kb/s ) Q 10 ( 500 kb/s)
Karma obsługuje bez żadnych problemów , podobnie jak bezstratny FLAC - jest on
zdecydowanie najmniej prądożerny ze wszystkich "wysokich" ( czyli tak naprawdę niskich ) kompresji

Edited by kacprek