Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

RHA t20 wireless i nieznośny dźwięk


Arczi11

Rekomendowane odpowiedzi

Wyciągnąłem słuchawki RHA T20 WIRELESS  i podłączyłem do telefonu Sony XZ PREMIUM po kablu, narazie wygrzewały się kilkanaście godzin, może to jest za mało, ale od początku grają straszną górą i to jest wręcz nieprzyjemne. Z podłączonym Fiio Q1 Mark II jest niewiele lepiej. Słuchałem na domyślnych wkręcanych wkładkach

tj. na srebrnych. Zmieniłem na czarne tj. bassowe i była znacząca poprawa. Góra już nie była tak nachalna i wszechobecna. Ale w czym jest problem? Kwestia synergii czy moje uszy tak odbierają dźwięk?

Edytowane przez Arczi11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnąłem słuchawki RHA T20 WIRELESS  i podłączyłem do telefonu Sony XZ PREMIUM po kablu, narazie wygrzewały się kilkanaście godzin, może to jest za mało, ale od początku grają straszną górą i to jest wręcz nieprzyjemne. Z podłączonym Fiio Q1 Mark II jest niewiele lepiej. Słuchałem na domyślnych wkręcanych wkładkach
tj. na srebrnych. Zmieniłem na czarne tj. bassowe i była znacząca poprawa. Góra już nie była tak nachalna i wszechobecna. Ale w czym jest problem? Kwestia synergii czy moje uszy tak odbierają dźwięk?
Z Twoimi uszami jest wszystko ok, ogólnie ich sygnatura jest taka jak to w większości sprzętu RHA

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Arczi11 napisał:

Wyciągnąłem słuchawki RHA T20 WIRELESS  i podłączyłem do telefonu Sony XZ PREMIUM po kablu, narazie wygrzewały się kilkanaście godzin, może to jest za mało, ale od początku grają straszną górą i to jest wręcz nieprzyjemne. Z podłączonym Fiio Q1 Mark II jest niewiele lepiej. Słuchałem na domyślnych wkręcanych wkładkach

tj. na srebrnych. Zmieniłem na czarne tj. bassowe i była znacząca poprawa. Góra już nie była tak nachalna i wszechobecna. Ale w czym jest problem? Kwestia synergii czy moje uszy tak odbierają dźwięk?

Pokombinuj z tipsami, T20 łupią basem, że aż miło ...

 

41 minut temu, rafik87 napisał:

Z Twoimi uszami jest wszystko ok, ogólnie ich sygnatura jest taka jak to w większości sprzętu RHA

Cooo ...? Że niby RHA gra górą ?

Edytowane przez chico99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to się zgadza, strojenie to mocne V. Chodziło mi, że basu tam sporo całkiem.
Też się zgadza przy dobrym sealu, przy braku potrafią pisnąć i przy za głębokim i złym doborze tipsów pisk potrafi dotrzeć aż do stóp

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam RHA T20i z modem na złącze mmcx i dołożonym kabelkiem Yinyoo 4 Core Single Crystal Copper i powiem tak.. są to jednej z najciekawszych słuchawek w mojej kolekcji, super zestrojone, zrównoważone, acz bezkompromisyjnie rozrywkowe. Słucham na basowych filtrach. Na innych faktycznie potrafiły przykłuć (przed modem na mmcx na fabrycznym kablu, po zmianie nie testowałem jeszcze innych filtrów niż basowych) i filtry naprawdę mocno zmieniają tutaj charakterystykę tych słuchawek. Jednak basu jest sporo, jest miękki, dobitny i nie powinno go brakować w żadnym calu. Przede wszystkim zwróć uwagę na poprawny seal, bez tego nie usłyszysz tego czego powinieneś usłyszeć. Potem można polemizować nad sygnaturą i synergią dźwiękową z Twoimi uszami ;) Ah.. no i sprawdź na innym źródle.. wątpię, że będzie to dobrze grało z telefonu. U mnie są dosyć wrażliwe jednak na źródło dźwięku, najlepiej u mnie grają z Colorfly C10.

Edytowane przez ryankgb
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Próbowałem konfiguracji z piankami Comply i z tymi załączonymi tipsami z zestawu na bassowych filtrach. Tipsy silikonowe dały bardziej kontrowany dźwięk jednak nie pozbyłem się tej skrajnej cyfrowości.

 

Zmieniłem źródło na Fiio Q1 Mark II jest niewiele lepiej.

 

Zobaczę jeszcze jak grają bezprzewodowo.

 

Edycja: problem jest podobny.

 

 

Z desperacji wpadłem na pomysł zamontowania tipsów Balanced ze słuchawek Shanling ME700 i co się stało?

 

SKRAJNA CYFROWOŚĆ zniknęła :-D

 

Spróbowałem później na filtrach referencyjnych. Jednak na nich nie da się słuchać. Zbyt dużo jest tej cyfrowości. Zostawiam kombinację tipsów Balanced z ME700 i filtrów czarnych Bassowych. Dla mnie jest to bardzo ok.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A.próbowałeś biflange z zestawu RHA ? Te białe.
Te z dwoma kołnierzykami?
Niewielkie zmiany. Chyba po prostu RHA mają takie specyficzne granie. W recenzji było napisane, nie dla każdego te słuchawki będą pasować, ale była 50% obniżka, więc mając wcześniej fajne t10i zaryzykowałem.

Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arczi11 One brzmią dość technicznie po kablu, mocno w wyższej średnicy, ale nie są jakieś ekstremalnie jasne czy ostre. Bez wątpienia nie brzmią ciemno i nie mulą, ale to nadal nie żyletki - szczególnie z filtrami basowymi. Przewodowo nie powiedziałbym, że brzmią cyfrowo. Możliwe, że coś jest synergicznie nie tak z Sony, chociaż znam brzmienie XZ Premium i w teorii nie powinno być źle. Nie pamiętam jedynie jak wygląda kwestia wbudowanych "ulepszeń" dźwięku w tej Xperii. Zajrzyj do ustawień dźwięku, może są włączone jakieś efekty/uprzestrzennianie i inne cholerstwa, które zazwyczaj brzmią bardzo sztucznie :)

 

Edit: Dopiero teraz zauważyłem, że z innymi tipsami i filtrami basowymi uzyskałeś dobre rezultaty :) Możliwe, że to rzeczywiście kwestia "seala", czyli uszczelnienia kanałów, bo słuchawki mimo iż klarowne, to nie są jakieś ekstremalnie ostre. A jak za 50% ceny to w ogóle deal :)

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie to taka przecena była ?

https://www.rha-audio.com/intl

 

Zapisałem się do newslettera tam i po jakimś czasie przyszedł kod z obniżką 50% na wszystkie słuchawki.

 

Wybrałem walutę PLN w prawym górnym rogu.

 

 

 

Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Nie pomyślałem, żeby wcześniej napisać, ale...
W połączeniu z Shanlingiem M6 i tipsami 2 kołnierzowymi z zestawu słuchawki rha t20 wireless po kablu super grają. Nie mają problemu z syczeniem nawet na referencyjnych. Próbowałem użyć jeszcze tych drugich silikonowych tipsów, ale w nich V-ka była mniejsza.

Wolę jednak filtry basowe, które jakby to powiedzieć powodują mniejszą cyfrowość (?) przez obcięcie góry.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka









Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności