Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Neutralne/analityczne IEMy ~500 ziko


mjuzikfrik

Pytanie

Hej,

 

poszukuję słuchawek dokanałowych, które będą neutralne / lekko analityczne. Na pewno nie chciałbym mieć dużej ilości basu. Jeśli miałbym wybierać na czym bardziej mi zależy w ilości pomiędzy średnimi a wysokimi to zdecydowanie wysokie tony. Kiedyś ideałem były Audeo, ale nie będę do nich wracać z w zasadzie oczywiśtych powodów. Od kiedy mi padły miałem Mee M6 Pro G1 i nie były złe, aczkolwiek nie do końca mi pasowały. do tego Shanling MTW100 BA i w nich z tego co pamiętam brakowało mi wysokich i było trochę za dużo basu, chociaż czytałem, że niby powinny być raczje równe. Czy znajdzie coś w powyższej cenie coś dobrego, nie planuje raczej wydawać więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Może zainteresują cię LZ A6 MINI. Na niebieskich filtrach wysokich jest sporo, czasami za dużo. Przestrzeń i holografia na wysokim poziomie. Na alie teraz nawet z kuponami poniżej 50$. Jedyny minus - bardzo długie wygrzewanie, moje dopiero ok 240 h stały się słuchalne. No i wymieniłem na czarne filtry referencyjne. Za cene ok 50$ ciężko dla nich znaleźć konkurencję. Konkurencja kosztuje 2-3 razy więcej a w wielu aspektach nie dorównuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nic nie naliczą z ali idą do Liege a stamtąd  do Polski już w UE. Niedawno trochę drożej sam kupowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wielkiego wyboru nie ma do 500 zł, ale można spróbować z:

- iBasso IT01s - 499 zł

- Tin HiFi T4 - 399 zł

 

Nie są stricte analityczne, ale dość neutralne i sporo detali wyciągają. IMHO bezpieczniejsze opcje niż LZ A6 mini.

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Akoustyx R-110 - dla mnie to pierwsze doki, o których pomyślałem, że to dobre zastępstwo dla Audeo.

 

A jak na miejscu, to Tin T4.

Edytowane przez Inszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
55 minut temu, Methuselah napisał:

Wielkiego wyboru nie ma do 500 zł, ale można spróbować z:

- iBasso IT01s - 499 zł

- Tin HiFi T4 - 399 zł

 

Nie są stricte analityczne, ale dość neutralne i sporo detali wyciągają. IMHO bezpieczniejsze opcje niż LZ A6 mini.

A w czym @Methuselah LZ A6Mini są niebezpieczne? Mam T4 i A6 Mini to jednak granie lepsze, szczegółowość, scena, wygoda, możliwości dostosowania do własnych preferencji (filtry) na plus dla A6 mini. iBasso nie słyszałem. A przy obecnej cenie na ali 50$ to raczej jeszcze jakość/cena przeważa szalę na stronę A6 Mini. podne przez ciebie słuchawki to 2-2,5 raza więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, Jaro54 napisał:

A w czym @Methuselah LZ A6Mini są niebezpieczne? Mam T4 i A6 Mini to jednak granie lepsze, szczegółowość, scena, wygoda, możliwości dostosowania do własnych preferencji (filtry) na plus dla A6 mini. iBasso nie słyszałem. A przy obecnej cenie na ali 50$ to raczej jeszcze jakość/cena przeważa szalę na stronę A6 Mini. podne przez ciebie słuchawki to 2-2,5 raza więcej

 

Na niebieskich filtrach są jasne, nawet za jasne i podkreślają sybilanty, a na czerwonych były pozbawione życia. Czarne były w miarę ok, ale nawet na nich zdarzyło się im podkreślać sybilanty. Może coś się zmienia po długim wygrzewaniu, ale dobrnąłem "tylko" do 150 godz. i pozbyłem się bez żalu.

 

T4 grają od nich bardziej precyzyjnie i neutralnie, a przy tym bardziej naturalnie tonalnie. Dół i góra są lepiej kontrolowane w T4. Góra w LZ A6 mini zbyt często bywa zbyt "splashy" (co niektórzy za dużą detaliczność uważają). Różnica w detaliczności nie jest duża (na czerwonych filtrach w LZ, to T4 prezentują więcej szczegółów), a niezła na szerokość scena to trochę mało, by się nimi jarać. LZ A6 mini są ok, ale nie jest to absolutny killer. Cena niestety nie poszybowała w dół, bo są to super doki, które cieszą się wielkim zainteresowaniem, tylko produkt, który nie odniósł sukcesu i jest teraz wyprzedawany (trochę jak Semkarch CNT-1 wcześniej).

 

Wygoda to rzecz indywidualna. A6 mini mają krótką tulejkę i są większe niż T4, więc nie każdy zaaplikuje je wygodnie do ucha. iBasso IT01s to również lepiej kontrolowany i bardziej naturalny dźwięk. V-ka, ale przyjemnie łączy naturalność z neutralnością. Grają szybciej dołem, lepiej oddają wokale. Scena jest lepiej poukładana.

 

@mjuzikfrik z tańszych możesz jeszcze sprawdzić Moondrop Spaceship (bardziej pod Diffuse Field, Symbio W peel dobrze im robią).

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sporo zmienia się po wygrzaniu. Na pewno bym zgodził się z Tobą przed wygraniem (dla mnie zaczęły grać dobrze po przeszło 240 godzinach). Odnosząc się do M6Pro 1gen to właśnie A6 mini jako następca. I dla mnie czarne filtry są jedynym słusznym wyborem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
24 minuty temu, Inszy napisał:

Z tym basem, LZ w żaden sposób nie mieszczą się w wymaganiach.

Piszesz @Inszyo filtrach czerwonych? Bo na czarnych jest tam gdzie powinien i taki jak powinien być. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
37 minut temu, Jaro54 napisał:

Piszesz @Inszyo filtrach czerwonych? Bo na czarnych jest tam gdzie powinien i taki jak powinien być. 

Absolutnie się nie zgodzę. Basu zawsze jest tam więcej niż przy neutralnym strojeniu i jako substytut Audeo oraz MEE M6 Pro (szczególnie tych pierwszych) po prostu się nie sprawdzą. Można sobie tylko ustawić jak mocne chcemy mieć tam V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 godzin temu, Methuselah napisał:

 

Na niebieskich filtrach są jasne, nawet za jasne i podkreślają sybilanty, a na czerwonych były pozbawione życia. Czarne były w miarę ok, ale nawet na nich zdarzyło się im podkreślać sybilanty. Może coś się zmienia po długim wygrzewaniu, ale dobrnąłem "tylko" do 150 godz. i pozbyłem się bez żalu.

 

T4 grają od nich bardziej precyzyjnie i neutralnie, a przy tym bardziej naturalnie tonalnie. Dół i góra są lepiej kontrolowane w T4. Góra w LZ A6 mini zbyt często bywa zbyt "splashy" (co niektórzy za dużą detaliczność uważają). Różnica w detaliczności nie jest duża (na czerwonych filtrach w LZ, to T4 prezentują więcej szczegółów), a niezła na szerokość scena to trochę mało, by się nimi jarać. LZ A6 mini są ok, ale nie jest to absolutny killer. Cena niestety nie poszybowała w dół, bo są to super doki, które cieszą się wielkim zainteresowaniem, tylko produkt, który nie odniósł sukcesu i jest teraz wyprzedawany (trochę jak Semkarch CNT-1 wcześniej).

 

Wygoda to rzecz indywidualna. A6 mini mają krótką tulejkę i są większe niż T4, więc nie każdy zaaplikuje je wygodnie do ucha.

 

@mjuzikfrik

W kwestii długości Mateusz trzeba sprawdzić a nie pisać z pamieci, bo pamięć bywa ulotna ;)

Mimo większych rozmiarów A6 mini dobrze leżą w uchu 

Od lewej A6 mini, T4, T2 

 

20200714_074604_HDR(1)(1).jpg

27 minut temu, Inszy napisał:

Absolutnie się nie zgodzę. Basu zawsze jest tam więcej niż przy neutralnym strojeniu i jako substytut Audeo oraz MEE M6 Pro (szczególnie tych pierwszych) po prostu się nie sprawdzą. Można sobie tylko ustawić jak mocne chcemy mieć tam V.

Ale jako następca M6 PRO to A6 mini a nie T4, bo T4 to zupełnie inne granie niż T4. Już T2 bliżej M6 PRO niż T4 

Edytowane przez Jaro54
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

M6 Pro autorowi tematu nie do końca pasowały, więc lepiej celować w stronę Audeo niż MEE. Ale nawet tu bas w LZ będzie wisiał za długo i ciągnął się zbyt blisko średnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki panowie za propozycje. Zdecydowałem, że wybiorę coś z tego, albo przesłucham jakoś wszystkie trzy modele. 
Akoustyx R-110

Tin HiFi T4

Moondrop SSR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 minut temu, mjuzikfrik napisał:

Dzięki panowie za propozycje. Zdecydowałem, że wybiorę coś z tego, albo przesłucham jakoś wszystkie trzy modele. 
Akoustyx R-110

Tin HiFi T4

Moondrop SSR

 

Jeśli chcesz przesłuchać SSR to wal na priv :) Udostępnię swoje do odsłuchów :P

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, Jaro54 napisał:

W kwestii długości Mateusz trzeba sprawdzić a nie pisać z pamieci, bo pamięć bywa ulotna ;)

Mimo większych rozmiarów A6 mini dobrze leżą w uchu

 

Tak, tulejka w A6 mini jest węższa i nieco dłuższa niż w Tin HiFi, ale ja ich nie porównywałem. Pisałem tylko, że A6 mini mają dość krótką tulejkę, szczególnie przy ich wielkości i kształcie kopułek, a do tego są wyraźnie większe niż T4. T2/T3/T4 nawet przy grubszej tulejce lepiej dopasowują się do moich kanałów. Dlatego pisałem, że to kwestia indywidualna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
37 minut temu, Methuselah napisał:

 

Tak, tulejka w A6 mini jest węższa i nieco dłuższa niż w Tin HiFi, ale ja ich nie porównywałem. Pisałem tylko, że A6 mini mają dość krótką tulejkę, szczególnie przy ich wielkości i kształcie kopułek, a do tego są wyraźnie większe niż T4. T2/T3/T4 nawet przy grubszej tulejce lepiej dopasowują się do moich kanałów. Dlatego pisałem, że to kwestia indywidualna.

To twoje słowa Mateusz 

Cytat

Wygoda to rzecz indywidualna. A6 mini mają krótką tulejkę i są większe niż T4,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Jaro54 "krótką tulejkę i są większe niż T4", a nie "krótszą tulejkę i są większe niż T4". Nigdzie nie sugerowałem, że T4 mają dłuższą tulejkę, a jedynie, że są mniejsze. Żaden z tych modeli nie wybija się długością, ale T4 są wyraźnie mniejsze. Chyba zbyt mało jasno napisałem i jest to moją winą 😕

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie ważne, po co to kombinowanie, jak się popełnia pomyłkę to należy się przyznać a nie kombinować. Koniec bo dalsza wymiana nic nie wnosi. Oboje z @Inszywprowadzaliście w błąd bo jeden o czerwonych drugi o niebieski filtrach pisał ze wspomnień. Wyraźnie napisałem że czarne po porządnym wygrzaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jedyną osobą wprowadzającą w błąd, jesteś Ty, bez sensu wciskając LZ komuś, kto szuka innych słuchawek. 

 

I znajdź mi gdzie pisałem o kolorze filtrów oraz że robiłem to z pamięci. Takie wyzwanie na dziś: albo cytat, albo skończ bezsensowne pisanie poza tematem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności