Skocz do zawartości

D2 Vs Ifp799


squonk

Rekomendowane odpowiedzi

coz, mam d2, posluchalem, glownie flaczkow z wlasnych cd i mam takie mieszane uczucie, ze bardziej muzykalny to jednak jest ifp799. moje drugie podejscie do iaudio - jak na razie bez entuzjazmu (poprzednio przez 4 miesiace "ujezdzalem g3/2gb).

 

poslucham jeszcze troche, jak sie mi nie zmieni, bede chyba go sprzedawal....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego ci konkretnie brakowało w D2 porównując do IFP-a?

 

tego "czegos"...muzykalnosci - muzyka w d2 brzmi dla mnie bardzo dobrze ale sterylnie, bez "duszy"....

 

Coś w tym jest - jedni mogą lubić ten efekt a inni nie. Mnie osobiście w wielu względach D2 bardziej się podoba niż ifp i jakbym wybierał między nimi kierując się SQ brałbym D2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba wiem o co chodzi - podobnie wypada porównanie Clixa do IFP-a - niby wszystko pięknie ale czuć pewną sztuczność, sterylność. Brakuje tego czegoś co decyduje, że odtwarzana na IFP-ie muzyka jest piękna i wyjątkowa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karma bije na głowę dźwiękowo Clixa, a Clix jest uznawany powszechnie za lepszego brzmieniowo od D2

 

Nie lubie jak ktoś tak ogólnikowo opisuje wyższość jabłek nad pomarańczami... każdy player ma swoje słabe strony w SQ wiec nie ryzykowałbym takich stwierdzeń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak poczytalem ten watek i miejscami jest to wszystko malo przekonujace. Ogolnie to czlowiek ktory chce cos kupic powinien siasc ze sprzetem do ktorego sie przymierza i sie nim pobawic jakis czas. Ale piszcie wasze odczucia bo fajnie sie czyta. Mi zdecydowanie lepiej pasuje dzwiek Vibeza niz D2... chyba bardziej cenie D2 za jego dodatki jak SDHC video czy slownik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak majkel wypada Karma w porownaniu do D2 ( zdaje sie Karma dziwekowo Tobie tez sie podobala ).

Karma podoba mi się bardzo, w porównaniu do D2 jeszcze bardziej. :P Powtórzę to po raz nie wiem który: D2 to player do muzyki akustycznej, gra jasno, chwilami szkliście, ale precyzyjnie artykułuje pojedyncze dźwięki. Bas ma bardzo krótki, przez co przeważnie mi go brakowało, scena węższa niż w ifp. W D2 w ogóle nie ma tego efektu zanurzenia się w dźwięku. Wszystko jest jakby za szybą, brak poczucia obcowania z muzyką, po prostu sobie leci. Przy ostrej muzyce na D2 się dźwięk zlewa, jest zbity, bo ten player ma taką tendencję do zbijania w środek. D2 gra w ogóle prawie bardzo dobrze, nie słyszałem na razie lepiej grającego produktu Cowona, a i od iRiverów T10-30 pewnie bym go wolał dźwiękowo, nie mniej nie zachwycił mnie. ifp i Karmie, a także clixom obu generacji się ta sztuka udała. Z perspektywy czasu odnoszę wrażenie, że clix2 grał lepiej od clixa 1. Już tęsknię za jego brzmieniem. :wub: Przede wszystkim nie szumiał i miał bas bez zarzutów. W ogóle to fani Karmy pewnie by sięgneli po clixa2 jako flasha na miasto + video i gry. Gdyby nie miał skopanej obsługi ogg (jeszcze bardziej niż D2), to byłby dla mnie playerem idealnym. :rolleyes: Ten player daje się polubić, jest po prostu sympatyczny. D2 to taki trochę szpanerski gadżet i na mnie robił większe wrażenie na zdjęciach niż później, gdy go miałem w rękach. Jest gruby, ciężki i kanciasty, co się odczuwa w kieszeni, bo ciąży i gniecie (w spodniach). Ma coraz więcej opcji, które nigdy go nie uczynią palmtopem, więc po co to? Nie chcę go ujeżdżać, bo mi się podoba, ale to player nie dla mnie. Nie mam dla niego zastosowania. Z playerów słucham muzyki poza domem lub w kuchni, z telefonu dzwonię i wysyłam SMSy, aparatem robię zdjecia, filmy oglądam na kompie lub telewizorze, czytam głównie to co na papierze, itd. itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra to ciut mniej ogólnikowo :P

 

D2 wprawdzie jeszcze nie miałem okazji słuchać, ale czytając różnej maści recenzje i porównania łatwo dojśc do wniosku, że większości ludzi bardziej podoba się brzmienie Clixa niż D2. Clixa zaś miałem okazję poznać, że się tak wyrażę "dogłębnie". Przez długi czas w jego brzmieniu nie brakowało mi niczego. Niestety (a może na szczęście) zmieniło się to całkowicie odkąd przesłuchałem IFP-a. Zacząłem sobie uświadamiać wszystkie wady Clixa - brak wyrazistości, jakby głębi dźwięku, jego sztuczność, plastykowość. Nie potrafiłem zanurzyć się w muzyce tak jak na IFP-ie, który powoduje, że zwyczajnie odpływam i nie mam ochoty wracać :). Ma praktycznie wszystko co skłąda się na dobre, wyraziste brzmienie. Po obcowaniu z nim, słuchanie tych samych kawałków na Clixie zwyczajnie nie sprawiało mi już żadnej przyjemności - ot leci sobie muzyczka w tle i tyle... Myślałem wręcz, że lepszegop dźwiękowo playera nie ma.... i znowu się pomyliłem - nadeszła KARMA :D Ciężko powiedzieć czy ma lepsze brzmienie od IFP-a - osobiście postawiłbym oba palyery na równi. Każdy z nich podkreśla różne, lecz równie dla mnie istotne aspekty w odtwarzanej muzyce. Obrazowo mówiąc - IFP jest jak orzeźwiający prysznic na poczatek dnia, a Karma niczym długa, ciepła kąpiel tuż przed zasnięciem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który ładniejszy?

Pytanie retoryczne? Oczywiście, że IFP :)

 

Nie przemawiają do mnie nowe odtwarzacze, z mega wielkimi wyśw. i równie wielkimi funkcjami :P

One dla mnie nie mają duszy, a i ciężko takie coś nosić nie mówiąc już, że w naszych czasach troche to niebezpieczne..

Teraz w odtwarzaczach stawia się na wygląd i funkcje, nie na dźwięk.

Pewnie wielu z was uzna, że jestem nienowoczesny, nie modny i nie "trendi" :D

 

W sumie, co kto lubi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys komputer sluzyl do wykonywania skomplikowanych obliczne i pomagal naukowcom, teraz prawie kazdy go ma. Mozna na nim sluchac muzyki, grac, programowac, tworzyc, ogladac filmy, siedziec w internecie... Do pełni szcześcia brakuje chyba tylko miksera i sokowirówki....

 

Integracja wielu urzaden w jedno jest nieunikniona i nie powinna nam przeszkadzac dopoki ta integracja idzie parze z jakoscia wyrobu, a ze nie idzie, to powinnismy narzekac na niedbalstwo producenta, a nie na mozliwosci odtwarzaczy (IMVHO).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze chlopaki ale taki H1x0 tez nie robil tylko jednej rzeczy (z rockboxem) i ma dusze i duzy wyswietlacz i wychodzi na to se robicie krucjate jakas powoli. Sa takie legendy jak chociazby Karma czy ifp ktorym juz nic nie dorowna po prostu. To tak jak drugiego Mozarta nie bedzie czy VW garbusa albo Dimebaga Darella...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoja droga napedzacie szanowni Panowie rynek... to przez Was na allegro ifp'y schodza po 400 zeta za giga mimo, ze jakby nie patrzec to "poprzedni model" :D ja nie mowie, ze nie jest tyle wart, mowie tylko, ze przez Was laicy dowiaduja sie o wartosci posiadanego sprzetu a mnie pozbawiaja szans na okazje... smutek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności