Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Behringer BH770 - SUPERLUX? BEYERDYNAMIC?


1313

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, bo dawno się nie odzywałem :). Ostatnio trochę wróciłem do słuchania moich słuchawek i przyszła kolej na coś nowego do "chińskiej" kolekcji. Niedawno znalazłem taki oto twór:

 

https://www.behringer.com/product.html;jsessionid=A7FA4CC744D5975950C414DCC9972990?modelCode=P0E3P

 

BH-770_P0E3P_Front_XL.png

 

Na pierwszy rzut oka - kopia Beyerów DT770. Nawet nazwa niezmieniona!

 

No ale pamiętajmy, że przecież Superluxy HD330 i HD660 to też konstrukcje na nich wzorowane. 

Ich obecna cena do około 160-170 zł, więc zamówiłem na próbę i właśnie wstępnie przesłuc**ję. Dość płasko, środek bliski, potrafi trochę krzyknąć. Bas bardziej punktowy, choć zejść potrafi. Przy rozrywce trochę zejścia brakuje. Muszę się osłuchać. 

 

Dodatkowo pomyślałem, że ich pojawienie może mieć związek z pojawieniem się nowej wersji Superluxów HD660PRO, właśnie z welurami. Ale znowu nie do końca, bo tam ponoć jest impedancja 150 Ohm lub (opcjonalnie?) 32 Ohm. Te mają niby 80 Ohm, jak Beyery. Musze zrobić porównanie z 660-tkami, choć z uwagi na inne pady mogą brzmieć mocno różnie.

 

Tutaj link do 660 PRO

 

http://www.superlux.com.tw/productInfo.do?pdctid=7ff14886-6a8c-4bc6-849f-89c67d61f492&pdkid=3a182f85-9464-41bf-b4c7-d618102f84ac&level=2&lv0=1#feature_zone_li

 

Najchętniej porównałbym je z oryginałami DT770, ale nie mam jak.

 

Może jeszcze ktoś się na nie skusił i może coś więcej powiedzieć?

Edytowane przez 1313
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie wyglądają, przekleję specyfikację

DANE TECHNICZNE:

  • Profesjonalne, zamknięte studyjne słuchawki referencyjne klasy profesjonalnej
  • Dynamiczne przetworniki 53 mm zapewniają ultraszeroką charakterystykę częstotliwościową.
  • Zapewniająca rozszerzoną charakterystykę basu i szczegółowe wysokie tony.
  • Wyjątkowo lekki i wygodny dla długich sesji studyjnych
  • Zapewnia naturalne monitorowanie z przestronną sceną dźwiękową
  • Obwodowy wzór ponaduszny z bardzo miękkimi nausznikami i regulowanym pałąkiem na głowę.
  • Zamknięta konstrukcja zapewnia spójne środowisko akustyczne i wyjątkową izolację akustyczną.
  • Kabel miedziany pleciony, beztlenowy, o przedłużonej niezawodności z adapterem 1/4" (6,3 mm).
  • Zoptymalizowana wydajność do użytku z szeroką gamą profesjonalnych i konsumenckich urządzeń audio
  • 3-letnia gwarancja
  • Zaprojektowany i skonstruowany w Niemczech.

Te 53mm przetworniki to by skłaniały przetwornikowo raczej do Takstarów TS-671 niż Superluxów HD660.

 

@1313 podstawowe pytanie do Ciebie, jakiej jakości są wysokie tony? Dobrze wybrzmiewają i mają najwyższe składowe, czy takie wykastrowane jak w HD660?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem ich trochę. Nie są wg mnie wykastrowane absolutnie. Jednocześnie nie meczą i nie sybilują. W zasadzie jedynie doczepiłbym się nieco wypchniętego środka, ale całość jest bliska liniowości. Przestrzeń niewielka, ale z kolei dość naturalna. Dźwięk ma duży potencjał i tak z pamięci jest bardziej neutralny i bliski niż w HD330 i HD660 zapewne także. Ja mam HMC660, ale to nic, mogę je porównać. Do tego dochodzi duża wygoda. Myślę, że zostaną u mnie, bo dźwięk jest bardziej studyjny niż w SLach i nie ma tu charakterystycznej V-ki, jak w większości SLi.

 

 

Edit

 

No to chyba możemy sobie wsadzić... miedzy bajki dane techniczne z karty - w jednym miejscu pasmo podają jako 10-38kHz, w drugim 5-35kHz. Impedancja podana to 80 Ohm, a zmierzyłem 150Ohm. Chyba, ze równolegle policzyli dla dwóch :P. Teraz pytanie jak ze średnicą przetwornika, bo może to tez bzdura. Jutro chyba rozkręcę i sprawdzę. Ale to mnie nie zraża, bo wrażenia mam bardzo pozytywne.

Edytowane przez 1313
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat pasmem to się w ogóle nie ma co przejmować, można pisać co się chce, bo nikt nie podaje przy jakiej skuteczności ;) 

Co do impedancji to zaczyna być interesujące, bo wyżejomowe z reguły są bardziej precyzyjne :) . Oczywiście zależy to też i od samej membrany, ale jak piszesz że jakość wysokich tonów jest dobra, to nie powinno być źle.

8 godzin temu, 1313 napisał:

Teraz pytanie jak ze średnicą przetwornika, bo może to tez bzdura. Jutro chyba rozkręcę i sprawdzę.

Wystarczy zdjąć pady i wyjąć gąbkę przed przetwornikiem, żeby zobaczyć. Z tym, że ta gąbka może być mocowana pierścieniem jak w DT770, to wtedy wyjęcie pierścienia da też dostęp do całego przetwornika.

Dla przetwornika 53mm sama membrana widziana od przodu będzie miała ok 50mm, więc na pewno do odróżnienia od przetwornika 40mm (jakie są np w HD660).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę. Gąbka jest przyklejona do ścianki.

 

EDIT 

 

No to okazała się jednak prawda - 53mm kosz głośnika. Czyli 50mm membrana, to inaczej niż w HD660. Nawet jakieś niewielkie wytłumienie muszli jest. Jest potencjał, a i fabrycznie jest ciekawie. Masz Pelurlu możliwość porównania ich do T770?

Edytowane przez 1313
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, 1313 napisał:

Masz Pelurlu możliwość porównania ich do T770?

Konkretnie do DT 770 to nie, ale do ich gejmingowego odpowiednika (32 omowego), czyli MMX 300  v1 to tak.

 

37 minut temu, 1313 napisał:

No to okazała się jednak prawda - 53mm kosz głośnika. Czyli 50mm membrana, to inaczej niż w HD660. Nawet jakieś niewielkie wytłumienie muszli jest. Jest potencjał, a i fabrycznie jest ciekawie.

A jak w końcu z tą impedancją, nadal 150 ohm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na wtyczce zmierzyłem 147 Ohm na każdym kanale. Czyli spokojnie 150 Ohm impedancji. Nie wiem, co to za przetwornik jest. 

 

EDIT

 

Porównałem z grubsza do HD660 - jest nieco inaczej - dół szybszy i trochę wyższy, średnie bardziej wysunięte. Góra podobna, ale moje 660 są dość jasne i nie można ich nazwać wykastrowanymi. Ogólnie 770 są bardziej liniowe, jaśniejsze. Ciekaw jestem ile jest w tym roli padów. Tak, czy inaczej, na pewno to nie są te same słuchawki. Na pewno mogę je polecić, a na mody powinny być bardzo podatne.

Edytowane przez 1313
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, 1313 napisał:

Porównałem z grubsza do HD660 - jest nieco inaczej - dół szybszy i trochę wyższy, średnie bardziej wysunięte. Góra podobna, ale moje 660 są dość jasne i nie można ich nazwać wykastrowanymi.

Ale ja nie miałem na myśli jasności/ilości wysokich tonów, tylko ich jakość/rozciągnięcie. Dobrej jakości wysokie tak niemęcząco "cykają" bez kłucia w uszy mimo sporej ilości wysokich (bo wiadomo, że jak jest mało, to nawet kiepskie nie będą kłuć).

 

3 godziny temu, 1313 napisał:

Ogólnie 770 są bardziej liniowe, jaśniejsze. Ciekaw jestem ile jest w tym roli padów.

Welurowe pady sporo zmieniają jeśli chodzi o ilość wysokich, ale jakość też - mniej podbijają te niższe (męczące) składowe wysokich tonów, niż wysokie składowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No będę jeszcze próbował zamienić te pady i zobaczymy co wyjdzie. Słuchałem wczoraj 2h Behringerówi poza małymi niedoskonałościami jest na prawdę bardzo fajnie.To nie jest granie dla "bassheadów", ale bardzo kulturalne i przejrzyste granie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Perulu, poradę potrzebuję. Kumpel wziął ode mnie te słuchawki, z uwagi na dość oszczędny bas, a on chciał mieć jakieś o bardzo dobrym brzmieniu mowy. Kupiłem sobie drugą parę i się niestety na gorsze różni. Bas prawie nie istnieje, równo w obu słuchawkach. Wewnątrz przetwornik ma zaklejony kosz fizeliną i żadna dziurka nie jest przebita. Pierwsza myśl - zrobić dziurkę. Ale... na środku magnesu są niezaklejone 4 malutkie dziurki, więc nie wiem, czy przebicie dodatkowej na brzegu kosza cokolwiek zmieni. Jak sądzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od tych po środku i to nie wszystkich. Tak ze 2 na początek i sprawdź efekt. 

Dziwne, że taki rozrzut brzmieniowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te po środku magnesu są otwarte. Właśnie to mnie niepokoi, bo teoretycznie przetwornik jest otwarty już. Chyba, że one nie mają dostępu do membrany i nie powodują "ucieczki" powietrza przy ruchu membrany.  Rozrzut nie aż taki wielki. Tamte też miały mało basu, ale to jest jeszcze gorzej.

Dodam tylko, że zmiana na pady pseudoskórzane wniosła niewiele. O włos więcej niskich, ale nadal roll-off poniżej 100Hz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zostaje dorabianie otworu. Pytanie tylko czy lepiej w fizelinie z tyłu przetwornika, czy basrefleks w muszli. 

Jak muszla jest bardzo szczelna i nie ma otworów (lub bardzo małe), to lepiej w muszli dorobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda z tych ingerencji teoretycznie pozbawia gwarancji, ale jak zrobisz otwory ładnie i precyzyjnie, to nikt się nie skapnie, że coś było modzone.

To nie są popularne słuchawki, których zdjęć pełno jest w necie i można porównać.

 

PS. Sam bym się w ich modzenie pobawił, ale nie mam motywacji wydawania kasy na kolejne słuchawki, które potem będą tylko leżeć - jak chcesz możesz mi podesłać swoje ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też odpuściłem. Jeśli mamy otwarte otwory przetwornika to nie widzę tu drogi dla pojawienia się spektakularnego basu, jeśli nie ma go niemal wcale. Coś mi się tu nie podoba. Na pewno przetworniki nie były w przeciwfazie, bo to poznaję bezbłędnie. Zrobiłem zdjęcie przetwornika od tyłu, mogę wkleić. Bardzo szkoda, bo wykonane są fajnie (może poza owijką pałąka wypisz-wymaluj Superlux) i są bardzo wygodne, z dobrej jakości padami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności