Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jaki DAC oraz kabel do słuchawek Philips Fidelio X2


Dejvid1189

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

jakiś czas temu udało mi się kupić w bardzo okazyjnej cenie słuchawki Fidelio X2. Słuchawki grają super, ale przeglądam różne strony i opinie, że da się z nich wyciągnąć więcej. Chciałbym je czymś napędzić i wydaje mi się, że wybór Fiio btr5 będzie dobrym rozwiązaniem. Słuchawki głównie będą używane do słuchania muzyki z telefonu z Tidala, będą także podłączane do telewizora oraz do PS4. Do PS4 i TV nie wiem jeszcze w jaki najlepszy sposób podłączyć, czy USB czy bluetooth. 

 

Druga kwestia czy kabel będzie mial duży wpływ na jakość dźwięku po podłączeniu Fiio btr5. Obecnie uzywam kabla Prolink Futura Ultra. Oryginalnego kabla nie mam, ale czytałem że nie był najlepszy i zalecano wymianę na inny.

 

Czytałem też, że lepsze rezultaty daje w btr5 wyjście 2,5mm, więc może da się słuchawki podpiąć jakimś kablem, z jednej strony z wyjściem 2,5mm i 3,5mm z drugiej strony.

 

Jak Wy byście to widzieli? Jak to wszystko dobrać, żeby bardzo dobrze to ze sobą wszystko zagrało?

 

Z góry dziękuję za pomoc, ja niestety jestem Januszem w tych sprawach i dopiero trochę staram się podedukować. Proszę zatem o wyrozumiałość :)

 

Edytowane przez Dejvid1189
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjście 2.5mm w BTR5 to wyjście symetryczne - po dwa kable na przetwornik. Nie podłączysz w ten sposób X2 bez modowania ich. Z mojego doświadczenia z tymi słuchawkami, one się lubią z czymś mocniejszym prądowo, wtedy grają większą sceną. Chcesz ich słuchać mobilnie czy domowo? To pierwsze i tak pewnie odpada że względu na konstrukcję otwartą. Może jakaś lepsza stacjonarka w tej cenie zamiast sprzętu typowo przenośnego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem 2,5mm odpada, bo trzeba by zmodować słuchawki. Głównie domowo muzyka z telefonu, telewizor z wyjściem optycznym i ps4 też chyba najlepiej pod wyjście optyczne podłączyć. Czasami sporadycznie słuchawki w podróży pociągiem, ale też muzyka z telefonu z Tidala. Mobilnie raczej odpada, bo nosze okulary i one podczas chodzenia podskakują, zew względu na docisk słuchawek.

 

Zastanawiam się nad kablem Cordial, bo dużo osób go poleca. Obecny Prolink Futura Ultra przerywa jak go ruszę i gra tylko jedna słuchawka wtedy tylko.

Edytowane przez Dejvid1189
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.07.2020 o 14:05, ForeseenQuasar napisał:

Olej na razie kabel, dołóż do lepszego źródła. Pytanie czy potrzebujesz BT. Jeżeli nie to ja bym wziął iFi Audio Zen albo taniej uDACa 3 z forumowego komisu

Jak ma chłopak olać kabel skoro ma uszkodzony i widocznie nie jest w stanie go naprawić? Cordial kosztuje nie wiele więc warto go kupić.

 

Do autora: Co do dac/amp to BTR5 byłby uniwersalny, przenośny z telefonem po BT (tv chyba też?)i stacjonarnie na kablu z lapkiem/PC oraz PS4. Zależy czy takie rozwiązanie Ci pasuje.   

Edytowane przez LukaszS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, LukaszS napisał:

Jak ma chłopak olać kabel skoro ma uszkodzony i widocznie nie jest w stanie go naprawić? Cordial kosztuje nie wiele więc warto go kupić.

 

Do autora: Co do dac/amp to BTR5 byłby uniwersalny, przenośny z telefonem po BT (tv chyba też?)i stacjonarnie na kablu z lapkiem/PC oraz PS4. Zależy czy takie rozwiązanie Ci pasuje.   

 

Okej, nie widziałem kolejnego posta, skupiłem się na pierwszym, w którym nie pisał o tym, że kabel mu przerywa.

 

Co do olania kabla, raczej mam na myśli, że lepiej jeżeli dołoży do dobrego źródła niż będzie kombinował z poprawą jakości kupując droższe kable. A ifi z tego co czytałem recenzje grania (i znam X2 z własnego doświadczenia) powinien się z nimi dobrze zgrać. Poza tym X2 zagrały większą sceną kiedy dostały trochę więcej prądu.

Edytowane przez ForeseenQuasar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, dzięki wielkie za odpowiedzi.

 

Kabel przerywa ale nie wiem, czy to nie wina telefonu. Podłączyłem inne słuchawki Philipsa douszne i też przerywają. Muszę sprawdzić kabel z innym źródłem. 

 

Pod telewizor jak najbardziej będę podłączać, mam Samsunga KS7000, więc ma i bluetootha i wejście optycznie. Najlepiej było by podłączyć chyba pod telewizor, żeby nie przepinać się ciągle między PS4, a TV czy dekoderem. Pytanie czy podłączając bezpośrednio pod PS4, nie będzie lepszego dźwięku na słuchawkach niż pod TV. PS4 raczje ma dobre kodeki, nie wiem jak TV.

 

Przydało by się też żebym mógł sluchawki podłączać pod PC w pracy. Nie wiem czy mam tam wejście optyczne.

 

Najwygodniejszym rozwiązaniem był by chyba BTR5, wówczas mógłbym sie przełączać swobodnie między urządzeniami, bez konieczności przepinania się kablami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dejvid1189 Podłączenie z PS4 poprzez USB jako DAC jest lepsze, lepsza jakość, brak opóźnień, ładowanie BTR5 a nie rozładowywanie jakbyś podłączył się z TV po BT. PS4 wykryje BTR5 jako zewnętrzne słuchawki USB.

 

Do PC też podłączysz przez USB jako DAC, tylko pewnie będziesz musiał dokupić przedłużacz USB A około 1m, bo w zestawie jest krótki kabel i raczej nie widzę tego aby BTR5 dyndał sobie przy PC. Telefon i TV po BT. 

 

Możesz wziąć pod uwagę tańszy, a też dobry: ES100, na minus gorsze wykonanie, plastik ale lekki. 

Edytowane przez LukaszS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, LukaszS napisał:

@Dejvid1189 Podłączenie z PS4 poprzez USB jako DAC jest lepsze, lepsza jakość, brak opóźnień, ładowanie BTR5 a nie rozładowywanie jakbyś podłączył się z TV po BT. PS4 wykryje BTR5 jako zewnętrzne słuchawki USB.

 

Do PC też podłączysz przez USB jako DAC, tylko pewnie będziesz musiał dokupić przedłużacz USB A około 1m, bo w zestawie jest krótki kabel i raczej nie widzę tego aby BTR5 dyndał sobie przy PC. Telefon i TV po BT. 

 

Możesz wziąć pod uwagę tańszy, a też dobry: ES100, na minus gorsze wykonanie, plastik ale lekki. 

Przedłużacze USB mam, bo korzystam do ładowania padów od PS4 podczas grania. 

 

Pod TV też jest USB, więc nie musiałbym sie przepinać między PS4, a TV i dekoderem. Pytanie czy jakość dźwięku jest taka sama na USB i na wejściu optycznym i czy jakość po podłączeniu pod USB na PS4 będzie lepsza niż na USB w TV.

 

Opcja z ES100 wydaje się spoko, zawsze 200 zł w kieszeni. Recenzję na kropka audio ma bardzo dobrą. Pytanie czy BTR5 jest zauważalnie lepsze w jakości i czy warto dopłacać te 200zł. Ciekawe jak spisują się te słuchawki z oboma modelami DAC. 

Edytowane przez Dejvid1189
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dejvid1189 z tv nie wychodzi Audio po USB, tylko optyk, BT i gniazda słuchawkowe o ile ma tv. USB i optyk to wyjścia cyfrowe, powinna być ta sama jakość, to dac skowertuje na analog.

Czasami ciężko powiedzieć czy coś gra lepiej, gra inaczej i jedni będą woleć BTR5 a inni ES100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie. Dziękuję za pomoc.

Wybór padł na ES100 MK2.

 

Sprawa wygląda tak, PS4 ma problemy z wykrywaniem go po kablu i trzeba na przemian zmieniać porty USB. To jednak nie wszystko, na kablu dźwięk na słuchawkach jest słaby buczy co chwilę jakby trzeszczało co jest strasznie irytujące.

 

Po połączeniu sie z PS4 poprzez Bluetooth wyskakuje komunikat, że PS4 nie obsługuje audio bluetooth.

 

Mikrofon też na PS4 z ES100 nie działa. 

 

Dźwięk z telewizora po podłączeniu poprzez bluetooth jest bardzo dobry, jednak na PS4 tragedia. Ktoś wie jaka może być przyczyna?

Kabel kupiłem Cordiala 3m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca prawdziwe, widocznie bardziej zaawansowane DAC/AMP-y nie wykrywa poprawnie. Sprawdziłem Geek 450 i mimo że diody się świecą to PS4 nie wykrył jako urządzenie audio, wcześniej używałem Nexum Aqua i sprawdziłem też i wykrywa i działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności