Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio FH1 pęknięta obudowa.


deadman42

Rekomendowane odpowiedzi

Taka sytuacja :

Kupiłem  FH1 w listopadzie na forum. Sprzedający zapewniał, że cyt."nie noszą oznak zużycia i nie mają defektów". Defekt miały (słabo trzymające gniazda MMCX), ale zauważyłem to dopiero po 2 dniach i dałem spokój (chyba jestem frajerem😟).

Wczoraj chciałem zdjąć tipsy i zdziwko. Wyszła cała tulejka z jednej słuchawki. Przyglądam się bliżej, a tu takie cudo (foto).

Są dwie możliwości:

1. Pęknięcie było już momencie kupna i postępowało w czasie , a ja nie zauważyłem , bo się nie przyglądałem (czyli jednak frajer😯).

2. Tworzywo słuchawki jest złej jakości . Po jakimś czasie ulega degradacji, robi się kruche , pęka samoistnie lub pod niewielkim naciskiem. Spotkałem się z tym wielokrotnie np. przy aparaturze przemysłowej Siemensa. Jeśli tak, to lipa ze strony Fiio.

Nie widzę innych przyczyn. U mnie słuchawki były dopieszczane. Nigdy nie uderzone. Zawsze chowane do twardego etui po odsłuchach.

Nie wiem czy w dobrym dziale wrzucam tego posta. Myślę, że marne szanse żeby to naprawić ale jednak zapytam.

Czy ktoś coś doradzi i czy miał ktoś podobny przypadek? Czy po prostu na śmietnik?

PS.

Jedno jest pewne. Ostudzony został mój zapał do kupowania w komisie.

 

 

20200703_133250.jpg

20200703_133155.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz się bawić w uniwersalne obudowy ew jakoś sensowny klej do plastiku ale to kiedyś puści.

Kupiłeś tani produkt i co myślisz że będzie działał 10lat? To ma się popsuć a kupujący ma biegną kupić nowe lepsze.

No patrz fh5 tyranie codziennie przez rok praktycznie prawie jak nowe.

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, retter napisał:

Możesz się bawić w uniwersalne obudowy ew jakoś sensowny klej do plastiku ale to kiedyś puści

Dzięki za szczegółową poradę , ale nie. Już je spisałem na straty.

 

27 minut temu, retter napisał:

Kupiłeś tani produkt i co myślisz że będzie działał 10lat?emoji1787.png To ma się popsuć a kupujący ma biegną kupić nowe lepsze

Nie, nie myślę, że będzie działał 10 lat. Chociaż z drugiej strony dlaczego nie?

Jeżeli jedyną drogę jaką przebywają to z twardego etui do ucha i z powrotem.

Mam różne słuchawki wiele lat za jeszcze mniejszą kasę i jakoś obudowy nie pękają.🤔

Domyślam się , że dla Ciebie 500 PLN za dokanałówki to 😂😂(śmiechu warte lub tyle co pstryknąć palcami).  Nie dopuszczasz do głowy, że dla wielu (również i na tym forum) to spory wydatek i chcieliby nacieszyć się nimi dłużej niż rok czy dwa.

 

Godzinę temu, retter napisał:

No patrz fh5 tyranie codziennie przez rok praktycznie prawie jak nowe.

OK. Są aluminiowe. Zresztą też mi chodzą po głowie . Już bym dawno wziął , ale naczytałem się na forum o tych krótkich tulejkach i problemach z aplikacją . Boję się wywalić 1000 PLN i się później wk....ć. Dźwiękowo byłbym z pewnością zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, espe0 napisał:

Wszystko się da :)

No co ty? A jak? 🤔😋 Ja to już boję się dotknąć , żeby ten plastik się nie rozpadł całkowicie.

Edytowane przez deadman42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Nie, nie myślę, że będzie działał 10 lat. Chociaż z drugiej strony dlaczego nie?
Jeżeli jedyną drogę jaką przebywają to z twardego etui do ucha i z powrotem.
Mam różne słuchawki wiele lat za jeszcze mniejszą kasę i jakoś obudowy nie pękają.
Domyślam się , że dla Ciebie 500 PLN za dokanałówki to (śmiechu warte lub tyle co pstryknąć palcami).  Nie dopuszczasz do głowy, że dla wielu (również i na tym forum) to spory wydatek i chcieliby nacieszyć się nimi dłużej niż rok czy dwa.


Wiesz czym jest czas życia produktu? Postarzanie produktu? Agresywna polityka producenta patrz Apple, Samsung?

Jakość produktu wynika też z ceny, mogli dać gorszy plastik celowo lub nie, w tańszych produktach takie ryzyko jest to wliczone w cenę i nikt się tym nie przejmuje.

Bez osobistych wycieczek, po prostu adaptuje się mam doki za 100 i więcej. Nie w tym rzecz unikam pewnych marek które zbyt szybko uśmiercają produkty. Nie mniej mam świadomość że wszystko ma swój kres, jedynie co to staram się dbać lepsze iemy mam w pudełku tańsze w miękkim etui.

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, retter napisał:

Wiesz czym jest czas życia produktu? Postarzanie produktu? Agresywna polityka producenta patrz Apple, Samsung?

Tak wiem. U mnie w firmie prezes na stwierdzenie konstruktora maszyny , że "ten detal to wytrzyma i 20 lat" powiedział cyt. " Za długo .Proszę natychmiast przekonstruować . Po 5 ma być do wymiany".

Takie czasy ehh. 

52 minuty temu, retter napisał:

Bez osobistych wycieczek, po prostu adaptuje się mam doki za 100 i więcej

OK😁.

53 minuty temu, retter napisał:

Nie mniej mam świadomość że wszystko ma swój kres,

Też mam tę świadomość. Tylko , że jak ten kres przychodzi niespodziewanie i IMO przedwcześnie to czasami trudno to przełknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie płacz nad FH1 - zobacz jak moje dwa modele Oppo - PM3 i PM2 - drogie nauszne, oblazła z nich skóra na pałąkach. Naprawa w Niemczech za duże pieniądze. Więc używam ich z chińskimi nakładkami na pałąk.

 

Z FH1 faktycznie cos jest na rzeczy. U mnie były problemy z kablem stokowym - przerywa z wtykiem. Inne kable, innych firm nie przerywają. Poza tym przy wsadzaniu pianek na tulejkę, tulejka wypadła. Były w naprawie w serwisie... Teraz działają.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Lord Rayden napisał:

Nie płacz nad FH1

Normalna reakcja dziecka na zepsutą ulubioną zabawkę ,ale już nie płaczę. 😝Mój "słowiański w****" się uspokoił.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

no coś jest na rzeczy z tymi tulejkami, dzisiaj po 2 latach uzytkowania naszło mnie na zmienianie tipsów i podczas ściagania wyjąłem/urwałem (a wcale mocno nie ciągnąłem) tulejkę. Tylko co gorsza z armaturą... wiem, że pewnie koszt naprawy przewyższa koszt fh1, ale bardzo je lubiłem :). Jak myślicie koledzy, da się coś z tym zrobić?

145922546_254653682931950_4145957110757490280_n.jpg

146215463_759273258351797_8917444513923297960_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pgaik napisał:

Jak myślicie koledzy, da się coś z tym zrobić?

Magiczne ręce @espe0 czynią cuda😁. Zgłoś się do niego z tematem.

Moje po naprawie są teraz pancerne.

Edytowane przez deadman42
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności