Skocz do zawartości

Monoprice SonicSolace - wokółuszne słuchawki z ANC - mini recenzja


audioupdate

Rekomendowane odpowiedzi

  • MP3store

 

 

 

Monoprice SonicSolace

 

Słowem wstępu

 

Coraz więcej osób poszukuje możliwości odcięcia się od świata zewnętrznego, stąd istnieje swojego rodzaju boom, na słuchawki dysponujące technologią aktywnego wyciszania szumów zewnętrznych. Przyznam się szczerze, że mnie ta technologia bardzo ciekawi, i również wzbudza zainteresowanie z uwagi właśnie na funkcjonalność. Trudno jednak znaleźć rozsądne cenowo słuchawki, które pogodzą tą technologię z dobrym odwzorowaniem dźwięku, więc kiedy usłyszałem o Monoprice SonicSolace – wokółusznych słuchawkach zamkniętych przeznaczonych do użytku mobilnego, z redukcją szumu, w cenie 299pln,- byłem więcej, niż zaciekawiony. Zwłaszcza, że marka ta, ma w swojej ofercie niesamowicie ciekawie brzmiące modele wokółuszne, wykonane w technologii planarnej, więc wiązałem z SonicSolace niemałe nadzieje.

 

Wewnątrz i zewnątrz

 

Zaskoczenie od pierwszego kontaktu, słuchawki przychodzą do nas zapakowane w foliowy worek, który skrywa słuchawki, akcesoria, w postaci kabla sygnałowego – umożliwiającego podłączenie słuchawek po kablu do źródła, kabla micro USB przeznaczonego do ładowania oraz instrukcję obsługi. Po wyjęciu z foliowego opakowania, słuchawki sprawiają kolejną niespodziankę, w związku z tym jak są wykonane. Są niesamowicie solidne, wszędzie, gdzie się dało, słuchawki zamiast tworzywa mają metal, włącznie z mechanizmem składania – to bardzo dobry znak, który już wróży, że do słuchawek przyłożono się w sposób należyty. Możnaby pokusić się o stwierdzenie, że brak standardowego opakowania, czy futerału rekompensuje właśnie fakt jak wykonane są te słuchawki, na uwagę zasługuje również jakość obszycia pałąka czy same nausznice wykonane z prawie skóry. Duży plus.

 

Ergonomia użytkownia i technologia

 

Mając do czynienia z wszelkiej maści bezprzewodowymi słuchawkami wokółusznymi z redukcją szumu, na jedno trzeba zwrócić od razu uwagę. Moim zdaniem, powinny to być słuchawki z obsługą dość intuicyjną, prostą, nieskomplikowaną, takie właśnie są Monoprice SonicSolace. Słuchawki wyposażone są w trzy przyciski na prawej słuchawce oraz przełącznik służący do włączenia, bądź wyłączenia redukcji szumu. Natomiast przyciski na prawej słuchawce, umożliwiają odebranie, bądź skończenie połączenia, regulację głośności, czy też zmianę utworu do przodu czy do tyłu. Absolutne minimum, które do mnie, w tym budżecie, po prostu trafia. Co do suchych danych technicznych, zapewnionych przez producenta, deklaruje on, iż słuchawki mogą pracować na rozsądnym poziomie głośności z włączoną redukcją szumu około ośmiu godzin, a bez niej, szesnaście. Słuchawki legitymują się pasmem przenoszenia w przedziale 20Hz – 20kHz, dźwięk reprodukowany jest przez 40mm przetworniki z silnymi magnesami neodymowymi. Dysponują wysoką skutecznością, na poziomie 105dB i obsługą technologii bluetooth w wersji 5.0 – co zapewnia w miarę bezstratne przesyłanie muzyki, oraz energooszczędność. W warunkach bojowych, czyli na mieście i w komunikacji – słuchawki – i tu zaskoczenie, sprawdzają się niesamowicie dobrze, wręcz nieprzyzwoicie dobrze. Skuteczność redukcji szumów z zewnątrz w tych słuchawkach śmiało mogę porównać do konkurencji sporo droższej. Rozmowy telefoniczne również prowadzone są bezproblemowo, mikrofon znajdujący się na prawej słuchawce nie zbiera przesadnie szumów z otoczenia i umożliwia komfortową rozmowę w różnych warunkach. Komfort też daje się we znaki, kiedy założymy je na głowę. Precyzyjna regulacja rozsuwanego pałąka i dobre rozłożenie masy powoduje, że słuchawki nie ciążą na głowie i można używać ich dłużej, niż trwa przejazd komunikacją miejską.

 

Brzmienie

 

Szczerze się przyznam, że spodziewałem się czegoś innego. Spodziewałem się pewnego rodzaju kompromisu, po tym, jak wykonane są słuchawki oraz po tym jak skutecznie działa noise cancelling spodziewałem się, że brzmieniowo będzie można się do czegoś przyczepić. Zaskoczenie. Pozytywne zaskoczenie. Słuchawki prezentują bardzo przyzwoitą reprodukcję materiału odtwarzanego z delikatnie ocieplonym dolnym rejestrem, płynną średnicą i obecną górą pasma. Scena jest dość głęboka, nie grają w głowie, co jest dużym plusem. To bardzo przyzwoicie, a za tą cenę wręcz nieprzyzwoicie dobre słuchawki wokółuszne z redukcją hałasu z zewnątrz. Zdecydowanie warto spróbować, jeżeli poszukujemy takich słuchawek, spełnią niejedno wymagające ucho, a i przy okazji pozwolą cieszyć się ciszą.

 

Abstract

 

 

162193.jpg

162192.jpg

monoprice-sonicsolace-sluchawki-ancbtaptx-champagne-16218.jpg

162194.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności