Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DAC pod duże audio PC


waski

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie niedawno pomogliście, więc może i teraz się uda.

Przebudowuje swoje duże audio.

Do tej pory głównie grałem z CD (90%) i z plików, Tidala 10%.

Jako źródło pracował, pracuje Marantz CD16 + Audiolab M-dac Plus (w duecie z starym netbookiem na Atomie - koszmarnie słaby komputerek).

Dalej mamy pre Krell KRC3, dalej piec Krell KSA200S, dalej Thiele CS2.4.

Z brzmienia jestem zadowolony, bardziej odpowiada mi dźwięk z CD16 niż mojego DACa (ale to akurat jest mniej ważne gdyż M-dac daje mi sporo frajdy). 

Za kilka, kilkanaście dni kupuje laptopa z dużym dyskiem. Pojemność dysku ma priorytet przed resztą. Komputer będzie w 90% wykorzystany pod audio jako źródło muzyki cyfrowej Foobar + streaming z Tidal, w przyszłości może ROON (ale ten program jest super!) 

Następnie planuje kupić jakieś topowe duże słuchawki. Podoba mi się brzmie Empyreanów, HE-1000se, D8000 (te z uwagi na wagę stawiam na ostatnim miejscu z wymienionych). Tak naprawdę którekolwiek bym nie kupił będę zadowolony. Wezmę te, które uda się upolować w najlepszej cenie z drugiej ręki i w super stanie.

Do rzeczy.

Potrzebuję DAC, do dużego audio, który posiada przyzwoite wyjście słuchawkowe. Budżet od powiedzmy 3 do 7tys. Pod uwagę biorę głównie sprzęty z drugiej ręki. Z racji iż wchodzę w Audio z komputera fanie gdyby DAC posiadał przyzwoite wejście USB. Musi posiadać dobrą regulację głośności dla słuchawek. Wystarczy mi tylko 1 wejście USB, ale może i posiadać coax lub Toslink. Wyjście na przedwzmacniacz najlepiej na XLR ale może być i zwykle RCA.

Brzmienie. 

W/w słuchawki mają zagrać przyzwoicie. Ma nie szumieć, ma nie brakować słuchawkom prądu (na obecnym etapie nie mam pieniędzy na dedykowany wzmacniacz słuchawkowy, może kiedyś). 

Słuchałem przez dłuższą chwilę Woo Audio WA8 podobało mi się bardzo z wszystkimi powyżej wymienionymi słuchawkami (choć pewnie i można lepiej, ale mi taki poziom wystarcza w zupełności). Niestety wspomniane pudełeczko nie posiada wyjść na przedwzmacniacz, a podpinanie go pod KRC3 przez jack i ustawianie jakiegoś poziomu głośności by poprawnie podać sygnał dalej to dla mnie zły pomysł.

Jako DAC biorę również pod uwagę Kann Cube od AK, ale tak naprawdę nie wiem, co to do końca potrafi (nie widziałem go nawet na żywo i bladego pojęcia nie mam jak sprawdził by się w takiej konfiguracji (sygnał z Cube puścił bym do pre po XLR).

Każdy pomysł sugestia mile widziana.

 

Edytowane przez waski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ud501 / lampizator (zależy czego dokładnie szukamy) 

jak chcesz głównie dac + 'dedykowany' wzmacniacz - powinieneś się zdecydować odnośnie konkretnie których słuchawek szukamy - d8000 akurat są dosyć specyficznie wymagające odnośnie źródła

jeżeli naprawdę zależy ci na 'pojedyńczym' urządzeniu... na allegro masz das703es https://allegro.pl/oferta/sony-das-703es-dac-top-of-the-line-pcm56-9407140497?utm_medium=app_share&utm_source=facebook + dorzucasz do niego konwerter z usb do coax'a

Edytowane przez whero
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Conductor 3 i ewentualnie zabawa opampami, która pozwoli pójść w praktycznie każdym kierunku.

 

Ewentualnie za ~2 tygodnie powinienem otrzymać Aune S8 (DAC) i do tego jakiegoś ampa poszukać sensownego. Po taniości nawet Soloist SL MK2 powinien wystarczyć podejrzewam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za wiele typów zarówno tutaj jak i na PM.

Natrafiłem na urządzenie (które mogę kupić w dobrej cenie) RME ADI-2Pro.

Mma kilka pytań, może ktoś z Was miał kontakt z tym urządzeniem. 

Warto to kupować pod słuchawki, które wymieniałem w pierwszym poście?

Czy warto dopłacać do wersji PRO względem ADI-2 i tym samym czy PRO to tylko funkcjonalność, której i tak nie wykorzystamy w domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może DAC EarStream: https://forum.mp3store.pl/topic/151440-earstream-dac/

Z budżetu który podałeś wynika, że spokojnie starczy na nówkę, co do wejść/wyjść to pewnie można się dogadać indywidualnie. 

 

Wtedy w razie potrzeby/chęci starczy siana też na wzmacniacz, a i kto wie czy nie okablowanie (Earia to chyba podobny koszt co DAC). A jakbyś nie chciał z ampem pędzić to podobno weszła jakaś nowa-stara seria budżetowa: https://forum.mp3store.pl/topic/119917-recenzje-opinie-sugestie/?do=findComment&comment=1687613

Albo zapolować na używki np. Headonica czy Sonica. 

 

Mnie ten DAC kusi od dłuższego czasu, ale mam modzonego CS4397 i mi się dzielnie broni ;) Wolałem tego daczka od niegdyś popularnego-drogiego Myteka 192DSD. 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@waski polecam jak wcześniej Bursona C3. Odsłuchiwałem go z Meze i swoimi HD800s. Wczesniej przesłuchałem sprzętów od "haj" do "end" ale scena i holografia w Bursonie C3 rozłożyła mnie na łopatki. U mnie służy głównie jako DAC. Mimo iż tani nie jest ale jest wart każdej złotówki, zwłaszcza gdy jeszcze uda się uzyskać rabat😉

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności