Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Hifiman Arya Recenzja - Same zalety


Spawn

Rekomendowane odpowiedzi

@Spawn no tak je odbieram, z jednej strony to takie chciałoby się rzec zwyczajne słuchawki dla każdego (no wiem cena już zwyczajna nie jest), we wszystkim są dobre, ale nie nadzwyczajne, dają komfort odsłuchu, u mnie z lampami 6AS7G i 6080 dobrze się łączą. W pewnym sensie HE1000se to dla mnie byłby krok do przodu... Ale nie wiem czy byłyby takie łatwe w odbiorze? Ciekawie mogłoby wypaść porównanie z HD800s... Za jakiś czas mam mieć je w domu, posłucham.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vonBaron góra nie jest ostra, ona nie kłuje, to jaśniejsze granie i tyle. He-X v2 troszkę mniej rozdzielcze są, zresztą Arya kupiłem pod wpływem słuchania He-X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góry jest dużo, ale nie jest ostra chyba że będzie ostry tor i jak nic nie pomieszałem to tak chyba napisałem w recenzji ;) Mnie tylko kłuła na innym kabelku z którym je dostałem. Tyle też, że był zbalansowany a ja nie mam zbalansowanego wzmacniacza więc wpiąłem go przez przejściówke z xlr ma 6,3mm więc też nieoptymalnie. Na fabrycznym kablu juz całkiem ok i zero ostrości. Jedyne na co trzeba uważać to nie próbować ich jeszcze rozjaśniać i odchudzać. To wogole ciekawe bo są jasne, ale konkretnie dociążone, nawet pogrubione, ale nie ciepłe.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, audionanik napisał:

Panie @Spawn, a co tam słychać u Aryi w dynamice? Bo w hexach jej nie było.

 

Jak zawsze czujny @audionanik znajdzie rysę na kryształowo przejrzystej recenzji :D No więc dynamika jest niespecjalna na słabych mocowo źródełkach i bardzo ok na tych mocniejszych. Podejrzewam, że na jakichś prawdziwych elektrowniach z zapasem mocy może być jeszcze tylko lepiej. Nie budowalem pod nie toru, myśle że bardziej zapewniłem im rozsądne minimum niż wycisnąłem ostatnie soki, no ale jest jak jest :)

 

Nie planuje wchodzenia za specjalnie w recenzje słuchawek nausznych więc super wydajnego wzmaka też kupować nie zamierzam. W ogóle to odkładam pisanie recenzji na wieszak. Nie mówie, że nic się już nie pojawi (recenzować Arya też nie planowałem), ale raczej będzie to rzadziej niż częściej :)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tommy66 napisał:

@audionanik a już się bałem że słyszę inaczej.;)

Nie bój się. Może słyszący inaczej będą mieli kiedyś wydzielone miejsca w komisie.


@Spawn z1r nie potrzebowały specjalnego toru do popisywania się skalą dynamiki (imo momentami już przewaloną).:D

Mam nadzieję, że Arye są lepsze pod względem dynamiki od ciapkowatych i monotonnych hexów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego "rozświetlenia" to na foto widać, że pady są wewnątrz skórzane z perforacją. 

Jakby dobrać takie, które w środku są welurowe bądź zamszowe, to wyższa średnica/góra znacząco się wyłagodzi. 

Powinno być jeszcze równiej w brzmieniu, a i bas ma szanse przyspieszyć i dynamika poprawić ze względu na lepszą przepuszczalność powietrza.

 

Nie wiem jak duży obwód mają te słuchawki, ale pewnie 120mm z tej aukcji dałyby radę

https://pl.aliexpress.com/item/32977553030.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Corvin74 napisał:

@Perul, te pady nie są owalne, generalnie ciężko kupić do Arya pady zamienniki

 

Generalnie to nie problem, bo dość łatwo się deformują od tego koła, zwłaszcza jak się wytnie ze środka materiał (albo chociaż natnie w kilku miejscach.

Przykładowo, owalne pady HM5 niejedni zakładają na okrągłe słuchawki, a nawet na prostokątne DT150.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności