Skocz do zawartości

Najlepsze wzmacniacze tranzystorowe w Klasie A w stosunku Cena/Jakość


pabloj

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Undertaker napisał:

Mi bardziej o brak konkretnie ustalonej ceny...

 

Ceny Sinus ma w bazie wyposażenia wzmaka powiedzmy "stabline", jednak ich rozpiętość zależy od tego czy chcesz wstawiać jakieś ekstra upgrady podzespołów.

@pabloj fakt, nie chudy z niego byk, jak widać po środku bardzo dobrze dokarmiony😉

Edytowane przez dj1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dj1978 napisał:

Ceny Sinus ma w bazie wyposażenia wzmaka powiedzmy "stabline", jednak ich rozpiętość zależy od tego czy chcesz wstawiać jakieś ekstra upgrady podzespołów.

@pabloj fakt, nie chudy z niego byk, jak widać po środku bardzo dobrze dokarmiony😉

To jest jak mniemam prototyp. Jedno wejście to trochę mało, selektor wejść to podstawa. Jak jest dual mono, to balans jak znalazł. Ale najważniejsze, że są okienka i widać lampki :) Masz dane, jaką ma moc, jaką impedancję obsłuży, itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

To jest jak mniemam prototyp. Jedno wejście to trochę mało, selektor wejść to podstawa. Jak jest dual mono, to balans jak znalazł. Ale najważniejsze, że są okienka i widać lampki :) Masz dane, jaką ma moc, jaką impedancję obsłuży, itd. 

Co do mocy dowiem się, dam znać. Impedancja jak napisałem rzekomo od 2 Ohm. Co by się zgadzało, bo wrażliwe słuchawki IEM, które szumiały mi wcześniej z wszystkiego (DAP, Dragnoflye, itp), generują "0" szumu.

11 minut temu, pabloj napisał:

No właśnie, na takie bydle to balans by sie przydał :D

Gra lepiej niż nie jeden balans🙂

Edytowane przez dj1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

Jak jest dual mono, to balans jak znalazł. 

Dual mono to jest nadal single ended tylko że kanały masz całkowicie odseparowane. Żeby zrobić balans to musiałbyś mieć jeszcze 2 razy tyle w środku.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Spawn napisał:

@audionanik z mojego hybrydowego prosiaczka się śmiałeś a ten napędził mało skuteczne HEDDphony z taką łatwością i takim zapasem że aż sam jestem w szoku mimo że mam go już ładnych pare lat i wpinałem w niego dziesiątki słuchawek ;)

Pisałem tylko, że to średniak jeśli chodzi o ogólną klasę dźwięku. Odnośnie jego precyzji, to sam wrzucałeś niewyraźny portret „Dziewczyna z perłą” Vermeer’a - widok z prosiaka i wyraźny - widok z pełnego tranzystora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, audionanik napisał:

Pisałem tylko, że to średniak jeśli chodzi o ogólną klasę dźwięku. Odnośnie jego precyzji, to sam wrzucałeś niewyraźny portret „Dziewczyna z perłą” Vermeer’a - widok z prosiaka i wyraźny - widok z pełnego tranzystora.

No bo właśnie tak "precyzyjnie" gra, do tego w porównaniu do Lake People to prawie mono :D Ale za to jak przyjemnie, eufonicznie dźwięcznie i kolorowo (po wymianie lamp bo z fabrycznymi to on jasny i troche ostry). No i kosztuje (jak go znajdziesz) tyle co nic :)

 

@pabloj Musical Fidelity X-Can V2 popularnie nazywany prosiaczkiem dzięki dość charakterystycznej obudowie ;)

Edytowane przez Spawn
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Gdybyś to napisał z 10lat temu to miałoby sens ale w tym momencie toppingi oraz inne wynalazki z Chin mają duże wzięcie i nie ma problemu z odsprzedażą w dobrej cenie.To wzięcie idzie w parze z jakością.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D90 to dac. Też szału nie widzę na d90 na forum. A długo go miałeś? Dlaczego sprzedałeś? Słaby?
Hiper super pomiary, które są wzmacniane poprzez forum audioscience nie przekładają się na dźwięk. Nie kosi trawy do 10 tysięcy, może jedynie konkurować z przetwornikami w swojej kategorii cenowej. Dla mnie jest to juz za niski pułap.
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MarcinGD napisał:
29 minut temu, bob2000 napisał:
D90 to dac. Też szału nie widzę na d90 na forum. A długo go miałeś? Dlaczego sprzedałeś? Słaby?

Hiper super pomiary, które są wzmacniane poprzez forum audioscience nie przekładają się na dźwięk. Nie kosi trawy do 10 tysięcy, może jedynie konkurować z przetwornikami w swojej kategorii cenowej. Dla mnie jest to juz za niski pułap.

Nihil novi sub sole i niespodzianka też żadna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według tej strony audiosajens (a przynajmniej niektórych użytkowników) to właśnie Toppingi rzekomo najlepsze i ew. RME Adi DAC. Podejrzewam że jakby ktoś tam do nich wbił z lampowym sprzętem to by się patrzyli jak na idiotę, bo w sumie takie trochę nieprzyjemne traktowanie z góry w stylu "co to za herezje, to nie to forum" tam widziałem. 

Niemniej jednak u nas hajp faktycznie był, te SMSL'e SP200 wystawiane w żadnej tam jak na moje rewelacyjnej cenie używki bardzo szybko schodziły swego czasu, ale może to "efekt zainteresowanego" gdzie ostatnio już jedna sztuka w komisie chyba nie może znaleźć nowego właściciela. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Undertaker napisał:

Według tej strony audiosajens (a przynajmniej niektórych użytkowników) to właśnie Toppingi rzekomo najlepsze i ew. RME Adi DAC. Podejrzewam że jakby ktoś tam do nich wbił z lampowym sprzętem to by się patrzyli jak na idiotę, bo w sumie takie trochę nieprzyjemne traktowanie z góry w stylu "co to za herezje, to nie to forum" tam widziałem. 

Niemniej jednak u nas hajp faktycznie był, te SMSL'e SP200 wystawiane w żadnej tam jak na moje rewelacyjnej cenie używki bardzo szybko schodziły swego czasu, ale może to "efekt zainteresowanego" gdzie ostatnio już jedna sztuka w komisie chyba nie może znaleźć nowego właściciela. 

 

Bo te wzmacniacze oferują ogromną moc i czysty sygnał co widać w pomiarach i pod tym względem są rzeczywiście topowe tym bardziej w stosunku do ceny żeby za 1000-1500zł kupić wzmaka który popędzi wszystkie słuchawki na rynku to było nie do pomyślenia jeszcze chwile temu. W tych pomiarach nie widać jednak jak dane urządzenie brzmi bo to nie jest mierzone. Pisałem o tym już kiedyś tutaj:

 

 

Pomiary na audioscience to swego rodzaju odpowiednik hamowni dla samochodów. Dowiesz się jaką moc posiada dany pojazd, ile i jaka krzywa jest momentu obrotowego ale nie dowiesz się z tego jak zachowuje się w zakrętach, ani jak hamuje ani czy ma twarde czy miękkie zawieszenie.

 

Edytowane przez Spawn
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Spawn napisał:

Pomiary na audioscience to swego rodzaju odpowiednik hamowni dla samochodów. Dowiesz się jaką moc posiada dany pojazd, ile i jaka krzywa jest momentu obrotowego ale nie dowiesz się z tego jak zachowuje się w zakrętach, ani jak hamuje ani czy ma twarde czy miękkie zawieszenie.

Naprawdę fajne porównanie, ale resztę parametrów poznasz np. na torze i będą one miały bezpośrednie przełożenie na wyniki, a w przypadku audio pozostaje jednak jedynie subiektywne odczucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pabloj  Przez ciebie kupiłem tego Fluxa ! Nigdy ci tego nie zapomnę.

Rewelacja, AEONY wreszcie nasyciły się mocą, dotychczas miałem wrażenie że zawsze im mało, a teraz potęga,przestrzeń i szczegóły jednym słowem rewelacja 😁👍

 

Edytowane przez Maniolo
Pomyłeczka
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maniolo Poprzełączaj poziomy wzmocnienia, bo każdy troche inaczej na końcową prezentacje. Ja obecnie zachwycam się Aeonami 2C na HighGainie podłączając je srebrnym kablem Lavri po XLR.

 

I pokombinuj z lepszym kablem zasilającym :)

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablojMasz rację, zmiany są duże bo pewnie zmieniamy ujemne sprzężenie zwrotne wzmacniacza i dużo parametrów się zmienia. Kiedyś polutowałem  końcówkę ACCUPHASE P5000 i tam też była taka opcja i również tam zmiany były znaczące. Czekam jeszcze na kabelek  balans od @Peruldo Sówek które kupiłem z ciekawości ale mnie pozytywnie zaskoczyły .

$<0   ostatnio ostro  popłynąłem 🥵

@pablojNa której "godzinie" słuchasz  Fluxa bo tam chyba jest liniowa  charakterystyka regulacji głośności : cicho cicho "jebu dup"

Edytowane przez Maniolo
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności