Skocz do zawartości

Najlepsze wzmacniacze tranzystorowe w Klasie A w stosunku Cena/Jakość


pabloj

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie cały czas zastanawia teza tego wątku - poszukiwanie klarownie analitycznego dźwięku wśród klasy A. :huh: Klasa A to raczej nie do tych celów. Tylko, że jak znowu kupić coś uniwersalnego, to po co lampa wówczas? Odpowiedni, nie A-klasowy wynalazek weźmie jałowo 1 do 2W energii, a umie wszystko i lamp o pomoc nie woła. I nawet potwory wieloprzetwornikowe popędzi jak należy. https://forum.mp3store.pl/topic/145053-crosszone-cz-1/?do=findComment&comment=1690034  Niestety nie nadaje się dla audiofilskich ortodoksów, bo gra swoje niemal od razu po włączeniu, nie podnosi temperatury w pomieszczeniu, a kupić go można za okolice pensji minimalnej. Pan z elektrowni też takiego zakupu nie pochwali.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, majkel napisał:

to po co lampa

Panie, żeby moc była.

1 godzinę temu, majkel napisał:

Niestety nie nadaje się dla audiofilskich ortodoksów, bo gra swoje niemal od razu po włączeniu, nie podnosi temperatury w pomieszczeniu, a kupić go można za okolice pensji minimalnej. Pan z elektrowni też takiego zakupu nie pochwali.

Paaaniee, kiedyś to były lokomotywy!!! Nie to co dzisiejsze badziewia jakieś. Przecież te nowe to nie mogą jeździć, składu toto nie uciągnie; ani para z tego nie leci, ani dymu z komina nie wypuszcza, ani toto tłoków przy kołach ni ma, hałasu mało...paaanie, toż to mocy wcale nie ma prawa mieć.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś to słyszał?

 

https://rebel.audio/products/amplifier

 

rebelamp-front_1024x1024@2x.jpg?v=157531

 

Analog inputs single-ended RCA
Analog outputs 1/4 jack
  single-ended RCA preamp
Frequency Response 1Hz-1.2MHz, -3dB
Output power 32 Ohm: 1000mW RMS per channel
THD <0.001%
IMD <0.006%
SNR >110dB, unweighted
Crosstalk >95dB, 20 Hz-20KHz
Output Impedance 0.1Ohm
Input Impedance 50kOhm
Gain 1.0x, 5.2x, 11.0x
Output Resistance Preamp RCA 0.1Ohm
Power Consumption 35W
Dimensions 13,39 * 9,15 * 2,28 in (340 * 233 * 62 mm)
Weight 6,6lbs (3kg)
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ee tam, kolor jest wporzo. Przypomina mi trochę turkusową diodę którą dumnie świeciła Lampucera której kiedyś słuchałem i która to wywróciła moje postrzeganie muzykalnego dźwięku do góry transjentami. 

 

A w temacie, to mnie zawsze ciekawił oryginalny Lehmann Black Cube Linear - pono właśnie w klasie A - tak jak jego klony zresztą. Które to były mniej lub bardziej udane, dziś już chyba trochę zapomniane. Wiem, że @John Gradosłuchał i w kontekście Headonica nie było zdaje się jakiejś rewelacji, to podobnie pewnie by się sprawa miała z Sonikiem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Undertaker Mnie też one właśnie ciekawią ale troche odstraszają impedancją wyjściową na poziomie 5 Ohm. Wiem, że to nie reguła, że z czułymi niskoomowymi sluchawkami zagra to źle, ale jednak mierzi. Pewnie i tak skończe z Bursonem Soloistem na biurku jako kompan SS do lampowca :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pabloj napisał:

@audionanik Ty patrz... ja do teraz myślałem, że to jeleń xD

Jeleń by nawet lepiej pasował do tego koloru łąki.

36 minut temu, pabloj napisał:

@Undertaker Mnie też one właśnie ciekawią ale troche odstraszają impedancją wyjściową na poziomie 5 Ohm. Wiem, że to nie reguła, że z czułymi niskoomowymi sluchawkami zagra to źle, ale jednak mierzi. Pewnie i tak skończe z Bursonem Soloistem na biurku jako kompan SS do lampowca :D

5 omów to nie tragedia, i w razie konfrontacji z jakimś wzmacniaczem o niższej impedancji wyjściowej i tak przeważy ogólna jakość dźwięku, a nie ten jeden parametr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Undertaker napisał:

Ee tam, kolor jest wporzo. Przypomina mi trochę turkusową diodę którą dumnie świeciła Lampucera której kiedyś słuchałem i która to wywróciła moje postrzeganie muzykalnego dźwięku do góry transjentami. 

 

A w temacie, to mnie zawsze ciekawił oryginalny Lehmann Black Cube Linear - pono właśnie w klasie A - tak jak jego klony zresztą. Które to były mniej lub bardziej udane, dziś już chyba trochę zapomniane. Wiem, że @John Gradosłuchał i w kontekście Headonica nie było zdaje się jakiejś rewelacji, to podobnie pewnie by się sprawa miała z Sonikiem. 

Ten wzmacniacz byl okej, tylko byl za drogi wlasnie chociazby w kontekscie Hedonica. Byl wolniejszy, mniej transparentny, ogolnie nie tak ozywiony w graniu. Troche juz zapomnialem jak tam z nim bylo ale za prawie 4000zl nie spowodowal przepocenia zwieracza odbytnicy i checi natychmiastowego kupna. Chociaz trzeba przyznac ze byl lepszy niz drozsze sprzety. W ogole na tym sluchaniu wtedy to wyszlo tak ze im drozsze to gorsze bylo :) wzmacniacz w Moonie 230had to w ogole jakas po******lka :D on chyba tam byl zeby byc tylko. Za cene tego moona mozna miec Qutesta i Hedonica np

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@John Grado "HeadonicHD EVO3 EarStream" Co to za rewizja? Jak rozumiem użytkownik @majkel produkuje wzmacniacze w klasie A swojej własnej konstrukcji tak? Paniej Majkelu, proszę o parę słów na temat swoich ampów, do tego wątku chyba pasują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Hedonic to jest wzmacniacz który przyjechał ostatnio po ulepszeniach do mnie. Był już na drugim upgrade dlatego EVO3. Opisałem jego wpływ na  Pioneery Master w zakładce majkela i w aneksie do mojej recenzji tych słuchawek. O ile mi wiadomo to jest klasa AB.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o tym słyszeli? Singxer SDA-2

W pełni zbalansowane combo DAC/AMP, w klasie A, z wyborem filtrów PCM, również z opcją trybu NOS.

https://soundperfectionreviews.com/review-singxer-sda-2/

 

Z pomiarów wychodzi, że impedancja wyjściowa RCA to 2.5 Ohm https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/singxer-sda-2-dac-and-headphone-amplifier-review.9525/

 

sda-2

Edytowane przez pabloj
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A czy ktoś z kolegów mógłby się podzielić swoją opinią na temat Audio Gd NFB 1 Amp? To też klasa A, wejście i wyjście zbalansowane, moc duża.... Wiadomo jednak, że parametry to nie wszystko. Słuchaliście? Polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A pełen balans w klasie A do 4k zł to w ogóle znajde? Oczywiście dobrze grający :D Dobre zejście basu, śpiewająca średnica, sceniczność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blizniak Powiem Ci, że mnie to bardzo zaciekawiło ten Fa-12 Fluxlaba. I cena nawet fajna jak na taki sprzęt. Jak gra to się pewnie nie przekonam jak nie kupie :D

Podobne do gsx-mini z wyglądu.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, pabloj said:

@Blizniak Powiem Ci, że mnie to bardzo zaciekawiło ten Fa-12 Fluxlaba. I cena nawet fajna jak na taki sprzęt. Jak gra to się pewnie nie przekonam jak nie kupie :D

Podobne do gsx-mini z wyglądu.

Osobiście zbieram się na fa10 bo znajomy porównywał dość pozytywnie do Ragnaroka v1. Rozsyłali ostatnio sample do recenzentów ale czy ktoś sensowniejszy niż zeos dostał to ciężko powiedzieć a od niego i tak człowiek nic się nie dowie a spróbować lokalnie raczej nie będzie gdzie przez dłuższy czas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blizniak Poczytałem pare recenzji niższego egzemplarze FA-10 i wygląda to bardzo obiecująco. FA-12 pewnie ma pełen balans i więcej mocy jeszcze.

Skłaniam się ku wzięciu w ciemno i zaryzykowaniu :D

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
On 8/24/2020 at 11:09 PM, Blizniak said:

 

Poczytałem, pomyślałem, zamówiłem tego Fluxa Fa-12 :) Będzie grane i porównywane.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki programik do przyciemniania ekranu jest zdaje się - f.lux czy coś takiego. Tu nazwa faktycznie mało audiofilska, w tej cenie to powinna myślę jakaś być zmysłowość w niej żeby taki użytkownik na samą myśl uruchamiał stosowne zwoje w mózgownicy i rozgrzał odpowiednio ten średnio 1,3 kg kawałek ciała. A tutaj co?

 

Flux

 

No spokos. Najważniejsze jednak jak gra bo wygląda ładnie i zawodowo. Tylko że na dłuższą metę od w/w programiku potrafiła boleć głowa, pytanie jak tu z dźwiękiem. 

 

A tak w ogóle to o co chodzi z fenomenem tej klasy A? Jakaś wysoka moc czy co tam? Bo większość Klonów Leszka to mi raczej zimnym dźwiękiem grało bardziej niż ciepłym (takim metalicznym trochę i z odbarwieniem średnicy), do tego z mniejszą lub większą V-ką. Dużo bardziej naturalnym i takim lekkim lampowym sznytem dźwiękiem tyle że bez takiego przyciemnienia na jedno kopyto jak z lampy (przynajmniej tych co miałem które robiły efekt łał ale im dalej w las tym gorzej) grały mi zawsze Headoniki/Soniki, a nawet Rapture któremu ostatnio się obrywało. 

 

Może to wszystko zależy od aplikacji albo po prostu ampa i taki Burson Soloist mkII gra już inaczej. Choć ludzie pisali o Samsungach (w tym P3) jako o ciepłych a dla mnie to były zimne sprzęty. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności