Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Najlepsze wzmacniacze tranzystorowe w Klasie A w stosunku Cena/Jakość


pabloj

Rekomendowane odpowiedzi

@BlizniakObawiam się tylko, że mi zdetronizuje lampowca w jego obecnym stanie i będę musiał szukać lepszych lamp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szukam jakiegoś ampa do Ether C Flow i Hugo2. Na head-faju się zachwycają tym Fluxem FA-12:

Cytat

Listening to Rival Consoles/ Articulation on the 12, has been like finding a hidden level on video game, suddenly the Ether C’s bass has become defined like never before, layering and texture are something else completely. I cant think of any amp/ HP pairing i've made before where one has had such dramatic impact on the performance than the other, except maybe when the stellias met the EL39/EL11 tube combo on the FA Euforia. They really do sound like a different headphone and it doesnt stop with the bass, the lush mids of the 12 have really helped bring Ether C's mid's alive, moving them forward in the mix, again, texture, layering are improved but its also the tone which is slightly lightened, non of which i expected. The trend continues into the treble, where clarity and extension are improved.... really is case of turning the lights on and i'm now listening to Daniel Avery/ Alessandro Cortini's recent collaboration/ iIlusion of time, which is one of my favourite albums of this year and one that really exposes a headphones layering capabilities. Cortini likes to work in some of the barely audible out reaches of the frequency ranges, piling layer upon layer, and with the Ether C Flow/FA12 its never sounded more intoxicating.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@konrad_a Flux FA12 faktycznie ma niesamowity bas, dokładny i ładnie mruczący zarazem (szczególnie na lepiej ekranowanym od stokowego kablu zasilającym, u mnie Taga Harmony TPC-TS, super sprawa), a jednocześnie nie jest ani specjalnie twardy, ani miękki, dla mnie akurat. Dodatkowo zależnie od wybranego stopnia wzmocnienia (a są trzy) możesz tego basu odjąć lub dodać kapke.

Właśnie po tygodniu odsłuchów Aeonów 2C na Fluxie po SE i balansie (głównie balansie) przełączyłem na lampowca Sinus Audio z moim ulubionym wypracowanym zestawem lamp. I kurcze bas na FA12 jest chyba jednak lepszy, ale średnica na Sinusie jest bogatsza, dźwięczniejsza. W każdym razie SQ pomiędzy tymi dwoma ampami u mnie jest bardzo zbliżone. FA12 po balansie ma większą scenę, to na pewno.

 

Na tyle, że nie wiem w zasadzie, który wole, podobają mi się obie prezentacje i o to właśnie mi chodziło :) Aby mieć świetnego kompana SS w pełnym balansie, do lampy.

Z pamięci przywołując np Bursona Soloista, to nie miał on takiego wygaru i pełni w dolnych rejestrach jak Flux. Miał trochę jakby lampowego czaru w średnich i na ich skrajach, ale Flux też nie jest taki analityczny do końca, jest w nim nuta ciepła, wcale nie mała.

Na dłuższą recenzję FluxLaba FA12 jeszcze się zbieram, a będzie zawierała dodatkowo porównanie trzech zamkniętych słuchawek, Aeon 2C, Audioquest Nightowl i AudioTechnica W1000z, każde z nich grają zupełnie od siebie innaczej, ale każde trafiają w mój gust w różnych zastosowaniach (gatunkach muzycznych), z czego najlepszym allrounderami są A2C.

Edytowane przez pabloj
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, konrad_a napisał:

Szukam jakiegoś ampa do Ether C Flow i Hugo2. Na head-faju się zachwycają tym Fluxem FA-12:

 

A to H2 ma za mało mocy do Etherów? IMO powinno to być klasowe połączenie.

Trochę razi że ten cały Flux jest z Ukrainy no ale faktycznie chyba obecnie ciężko o lepszy AMP w kategorii cena/jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, vonBaron napisał:

A to H2 ma za mało mocy do Etherów? IMO powinno to być klasowe połączenie.

Nie, mocy mu nie brakuje, ale chciałbym trochę podkoloryzować brzmienie, osłodzić średnicę i dociążyć niskie. Myślę o jakiejś lampie (SinusAudio?), o Burson Soloist albo może ten Flux?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, konrad_a napisał:

Szukam jakiegoś ampa do Ether C Flow i Hugo2. Na head-faju się zachwycają tym Fluxem FA-12:

 

Jak ktoś pyta o wzmacniacz do EF to w pierwszej kolejności przychodzi mi do głowy BHA-1! 

1 minutę temu, Cain1916 napisał:

 

 

Edytowane przez Cain1916
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cain1916 napisał:

Jak ktoś pyta o wzmacniacz do EF to w pierwszej kolejności przychodzi mi do głowy BHA-1! 

 

Słuchałem kiedyś ECF na BHA-1 - było naprawdę dobrze, ale do pełni szczęścia brakowało mi jeszcze dosłodzenia średnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gram narazie z little bear b4-x z jakimś lepszym opa niż w zestawie. To tak przenośnie jak chcesz mogę Ci pożyczyć na test zapłacisz tylko za wysyłkę w obie strony. Zauważyłem tez ze ether c flow sa lepiej dociążone na czystej miedzi. Czekam tez na mod 1.1 zamówiłem z nowymi padami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja w sprawie Flux Lab FA-12.

Moje stare Hifiman HE-560 dostały drugiego życia!!

W stosunku do SMSL SP200 jest ogromna przepaść. Szczegołnie w basie i sceniczności, a szczególnie głębi sceny, o szerokości nie wspomne. Bas na SMSL SP200, jest bardzo punktowy i słabo wybrzmiewa, nie ma tej, jak to się nazywa... chyba fakturowości w tych rejonach, średnica siedzi bardziej w głowie. FA12 jest i bardziej analityczny i lekko cieplejszy zarazem od SP200.

Widocznie HE560 potrzebują i balansu i klasy A i dużo mocy, bo najlepiej grają na Fluxowym HighGainie.

 

image.png

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pabloj Generalnie planary Hifimana potrzebuję dużo prądu, to że piszą np. 32Ohm nie ma znaczenia, Arya na papierze są łatwe do wysterowania a w rzeczywistości trzeba dużo mocy wzmacniacza, aby pokazały co potrafią.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzcie na to, duży gabaryt wylądował na testach🙂. Nowa konstrukcja wzmacniacza hybrydowego od SinusAudio AirRis. Dotychczas u mnie brylowały konstrukcje OTL w tym rewelacja na lampach 2A3. Tym razem nieco inaczej, pasuje chyba bardziej do tego wątku, tranzystor w klasie A ze wsparciem lamp 12AU7 i 6N6P,

Wzmak przeznaczony do napędzania słuchawek planarnych. W założeniu konstrukcja umożliwia granie ze słuchawkami z impedancją 2 Ohm (jeśli by takie powstały). Wersja Dualmono, czyli podwójne zasilanie. Środek wykonany z największą dbałością, na wysokiej klasy podzespołach (vide fotki). A co słychać, gdy gra muzyka? Przede wszystkim to wspaniałe technikalia, wydobywa dźwięki instrumentów z czarnych i głębokich czeluści sceny. W całej prezentacji zwraca uwagę doskonałe odseparowanie instrumentów, ultra czyste  i naturalne wybrzmiewanie. Nie ma pogurbiania znanego z OTL, ale nie ma też żadnego odchudzania wagi instrumentów. Jest równowaga. Czuć ten tranzystorowy "drive". I scena, to co lubię najbardziej - podana z wielkim rozmachem, widowiskowa na szerokość i głębokość. W samej barwie jest ta miła szczypta posmaku lampowego, ale ostrożnie i z wyczuciem dawkowana. Najbliższe porównanie, to Burson Conductor C3R - Sinus ma podobny fundament do Bursona ale też jest jego wyraźnym rozwinięciem i spotęgowaniem wrażeń. Jeszcze większa przestrzeń i napowietrzenie (w Bursonie było nie było również imponuje) z mocniejszym uderzeniem.

No i stylistyka obudowy, robi wrazenie swoją oryginalnością🙂

 

Z dynamicznymi HD800S wrażenia są przednie. Śmiało mogę założyć, że dla posiadaczy i miłośników słuchawek planarnych doznania będą co najmniej podobne. 

Można wzmacniacz bez problemu wypożyczyć na testy, zdecydowanie warto.

 

IMG_20201030_0928079.jpg

 

IMG_20201030_1324579.jpg

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, audionanik napisał:

Aha czyli będziesz chciał kupić to się dowiesz. Cena zależna od stopnia chcenia😀.

na ale jak są górne widełki to wynik końcowy zależy od zdolności negocjacyjnych kupującego😉

Edytowane przez dj1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dj1978Ale to jest bydle! Niby hybryda a i tak 4 lampki siedzą :D

A myślałem, że mój Flux to już przesada 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audionanik z mojego hybrydowego prosiaczka się śmiałeś a ten napędził mało skuteczne HEDDphony z taką łatwością i takim zapasem że aż sam jestem w szoku mimo że mam go już ładnych pare lat i wpinałem w niego dziesiątki słuchawek ;)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności