Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Aktualnie stoję przed ciężkim wyborem, otóż po długim czasie jestem w stanie kupić wyższej klasy źródło. Aktualnie posiadam ~3000 złotych, więc moje pytanie brzmi: czy warto dopłacić 1000 złotych do czegoś innego? To jednak by opóźniło datę mojego zakupu.

Oczekuję:

  • delikatnego podkreślenia linii basowej bez przesadzonej ingerencji w odbiór innych częstotliwości (PS. nienawidzę mułu),
  • naturalną, łagodną średnicę,
  • małego wpływu charakteru źródła na górę (najlepiej taki złoty punkt pomiędzy charakterem ciemnym a jasnym),
  • wysoki poziom rozdzielczości i efektywności sceny

Istnieje taka możliwość, że źródło będę parował ze słuchawkami niskoohmowymi (przeważnie pełnowymiarowymi). 

Zastanawiałem się nad: 

  1. Topping DX7 Pro
  2. SMSL M200 + SP200 + interkonekty
  3. Topping D70 + SP200/Monolith THX AAA 887 + interkonekty (dopłata)

Bardzo bym was prosił o pomoc, bo jednak to z pewnością nie są małe pieniądze. 

Za każdą odpowiedź dziękuję!

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypisz wymaluj, jak bym czytał, że szukasz Aune S6 Pro :D Jedyna kwestia jest taka, że zauważalnie lepiej gra on po XLR, niż po wyjściu 6,3mm. Poza tym jednak to co można o nim powiedzieć to że gra naturalnie i łagodnie, z lekko podkreślonym basem stawiającym na rozciągnięcie w dół, z bardzo dobrą sceną, rozdzielczością i niewielkim narzutem własnym. ADI-2 to zacny sprzęt i wiele osób go chwali, ale jak chcesz zaoszczędzić kasę i np. dorzucić do słuchawek, to nawet dystrybutor Aune @Mayster sprzedaje teraz na forum sztukę na gwarancji za 2 tysie co IMO jest genialnym dealem. 

 

Mam tego klocka od... prawie roku? Cholernie go lubię i właśnie w tym momencie słucham go w parze z Sennkami HD800S ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Vaiet napisał:

Wypisz wymaluj, jak bym czytał, że szukasz Aune S6 Pro :D Jedyna kwestia jest taka, że zauważalnie lepiej gra on po XLR, niż po wyjściu 6,3mm. Poza tym jednak to co można o nim powiedzieć to że gra naturalnie i łagodnie, z lekko podkreślonym basem stawiającym na rozciągnięcie w dół, z bardzo dobrą sceną, rozdzielczością i niewielkim narzutem własnym. ADI-2 to zacny sprzęt i wiele osób go chwali, ale jak chcesz zaoszczędzić kasę i np. dorzucić do słuchawek, to nawet dystrybutor Aune @Mayster sprzedaje teraz na forum sztukę na gwarancji za 2 tysie co IMO jest genialnym dealem. 

 

Mam tego klocka od... prawie roku? Cholernie go lubię i właśnie w tym momencie słucham go w parze z Sennkami HD800S ;)

Słuchałem S6 Pro i DX7 Pro i zdecydowanie leżał mi bardziej topping, więc podziękuję z Aune. 

 

Wydaje mi się, że jednak trochę za drogi i bym musiał się wstrzymać z zakupem na dłuższy czas. 

Godzinę temu, LuQi napisał:

Poczytaj, a najlepiej posłuchaj jeśli miałbyś taką możliwość RME ADI-2.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Rakos napisał:

Słuchałem S6 Pro i DX7 Pro i zdecydowanie leżał mi bardziej topping, więc podziękuję z Aune. 

 

Wydaje mi się, że jednak trochę za drogi i bym musiał się wstrzymać z zakupem na dłuższy czas. 

 

Z ciekawości, jakie słuchawki podłączałeś? I słuchałeś Aune z XLR, czy z 6,3mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DT1990 Pro, single-ended. Na Aune góra wyraźnie sybilowała (niby to norma na bejerach, ale...), subbas za bardzo podkreślony, a całość ogólnie sucha. Kilka utworów i podziękowałem. Topping płynniejszy i łagodniejszy, zdecydowanie bardziej mi odpowiadał. 

Jednak widzę, że ten RME chodzi taniej niż te 4500 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko polecać coś konkretnego, ale ogólnie trzymałbym się koncepcji DAC osobno, wzmak osobno. 

Rzadko zdarza się, żeby trafić na integre która oba komponenty ma na równie wysokim poziomie. 
W tym budżecie zadanie masz ułatwione, bo pojawiły się bardzo przyzwoite wzmacniacze THX

Taki SP200 to bezpieczny wybór w dobrych pieniądzach, jak się chce mieć dobre techniczne tranzystorowe uderzenie. 
Do tego coś na AK i powinno spełniać Twoje wymagania. 

Edytowane przez roger987
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Rakos napisał:

Witajcie,

Aktualnie stoję przed ciężkim wyborem, otóż po długim czasie jestem w stanie kupić wyższej klasy źródło. Aktualnie posiadam ~3000 złotych, więc moje pytanie brzmi: czy warto dopłacić 1000 złotych do czegoś innego? To jednak by opóźniło datę mojego zakupu.

Oczekuję:

  • delikatnego podkreślenia linii basowej bez przesadzonej ingerencji w odbiór innych częstotliwości (PS. nienawidzę mułu),
  • naturalną, łagodną średnicę,
  • małego wpływu charakteru źródła na górę (najlepiej taki złoty punkt pomiędzy charakterem ciemnym a jasnym),
  • wysoki poziom rozdzielczości i efektywności sceny

Istnieje taka możliwość, że źródło będę parował ze słuchawkami niskoohmowymi (przeważnie pełnowymiarowymi). 

Zastanawiałem się nad: 

  1. Topping DX7 Pro
  2. SMSL M200 + SP200 + interkonekty
  3. Topping D70 + SP200/Monolith THX AAA 887 + interkonekty (dopłata)

Bardzo bym was prosił o pomoc, bo jednak to z pewnością nie są małe pieniądze. 

Za każdą odpowiedź dziękuję!

Niedawno był tu wątek z pytaniem jaki wzmacniacz do Ultrasone Signature Pro do 3000zł, i skończyło się na samym wzmacniaczu podpiętym do komórki kablem jack-2xRCA. Użytkownik bardzo zadowolony. Telefon to LG V30 zdaje się. Tak, że to nie musi być tak, że trzeba ten budżet wydać na zestaw. Szczególnie, że kable, jakimi połączysz DACa z ampem, też mają wpływ na całość. 

Za 3-4kzł to możesz mieć porządny wzmacniacz, jak dobrze wybierzesz, albo porządnego DAC... jak dobrze wybierzesz. Bo spudłować można za 2-3 krotność tych kwot nawet. Jak natomiast kupisz dobrego ampa, to ścieżka upgrade będzie w przyszłości łatwiejsza, bo nabędziesz np. DACa, ale bez konieczności sprzedaży zestawu, żeby pójść wyżej. I nie daj się zwieść znaczkom typu THX, bo to ma znaczenie czysto religijne. Dla Europejczyka takie samo jak napis "koszerna" na wódce albo "halal" na opakowaniu z wołowiną. Będzie to grało tak se, albo lepiej niż tak se. Hi-endu z tym znaczkiem na razie nie stwierdzono, ani innymi tego typu dopiskami.

Weź jeszcze pod uwagę, że jako nowy użytkownik nie masz dostępu do Komisu. Bez tego nie masz pełnego obrazu sytuacji, czyli jak bardzo powszechne jest zjawisko, iż hype na temat nowo nabytego sprzętu kończył się wystawieniem sprzętu na sprzedaż. Jeżeli w tym wątku był wymieniony jakiś sprzęt, którego nie dotknęło takie następstwo zdarzeń, to proszę mnie poprawić. :)  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że zakres sprzętu, który mogę potencjalnie zakupić, zamiast mi się zmniejszyć, to się zwiększa 😟

Ciężko się na cokolwiek zdecydować. Cóż, chyba tym razem muszę podejść do MIP'u i posłuchać tego RME, SMSL'e, Monoprice'a, a także najprawdopodobniej wypożyczyć DX7 Pro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wiem, że może sporo czasu minęło od stworzenia tego posta, ale chciałbym poinformować, że od dłuższego czasu posiadam zestaw SP200+M300 MK2, polecam kiedyś sprawdzić taki zestaw ;) 

Dziękuję wam chłopaki za każdą sugestię! Życzę cieplutkich wakacji i dobrej muzyk :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Rakos napisał:

Wiem, że może sporo czasu minęło od stworzenia tego posta, ale chciałbym poinformować, że od dłuższego czasu posiadam zestaw SP200+M300 MK2, polecam kiedyś sprawdzić taki zestaw ;) 

Dziękuję wam chłopaki za każdą sugestię! Życzę cieplutkich wakacji i dobrej muzyk :D 

 

To pochwal się jeszcze jakimś fajnym zdjęciem całego zestawu łącznie ze słuchawkami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wrzucę swoje 0.02 zł:

Miałem tego toppinga, aune i skończyłem z m200 + sp200. Dwa pierwsze zdecydowanie za zimne, analityczne i trochę bez życia dla mnie. Obecny zestaw idealnie mi podszedł. Plus ostatnio jeszcze Playmate, ale to inna historia ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, pabloj napisał:

@dweet Jaka inna, Playmate lepszy? :D

 

Heh, Burson dla mnie to taki idealny kompromis: mały, z przyzwoitym zapasem mocy i naprawdę nieźle brzmiący (super mi się zgrał z Denonami), więc trzymam go w pracy i trochę po macoszemu zasilam chromecastem audio (bo inaczej na linuxie nie idzie). Jednak na moje ucho m200+sp200 dźwiękowo są lepsze, bardziej uniwersalnie i pasują mi praktycznie do wszystkiego. Wejście coax też tutaj góruje nad usb. Szkoda tylko, że te chińskie klocki są strasznie wykonane (w szczególności m200) i beznadziejne w obsłudze 😕

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ForeseenQuasar napisał:

Playmate'a słuchasz z którymi op-ampami? 

 

Vivid, ale w przyszłym tygodniu będę próbował pożyczyć Classici do konfiguracji Everest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W kasie 3000-4000 zł to teraz według mnie to fajne combo ma Matrix Audio - model: Mini Pro3.

Niedawno była fajna promocja na niego... chyba 3,5 tys PLN.

Generalnie wszytko w cenie z obsługą MQA, Roon Redy, serwisy stremujące, wzmacniacz słuchawkowy...

Czego chcieć więcej?

Edytowane przez Corvin74
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności