Jump to content
Inszy

Recenzja słuchawek Akoustyx R-110

Recommended Posts

Firma Akoustyx pojawiła się jakiś czas temu na naszych łamach ze swoimi słuchawkami dokanałowymi o oznaczeniu R-120, jednak nie kończymy na nich swojej przygody z tą marką. Jako kolejny trafił do nas podstawowy model z serii R1, czyli R-110. To słuchawki dokanałowe oparte na pojedynczym przetworniku armaturowym firmy Knowles na każdą stronę, mające być wstępem do studyjnego brzmienia. Utrzymując konstrukcję z kablem prowadzonym za uchem, mającą przywodzić na myśl słuchawki spersonalizowane oraz ten sam przewód co w wyższym modelu R-120, dostajemy produkt, który za 99,99 dolarów amerykańskich ma zaoferować jak najbardziej referencyjne brzmienie, a przy tym zapewnić jak największą mobilność. Czy oszczędność 70 dolarów w porównaniu do poprzednio recenzowanego modelu niesie za sobą duże zmiany we wrażeniach odsłuchowych? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Tradycyjnie cały test pod linkiem 🙂

https://kropka.audio/test/sluchawki/akoustyx-r-110-recenzja/

Akoustyx_R-110_-_1.jpg

• Like 9

Firma Akoustyx pojawiła się jakiś czas temu na naszych łamach ze swoimi słuchawkami dokanałowymi o oznaczeniu R-120, jednak nie kończymy na nich swojej przygody z tą marką. Jako kolejny trafił do nas podstawowy model z serii R1, czyli R-110. To słuchawki dokanałowe oparte na pojedynczym przetworniku armaturowym firmy Knowles na każdą stronę, mające być wstępem do studyjnego brzmienia. Utrzymując konstrukcję z kablem prowadzonym za uchem, mającą przywodzić na myśl słuchawki spersonalizowane oraz ten sam przewód co w wyższym modelu R-120, dostajemy produkt, który za 99,99 dolarów amerykańskich ma zaoferować jak najbardziej referencyjne brzmienie, a przy tym zapewnić jak największą mobilność. Czy oszczędność 70 dolarów w porównaniu do poprzednio recenzowanego modelu niesie za sobą duże zmiany we wrażeniach odsłuchowych? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Tradycyjnie cały test pod linkiem
https://kropka.audio/test/sluchawki/akoustyx-r-110-recenzja/

Akoustyx_R-110_-_1.jpg&key=423559562bc23039f476ed983ced5d092a2e914a8c48fd02d1be3e9db2d1b791

Jest dystrybucja w PL?

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

4 minuty temu, zOrg napisał:

Jest dystrybucja w PL?

Nie kojarzę.

Na razie oferują tylko bezpośrednią dystrybucję przez swoją stronę.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By Jcob -_-
      Cześć. Szukam nausznych słuchawek do ok. 300zł (jestem w stanie dać trochę nad). Dobrze by było, gdyby były zamknięte lub półotwarte. Chciałbym, aby były one precyzyjne, z lekko naznaczonym basem. Myślałem nad Shure SRH440, ale chętnie przyjmę inne propozycję. Dodam jeszcze, że do słuchawek planuję dokupić kartę dźwiękową audiotrak maya u5.

• By so_ber
      Witam,
      Poszukuję możliwie najlepszych słuchawek bluetooth z mikrofonem, obsługujących kodeki aptX i AAC w cenie do około 400 zł. Sprzęt będzie używany głównie do słuchania muzyki i prowadzenia rozmów, opcjonalnie grania. W ogóle nie potrzebuję ANC, za to mile widziana byłaby możliwość odtwarzania dźwięku także po kablu oraz bluetooth w najnowszej wersji (5.0).

Dla porównania, posiadam przewodowe słuchawki Creative Aurvana Live oraz HyperX Cloud Stinger i ich brzmienie mi odpowiada.

Wstępnie wybrałem Sennheisery HD 350BT. Miałem je parę godzin na uszach i ich dźwięk mnie jakoś wyjątkowo nie powala, ale wydaje się być bardziej niż poprawny. Zastrzeżenia mam jedynie do ich głośności w przypadku połączenia ze smartfonami (iOS i Android) oraz mikrofonu, który dość dziwnie zbiera dźwięk z otoczenia jakby "wrzucając" go do muszli słuchawek.

Z góry dziękuję za pomoc!
    • By Inszy
      HELM Audio to dość młoda brytyjsko-amerykańska firma na rynku słuchawkowym, o ledwie trzyletnim stażu. Coraz śmielej jednak atakuje ona jego kolejne gałęzie, zaczynając od małych mobilnych wzmacniaczy, kończąc na planarnych nausznikach studyjnych. W nasze ręce, dzięki firmie Audioheaven, wpadła jednak ich najnowsza propozycja dla fanów słuchania muzyki w ruchu, a mianowicie bezprzewodowe słuchawki dokanałowe HELM True Wireless 5.0.
      Jako że w tym segmencie konkurencja rozwija się coraz prężniej, napędzana wymaganiami klientów i działaniami producentów smartfonów, pozbawiającymi je wyjść słuchawkowych, to warto sprawdzić, czy cena na poziomie 499 złotych jest adekwatna do możliwości opisywanych słuchawek.

Jak zwykle zapraszam do lektury 🙂
      https://kropka.audio/test/sluchawki/helm-audio-true-wireless-5-0-recenzja/

• Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy