Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Smartfon do 1000 zł a Huawei P40 Lite


Introverder

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. 

 

Mam takie pytanie do użytkowników sprzętu, bo interesuje mnie smartfon do 1000 zł z myślą o wyszukaniu dla kogoś odpowiedniego modelu

 

Pułap cenowy to 1000 zł i raczej jest to absolutnie górna granica.

 

Myślę nad Huawei P40 Lite, ale się nie znam i pytam Was kto ma np. ten telefon czy można dokonywać płatności bankowych, np. w Santander banku (dawne WBK) za pomocą tego smartfona.

 

Dopiero rozeznaję temat i to co mi się w nim podoba, że podobno ten smartfon ładuje się cholernie szybko - 75% w nieco ponad 30 minut, 100% w niecałą godzinę - a to istotne.. No i podobno ma b. pojemną baterię, a to również jest istotne, by akumulator maksymalnie długo trzymał.

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.pepper.pl/promocje/telefon-realme-8128-blue-nfc-android-10-czytnik-biometryczny-rtveuroagd-276470

 

Aktualnie jedna z lepszych opcji, trochę ponad budżet - IMO warto dozbierać te ~150 zł

 

Konkurencja np. Redmi Note 8 Pro

 

Oba są na wyprzedażach poniżej 1k zł.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, RIH napisał:

https://www.pepper.pl/promocje/telefon-realme-8128-blue-nfc-android-10-czytnik-biometryczny-rtveuroagd-276470

 

Aktualnie jedna z lepszych opcji, trochę ponad budżet - IMO warto dozbierać te ~150 zł

 

Konkurencja np. Redmi Note 8 Pro

 

Oba są na wyprzedażach poniżej 1k zł.

 

 

 

 

Byłbym bardzo wdzięczny gdybyś zapodał link do tych wyprzedaży poniżej tysionca polskich złotych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbym bardzo wdzięczny gdybyś zapodał link do tych wyprzedaży poniżej tysionca polskich złotych. 

Kolega Wisting mnie już uprzedził ale polecam portal z Jego linku - będziesz na bieżąco default_smile.png

 

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wisting napisał:

Nie sprecyzowałem. 

Miałem na myśli sklepy w Polsce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprecyzowałem.  Miałem na myśli sklepy w Polsce. 

 

Jak się zapiszesz do Peppera to i w Polsce się znajdą - niedługo nowa fala wchodzi ze słabszym Snapem 5G więc i na promocję jest szansa, chociaż z gwarancją Amazonu gdy to on jest sprzedawcą nie wiele polskich sklepów jest w stanie konkurować. 

 

A jak ktoś się boi "zagranicy" dokłada 49 zł i ma:

 

https://www.avans.pl/telefony-i-smartfony/smartfony/smartfon-xiaomi-redmi-note-8-pro-6-64gb-mineral-grey?utm_source=Ceneo&utm_medium=cpc&utm_content=557240&utm_campaign=2020-06&utm_term=SMARTFONY&ceneo_spo=false

 

 

 albo trochę więcej za super sprzęt:

 

 

 

b73d1750022b5de4ad2dd4ee06097f9e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy brak usług google w Huawei P40 Lite to b. duży minus? Dla kogoś szukam aparatu i wiem, że np. robi przelewy w banku Santander (dawne WBK) - czy nadal je będzie mogła robić z tym telefonem bez problemu? Albo np. używać Messengera i Fejsa.

 

Ważne jest szybkie ładowanie w telefonie też i pojemny aku - a ten model ma to chyba super - zwł. szybkie ładowanie. No i całość mieści się w tysiaku, a to już i tak sporo do wydania.

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy brak usług google w Huawei P40 Lite to b. duży minus? Dla kogoś szukam aparatu i wiem, że np. robi przelewy w banku Santander (dawne WBK) - czy nadal je będzie mogła robić z tym telefonem bez problemu? Albo np. używać Messengera i Fejsa.

 

Ważne jest szybkie ładowanie w telefonie też i pojemny aku - a ten model ma to chyba super - zwł. szybkie ładowanie. No i całość mieści się w tysiaku, a to już i tak sporo do wydania.

Na dzień dzisiejszy nie ma wszystkich aplikacji w APP Store Huawei, można załadować aplikację w formacie pliku apk. ale osobiście nie ładowałbym w ten sposób aplikacji bankowych.

Jeśli będzie korzystała z tych opcji w przeglądarce - wszystko po staremu.

Jeśli ma dryg do takich "wygibasów" technicznych - bez problemu, jeśli woli mieć wszystko gotowe "tu i teraz" - nie polecam telefonu bez usług Googla!

 

Jak lubisz ryzyko:

 

https://allegro.pl/oferta/smartfon-xiaomi-redmi-note-8-pro-6-64gb-niebieski-9206296827?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę np. jeszcze nad Realme 6, ale to juz jednak ponad budżet, a pewnie warto dołożyć do wersji 8 GB RAM-u (i automatycznie 128 GB pamieci wbudowanej jak rozumiem wtedy jest w opcji).

 

Z tańszych modeli to np. Xiaomi Redmi Note 9 3+64, ale to ma słabsze chyba wyraźnie parametry..

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw. wgranie usług google to nie jest wielki problem na nowych huaweiach. 
Sytuacja jest rozwojowa, bo google to blokuje co jakiś czas, ale jak już się raz wgra to działa ~~chyba, że będziesz chciał dopisać kolejne konto google do telefonu lub zmienić hasło, wtedy trzeba jeszcze raz wgrywać usługi :) 
https://operacjapanda.pl/2020/dzialajacy-sposob-na-wgranie-uslug-google-dla-huawei-p40-lite-25-03

ale tak szczerze to w tym momencie brałbym w podobnym budżecie iphone8 albo starszego huaweia P20 (pro). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie daje wgranie usług Google i sklepu, bo na urządzeniach Huawei bez usług Google i tak aplikacje nie wystartują. Kupiłem i oddałem Tablet M6Pro bo niestety nie mogłem korzystać z aplikacji które potrzebuje. 

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie coś źle zrobiłeś. bez usług google faktycznie jest problem np z apką lidla czy paczkomatami, bo używają map google do działania. 
miałem P40pro na testach jakiś czas i nie było problemów.

Ale tak jak pisałem wcześniej - nie brałbym nic nowego od huaweia teraz, skorą są alternatywy. Motorole tez całkiem ciekawie się prezentują.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka działało ale większość potrzebnych odwołuje się do systemu, a tam nie ma uslug Google tylko HMS i wywala błąd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Hłamwej nie odblokuje bootloadera, to sobie można wgrywać dzwonki i tapety co najwyżej. A używanie telefonu np. do bankowości po wgraniu aplikacji niewiadomego pochodzenia - to szybki sposób na wyzerowanie sobie stanu konta.

Edytowane przez Wisting
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze myślę teraz w sumie między Redmi Note 9 Pro a Honorem 20. Ten ostatni wydaje się może być b. spoko i mieć b. dobre aparaty, ale może znowu z tym google mogą być jaja jak rozumiem, bo to podmarka Huawei.

 

A i na pewno to Redmi ma jeden z najdłuższych czasów pracy na baterii i szybkie ładowanie akurat w tym wariancie.

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności