Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

LG v20 czy odtwarzacz przenośny pod słuchawki (kz zsx , cca ca16)


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli się wstrzymasz to ja powinienem dzisiaj odebrać paczkę z Pocztexu z Hidizs AP80Pro to zdam relacje jak to hula.

Mam BTR5 i bardzo go sobie chwale brzmieniowo, dlatego poszedłem w ten sam chip. Myślałem jeszcze o Hiby R3 Sabre ale ostatecznie stwierdziłem że cenowo wychodzi za drogo plus na discordzie rozmawiałem z właścicielami Hiby i nie znalazłem ani jednego zadowolonego (psują się, wieszają, bateria pada) a na dodatek CS jest słaby.

Hidizs ma Hiby Link w dodatku ma Hibowskie equalizery więc tak naprawdę jedyne co różni go od R3 Pro Sabre jest mniejsza moc (wciąż duza), krótszy czas pracy na baterii (wciąż dla mnie wystarczająco długi) i brak Tidal/Qobuz (dla mnie bez znaczenia bo mam swoje biblioteki).


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale oprócz tego i wyjścia na balansie to są takie same utzadzenia technologicznie i softwareowo.
AP80 ma (przypuszczalnie) bardziej stabilny firmware bo był już trochę dopieszczony a do wersji Pro na razie jest tylko jedna, bazowa wersja więc może być różnie :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie jestem ciekaw tego urzadzenia. chociaz shanling up4 ma juz takie same bebechy jak ap80pro.. problem troche z tym ap80 jest ze tam jest 4.2 BT
 

Ale czemu to jest problem?
W BTR5 mam BT5.0 ale : moje urządzenia go nie obsługują, na dodatek zasięg w BTR5 jest tragiczny... W porównaniu do BTR1k jest to absolutna kpina


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a u mnie np wszystko jest na bt5. w sensie dongle do pc. telefon.
np telefon z sluchawkami bt5 (blitzwolf fye-7) dziala w calym mieszkaniu. no w niektorych przypadkach czasami zrywa jak oddziela telefon od sluchawek sciana nosna z zelbetu. poza tym przypadkiem moge chodzic swobodnie

Edytowane przez xtremesystems
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównam zasięg BTR5 z AP80Pro :)

BTR1k miał zasięg w dziesiątkach metrów a niestety BTR5 w centymetrach czasami.. niezależnie od tego czy używam go w pleatherowym etui czy w plastikowym klipsie.

Swoją drogą urządzenie które mi nigdy nie upadki i bylo zawsze w etui ma uszkodzenie na narożniku...
Bardzo miękkie aluminium, bardzo.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie zastanawia mnie to zawsze. czlowiekcz bt5 w lelefonie i sluchawkach skarzyl sie ze nie moze schować telefonu do kieszeni bo traci łączność gdzie ja mam tak jak opisywalem

jakosc w roznych urzadzeniach jest rozna nawet w tej samej generacji Bt.

natomiast bt 4.2 do bt5 to nizsza przepustowość. bez wzgledu czy dziala dobrze na odległość czy nie

natomiast trzeba by wyliczyc czy flac wymaga takiej przepustowosci jakie daje bt5 czy wystarczy bt4. bo moze sie okazac ze dyskusja jest jalowa bo oba standardy wystarcza

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, kurier przyjechał i pierwsze wrażenia są bardzo bardzo pozytywne. 

Przede wszystkim rozmiar!!!! To jest tycie i malutkie, naprawdę zdjęcia nie oddają rozmiaru tego maleństwa... 

 

Wgrywam flac na kartę i testujemy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FranticPhil napisał:


Ale czemu to jest problem?
W BTR5 mam BT5.0 ale : moje urządzenia go nie obsługują, na dodatek zasięg w BTR5 jest tragiczny... W porównaniu do BTR1k jest to absolutna kpina emoji17.png

A z czym łączyłeś BTR5? Jeśli z czymś co ma BT niższe niż 5 to jest trochę problemu. Z BT5 w innym urządzeniu ok 13-14 metrów na hali fabrycznej pełnej żelastwa różnego i przewodów elektrycznych. Nie porównuj z BTR1k bo tam po za aptX nie ma innych kodeków, wyższych. mień na aptX i sprawdź zasięg, zobaczysz jak ci się poprawi. Niestety wyższe kodeki potrzebują wiekszego pasma i łatwo je zakłócić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, FranticPhil napisał:

Ok, kurier przyjechał i pierwsze wrażenia są bardzo bardzo pozytywne. 

Przede wszystkim rozmiar!!!! To jest tycie i malutkie, naprawdę zdjęcia nie oddają rozmiaru tego maleństwa... 

 

Wgrywam flac na kartę i testujemy :) 

opisz mnogosc menu (w sensie mozliwosc konfiguracji dzwieku , filtry)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z czym łączyłeś BTR5? Jeśli z czymś co ma BT niższe niż 5 to jest trochę problemu. Z BT5 w innym urządzeniu ok 13-14 metrów na hali fabrycznej pełnej żelastwa różnego i przewodów elektrycznych. Nie porównuj z BTR1k bo tam po za aptX nie ma innych kodeków, wyższych. mień na aptX i sprawdź zasięg, zobaczysz jak ci się poprawi. Niestety wyższe kodeki potrzebują wiekszego pasma i łatwo je zakłócić

Mam iPhone 6S+ i MacBook Pro 15 late 2013 oba mają BT 4.0.
iPhone się łączy przez AAC a MacBook wymuszam Apt-X.
BTR1k też używałem na AAC na tym samym telefonie i zasięg był o niebo lepszy.
Tak samo Shanling MTW100 BA który się łączy po AAC zasięg ma o niebo większy niż BTR5..

3b146335a0a87b421da73c83ad626a70.jpg

Tutaj widać rozmiary dwóch urządzeń. Jestem pod wrażeniem tego jak gra Hidizs na niebalansie. Naprawdę póki co z TRN VX bardzo fajna synergia.
Zobaczę później na większej ilości biblioteki z Tin P1 na balansie.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj z urządzeniem z BT5 zobaczysz różnicę stabilności połączenia, jest bardzo duża. Tylko weź urządzenia nie appleowskie, bo innych kodeków niż AAC nie uświadczysz. Na LDAC przy BT4.2 często rwie, przy BT5 trzeba się postarać by zaczęło rwać

1 godzinę temu, FranticPhil napisał:

Porównam zasięg BTR5 z AP80Pro :)

BTR1k miał zasięg w dziesiątkach metrów a niestety BTR5 w centymetrach czasami.. niezależnie od tego czy używam go w pleatherowym etui czy w plastikowym klipsie.
 

Skąd te dziesiątki metrów wziąłeś? Są urządzenia BT o zasięgu 30-50 m ale nie są to te wszystkie maleństwa, a na pewno nie wymieniony przez ciebie BTR1k. Trochę fantazja cię poniosła

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem taki z Apple że oni już w ogóle poszli w SBC w sumie od czasów iPhone 8 bodajże. 6S jeszcze się trzyma, poza tym ma Jack 3.5 co jest fajne.
Do mojego BTR5 kupiłem fajny kabelek usb-C -- lightning I używałem go sobie po kablu jako dac i wszystko było super.

Dopiero teraz z AP80Pro będę sobie testował LDAC i spółkę

Ale i tak preferuje kabel.. szczególnie że mam kolekcje fajnych kabelków i nie będę kłamał - lubię się nimi bawić

Zamówiłem ostatecznie Legacy 3 w niebiesko-zlotym malowaniu i do tego wziąłem kabel balans zonie w kolorze złotym.
Niestety nie brałem DHLa więc teraz czekam jak łoś bo paczka jest dalej gdzieś w Chinach, mimo że AP80 brałem z AliExpress standard dwa dni po linsoulu i dzisiaj przyszło...

Ale póki co AP80 mnie urzeka.
Jestem zachwycony


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem ES100mk2 i bardzo fajne urządzenie. Troche tandetnie wykonane, ale wciąż porządnie grające.. w takim rozmiarze to aż grzech nie wziąć. Tylko to nieszczęsne micro usb... :(

 

Jeszcze na rynek wchodzi (rzekomy) killer Qudelix 5k ale ostatnie przecieki pokazują, że jednak nie będzie mieć OPA1622 tylko ED9218p więc trochę entuzjazm opadł.

 

Wracając do AP80Pro. Zakochałem się.

Mógłbym już tutaj skończyć ale wiadomo, nie zadowoli to nikogo :D

 

Rozmiar i budowa: jest to bardzo malutki DAP o naprawdę wysokiej mocy. Obudowa wykonana z aluminum i kształt ma taki sam jak AP80. Bardzo wysokiej jakości budowa, szkło na froncie i na rewersie, pokrętło głośności jest bardzo satysfakcjonujące w używaniu, ale gdyby komukolwiek to przeszkadzało, mozna regulować głośność na ekranie w ułamku sekundy przejść od 10 do 100 (uwaga na uszy).

Ekran: od nowości ma założone folie ochronne (albo szkiełko?) na froncie i na tyle, kąty widzenia dość dobre jak na ten zakres cenowy, ale jak na taki mały ekranik to jest bardzo czytelny, dotyk działa doskonale nawet przez folię ochronną i się nie zacina. 

Funkcje: od cholery :D można odtwarzać folderami, artystami, albumami, stylami muzyki, tworzyć playlisty i dodawać ulubione utwory. Gapless playback na pokładzie. MSEB bardzo ciekawe, cwaniackie, ale preferuję zwykłą equalizację (która działa super) i np do TRN VX zjechałem sobie przy 4-8khz i jest super. Przy odsłuchu głośno Invaders Must Die grało przyjemnie i bez złosliwych górek (które te słuchawki niestety mają). Na BTR5 equalizacją nie mogłem aż tak dokładnie sobie tego zrobić, poza tym EQ w BTR5 nie działa jako USB DAC więc jest trochę bezużyteczna.

Testowałem dużo na SE żeby mieć porównanie ze zwykłym AP80 i scena jest dość szeroka, bas nie dominuje. AP80 gra ciepło ale również analitycznie. Testowałem na Fibae2, Z5000, VX i P1 (P1 i Z5000 na balansie) i muszę powiedzieć, że AP80 wymaga więcej głosności żeby rozkręcic P1ynki. Na FiiO przy low gain, mogłem odkrecic je na 35-40 (z 60) i już grały pełnym planarem, tutaj muszę wejść na 80-90 (ze 100) a w sumie opłaca się juz odpalić high gain.

 

Bateria trzyma dość długo, wskaźnik baterii o wiele bardziej dokładny niz w BTR5 (które wskaźnik baterii ma karygodny) - cały DAP ładuje się szybko złączem USB-C.

Kartę pełną 64gb wypchaną po brzegi zeskanował szybko i bezproblemowo. Okładki są odczytywane bez problemu i mogą być używane jako tapeta podczas grania.

Radio FM działa super, aż przyjemnie było posłuchac Radia Pogoda :D niestety radio działa tylko na wejściu niebalans 3.5mm, wówczas kabel działa jako antena.

 

BT nie sprawdzałem jeszcze, bo jedyne TWS jakie mam to Shanlingi a one fruwają jedynie na AAC, którego akurat AP80 nima :) 

 

Jedna wada jaką ten odtwarzacz ma, to to że słychać jak trochę szumi, kiedy nic nie gra, lub jak są odstępy między utworami. Nie jest to uciążliwy szum, ale jest. FiiO pod tym względem jest górą. Ale szum jest niewielki i oczywiście podczas odsłuchu już go nie ma. Wadą, niekoniecznie playera, jest jego etui silikonowe, które po założeniu utrudnia odnalezienie guzików pauzy i zmiany utworów bo "zlewają" się z powierzchnią etui i są trudno wyczuwalne. Ale to nie jest technicznie wada urządzenia, kto chce, może nosić bez etui ;) 

 

Muzyka do testów : Don Broco, The Prodigy, Phil Collins, Queen i Type O Negative

 

Wiem, że to nie jest profesjonalna recenzja, pisałem to na szybko dość :D ale wiem, że zakochałem się w tym maluchu. Nie wiem czy w ogóle teraz będzie ze mną chodził BTR5... ;) 

 

W razie czego postaram się odpowiedzieć na pytania. 

Piona!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/29/2020 at 10:44 PM, xtremesystems said:

a jakbys wlasnie porownal es100 do ap80 pro jesli chodzi o sam dzwiek. bo podobniez es100 jest chwalone przez wszystkich za jakosc dziweku i wlasnie eq

zbyt dawno miałem w rękach ES100 żeby móc porównać do AD80P czyli mojego obecnie ulubionego dziecka 😅 nie chciałbym wprowadzić w błąd. 

Ale jedno jest pewne - jeśli szukasz lekkiego dongla do 400pln z duzymi możliwościami modyfikowania brzmienia, to ES100mk2 jest wciąż super opcją.

 

Buy it and be happy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie. wszystkim dziekuje za polecanie ES100. za mk2 dalem na fvat 360zł wiec bedzie mnie to jakies 2,5 stowy kosztowalo.

 

pierwsze wrazenia. wooooow.

 

funkcjonalnosc az oczy wychodzą . podpiete po usb do kompa a po bt do telefonu. gdzie wlacze muzyke wszystko idzie na sluchawki wiec w ogole super. w sumie mozna nawet lapka i kompa po bt podpiac i miec wszystko na raz .
o wiekszosci opcji musze poczytac bo nie ogarniam (poza eq ale tez nie wszystko). pozatym apka (to akurat sprawdzilem przed zakupem samemu) papcie zrywa z nog. wszsytko jasno wytlumaczone (90%) . 

 

mega zadowolenie/

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A tak trochę OT, ale w temacie LG V20. Nie wiecie czy on ma system 64 bit czy 32 bit? Nie mogę znaleść informacji jaki tam jest "ANDEK".

 

Czy np. w Warszawie jest gdzieś możliwość kupna nowego LG V20 w okolicach 465 zł (cena z Allegro, ale wysyłka z Sinagapuru :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.06.2020 o 23:03, sar44 napisał:

Witam ,a jaki masz obecnie telefon. Można kupić Meizu HiFi dac pro i podłączyć do obecnego smartfona o ile ma USB C i to będzie lepiej grało niż v20, a wydasz 200-230 złociszy.

a ten meizu dac będzie również lepszy od daca lg g7? mam 2  fony, p30 pro do fot i jako dzienny, ale muzyka straszna, więc używam dodatkowo g7 jako odtwarzacza:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, sar44 napisał:

Nie znam LG v, g series ,ale myślę że może być lepiej.Ja posiadałem ZTE Axon 7 mini ,który też miał dedykowany dac od AKM ,ale Meizu HiFi Dac Pro grał niestety lepiej i głośniej.

oj nie, dedykowany dac miał tylko normalny Axon 7, i to wersja azjatycka, za to wszystkie mini, oraz wersja global były obcięte z Dac'a

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, SWoland napisał:

oj nie, dedykowany dac miał tylko normalny Axon 7, i to wersja azjatycka, za to wszystkie mini, oraz wersja global były obcięte z Dac'a

A skąd takie bzdury wyssałeś? Axon 7 mini miał na pokładzie AK4962. I nie tylko wersja azjatycka ale i global

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności