Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

LG v20 czy odtwarzacz przenośny pod słuchawki (kz zsx , cca ca16)


Rekomendowane odpowiedzi

Ja swego czasu rozważałem podobny problem mając budżet na V30. Skończyło się na zakupie tego właśnie telefonu. I nie żałuję. 

Ale fakt, że służy głównie do słuchania w trakcie przemieszczania się. Za ok 400zł będzie ciężko o coś funkcjonalnie i muzycznie lepszego IMO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, xtremesystems napisał:

roxumiem że za 3~4 stowy dapa lepiej grajacego niz ten dongle nie kupi

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
 

Też jestem podobnego zdania, nowe dongle mają niezłe sq. Polecam ze swojej strony Charmtek/Dosmix TPR22, bardzo mocny dongle. Gładko gra, z lekkim przyciemnieniem.

 

 

Edytowane przez requal
Dubel x3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale czy takie dongle to lepsze rozwiązanie niz np Hidizs AP80 czy Fiio M5?

 

na zewnatrz mam sluchawki bt i wystaczy mi jak gra telefon. ale chodzi o tanie, kompaktowe rozwiazanie do domu

 

te dongle maja taki plus ze je do pc moge podlaczyc ale ciekawi mnie czy maja podejscie do 2 w/w dapow

 

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że nie chcesz się bawić w dongle bo na początku pisałeś tel/dap. 

Ale dongle fajne można znaleźć tanio - ja polecam np. Sabaja Da3 - bardzo ladnie gra, sprzedałem ostatnio na allegro za 300zł. Z opcją na wyjście balans. 

 

Tak jak pisałem na początku - najlepiej jak opiszesz case użycia bo DAP + kablowe albo kanapka z tel. to jest jednak zupełnie coś innego niż tel. + BT. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamysl mialem taki

mam telefon mi9t pro jako daily driver
ma calkiem niezly dźwięk. ale chcialbym czegos wiecej

wiec pomyślałem o jakims odtwarzaczu za 3~4 stowy. w takiej cenie jest lg v20 i tez bym go traktowal jako odtwarzac.
sluchanie glownie w domu. ale tez czasem jak pojedzie sie gdzies na wyjazd to tez bym wzial jakis maly odtwarzacz/telefon/dongle


wiec mi jest to obojetne. nie wymagam jakis cudow wiec nie ma spiny na najlepszy sprzet kosztem wielkosci itp

dongle ma ten plus ze mozna podlaczyc do kompa i od razu z niego puszczac muzyke
Ale jesli bede mial na biurku maly odtwarzacz typu fiio m5 czy hidizs ap80 to tez mi nie bedzie przeszkadzalo
rownie dobrze moze lezec telefon lg v20

chodzi tylko o to co z tych 3 rozwiązań bedzie najlepiej gralo. [tak jak pisalem nie spodziewalem sie ze dongla mozna podlaczyc do pc]

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, xtremesystems napisał:

te dongle maja taki plus ze je do pc moge podlaczyc ale ciekawi mnie czy maja podejscie do 2 w/w dapow

 

Ja bym postawił na radosne ES100, bo wg mnie ma wyższą użytkowość niż dongle. Można podłączyć do pc kablem albo BT, można podłączyć do telefonu kablem albo BT, ma fantastyczny equalizer (działa globalnie - Tzn zarówno ze Spotify, jak i np. podłączając es100 do kompa przez kabel), ma wyjście zbalansowane. Gra "bezpiecznie", tzn. naturalnie - większość słuchawek do niego podpiętych zagra dobrze. 

A propos dongli - nie słyszałem wielu, więc nie chcę ich krytykować, natomiast na pewno nie będą miały tak szerokiego wachlarza zastosowań. Ja mam w domu ES100 i Fiio M11 i przyznam szczerze, że różnica w jakości dźwięku nie jest tak duża, jakby się niektórym mogło wydawać. Naprawdę mega fajny sprzęt, a mobilnie na pewno lepiej się sprawdza niż dongle.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze sie rozczytac na ten temat i prsemyslec sprawe bo poddaliscie mi kilka fajnych pomyslow

a użytkował ktoś tego hidizs ap 80. na pozmiomie fiio m5 nawet lepsze

no i jest juz radsone es100 mk2

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
 

ok poczytalem troche. i np ten hidizs ap80 ma bt i mozna przez aplikacje uzywac go z telefonem. czyli cos tskiego jak es100 tylko na sterydach

chociaz, ogladajac mozliwosci regulacji eq es100 to jest imponujaca

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

czytałem shanling m0 wlasniez hidizs ap80. na head fi. podobno zupełnie inna klasa urządzania. nie wiem jaka cena ale fiio m5 100usd a hidizs ap80 120 usd

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Ja bym postawił na radosne ES100, bo wg mnie ma wyższą użytkowość niż dongle. Można podłączyć do pc kablem albo BT, można podłączyć do telefonu kablem albo BT, ma fantastyczny equalizer (działa globalnie - Tzn zarówno ze Spotify, jak i np. podłączając es100 do kompa przez kabel), ma wyjście zbalansowane. Gra "bezpiecznie", tzn. naturalnie - większość słuchawek do niego podpiętych zagra dobrze. 
A propos dongli - nie słyszałem wielu, więc nie chcę ich krytykować, natomiast na pewno nie będą miały tak szerokiego wachlarza zastosowań. Ja mam w domu ES100 i Fiio M11 i przyznam szczerze, że różnica w jakości dźwięku nie jest tak duża, jakby się niektórym mogło wydawać. Naprawdę mega fajny sprzęt, a mobilnie na pewno lepiej się sprawdza niż dongle.
a mam pytanie apropo radsone es100. czy mozna na telefonie odpalic film z yt i sluchac przez to urządzenie?


w sumie takie samo pytanie mam apropo hidizs ap80 oraz fiio m5

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez xtremesystems
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, xtremesystems napisał:

mam pytanie apropo radsone es100. czy mozna na telefonie odpalic film z yt i sluchac przez to urządzenie?

Oczywiście, to jest główne zastosowanie tego urządzenia ;) Cały dźwięk z Twojego telefonu (YouTube, Spotify, muzyka z odtwarzacza plików muzycznych) będzie "odtwarzany" na ES100 i dźwięk będziesz miał w podłączonych do niego słuchawkach. To samo z donglami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Najner napisał:
Oczywiście, to jest główne zastosowanie tego urządzenia Cały dźwięk z Twojego telefonu (YouTube, Spotify, muzyka z odtwarzacza plików muzycznych) będzie "odtwarzany" na ES100 i dźwięk będziesz miał w podłączonych do niego słuchawkach. To samo z donglami.

a masz wiedze co z hidizs ap80? bo zainstalowalem aplikacje do tego urządzenia na telefonie. na pewno mozna odtwarzac pliki z telefonu bezposrednio na tym urządzeniu ale juz pewnosci nie mam czy youtube i inne streamy

 

dopytuje bo na headfi sa zachwyty nat tym odtwarzaczem. na papierze tez super wyglada i ma super equaliser. z minusów to bt4.2 i tylko to

 

jesli by tez yt mozna bez problemu odtwarzac to chyba bylo by to lepsze rozwiazanie niz es100. no i widze ze jest to raczej porownywalne do fiio m6 czyli juz dobrej klasy sprzetu

 

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

1 godzinę temu, side napisał:

Głos na es100 lub fiio btr5, lub shanling up4

dzieki za propozycje es100 tez jest brany pod uwage . poczytam od shanlingu
własnie wspomniany przeze mnie hidizs ap80 ma ten sam DAC co fiio btr5 i shanling  up4

 

Edytowane przez xtremesystems
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak głównie w domu i czasem na wyjazd to bym szedł w dągle też. Z tych co mialem na uszach to właśnie Sabaj Da3 albo Dragonfly Black. W tej cenie naprawdę przyzwoicie grają. A i podłączyć można do różnych rzeczy. Telefon ma sens jeśli dużo się poruszasz i nie chcesz mieć wielu urządzeń/kanapki - jak tak używam V30+Tidal. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czytam czytam. i coraz bardziej przekonuje sie do ES 100 . piszą ze ma milszy dzwiek niz btr5, cena jest duzo przyjemniejsza. nawet rowno walczy z Shanling UP4. 


Tylko pytanie . jest es100 mk1 i mk2? jakie są róznice i jak je odróznic od siebie bo ciezko w sklepach online  sprawdzic jaka wersje sprzedaja

Edytowane przez xtremesystems
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naczytalem sie recenzji tego wszystkiego i glowa mi paruje

moze proste pytanie do posiadaczy es100. czy dzwiek jest cieply muzyczny czy zimny analityczny

ewentualnie czy przy mnogosci ustawien filtrow i eq idzie otrzymac dzwiek przyjemny muzyczny? [szczególnie nie lubie syczacej gory - eski perkusje]

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lubie detale i szeroka scene [tzn lubie duza przestrzenność dzwieku oraz wyraznie rozróżnione instrumenty]. nie lubie analitycznych wysokich dźwięków. bardzo odpowiada mi zestrojenie kz zsx gdzie gora nie jest przesadzona a bass soczysty


dowiedzialem sie od użytkownika hidizs ap80 ze rowniez mozna bez problemu wszystko z telefonu streamowac via bt

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Dobra zostały dwa urządzenia na finiszu

es100 vs shanling up4  (czytalem recenzje na kropce i jestem skołowany)

 

bas - es100

scena , moc , szczegółowy dziwek.  -up4

 

 

czy może w sklepie w łodzi szło by posłuchac obu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności