Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sprzęt Stacjonarny Cd,dvd,kolumny,kabelki


ogorek

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli podłączysz go do laptopa , w dużej mierze za jakość dzwięku odpowiadać

karta dzwiękowa tego urządzenia - której jakość potrafi być przecież bardzo różna .

Czyli sugerujesz, że sygnał z cyfrowego wyjścia takiej np. zintegrowanej dźwiękówki jest w tej postaci wcześniej i tak "obrabiany" przez elektronikę karty w sposób mający znaczny wpływ na jakość?

Temat mnie zainteresował, bo zastanawiałem się np. nad wariantem wykorzystania właśnie wyjścia cyfrowego wbudowanej dźwiękówki w stacjonarnym komputerze (jakiś Realtek, mam wyprowadzone wyjścia coaxial i optyczne) do transmisji sygnału na większą odległość, potem DAC i króciutkie połączenie ze wzmacniaczem.

Ponieważ jednak magnetofony cyfrowe ( zapomniany dziś standard DAT ) były bardzo drogim sprzętem profesjonalnym

, raczej niedostepnym dla kieszeni nawet zasobnego audiofila

A pamięta ktoś DCC? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 919
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

@getz -> to urządzenie (PC LInk) jest widziane przez comp-a jako ZEWNĘTRZNA KARTA MUZYCZNA.

Stąd zakładam, ze wbudowana karta jest pomijana astrumień audio jest przesyłany do tego urządzenia (zresztą znalazłem gdzieś PDF tego urządzenia i tak to jest opisane)

SONY -> też coś takiego zrobiło (nie wiem czy to co kupiłem to nie jest podróbka sony lub tzw. "lewa produkcja")

 

Co do wyjść cyfrowych CD i DVD -> nie wiem -> zobaczę, sprawdzę. Czuj się zaproszony (jak zawsze).

 

Korespondowałem z osobami z head-fi (z długim stażem -> ale wiadomo ze to nie musikoniecznie swiadczyć o wiedzy) i wszyscy zchwalali DAC-a nawet do DVD.

 

U mnie jakość HD595 z DVD ONKYO jest tragiczna (nie da się słuchać). Nawet jak wyjdę przez RCA na amp @majkela

 

Więc liczę na poprawę. Poprawa na Vincencie byłaby bardzo miłym bonusem. Generalnie wszystko to robię dla przyjemności :)

 

Duże nadzieje wiążę z lapkiem, tą kartą (widzianą jako muzyczna a bedącą tylko wyjsciem optycznym).

Byłoby miło znaleźć odtwarzacz muzyczny (comp,PcLink,DAC) o jakości porównywalnej z drogim CD.

 

Ten PCLink jest sprzedawany często razem z DAC ZERO -> jako komplet do komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@getz -> to urządzenie (PC LInk) jest widziane przez comp-a jako ZEWNĘTRZNA KARTA MUZYCZNA.

Stąd zakładam, ze wbudowana karta jest pomijana astrumień audio jest przesyłany do tego urządzenia

(zresztą znalazłem gdzieś PDF tego urządzenia i tak to jest opisane)

SONY -> też coś takiego zrobiło (nie wiem czy to co kupiłem to nie jest podróbka sony lub tzw. "lewa produkcja")

 

Ogórku - ja właśnie , juz od kilku lat , używam micro-wieżę z PC Linkiem Sony przede wszystkim w roli zewnętrznej

karty muzycznej do laptopa i swoją opinię opierałem głównie na doświadczeniach pracy z tym urządzeniem . :)

 

Nazywa się totto CMT-M373NT ( >> http://www.minidisc.org/part_Sony_CMT-M333NT+M373NT.html )

, jako się rzekło jest podpiete przez USB pod laptopa i rzeczywiście widnieje w panelu sterowania

jako zewnętrzna karta muzyczna ( " USB audio codec " )

 

Jednak ta micro-wieża (czy jak to woli zewnętrzna karta muzyczna ) nie konfiguruje się z komputerem

automatycznie , wymagane są sterowniki w postaci własnego programu Sony o nazwie M-Crew .

Rozwiązanie to jest jednak dosyć wygodne -w momencie kiedy włączam wieżę laptop automatycznie wybiera

właśnie ją jako domyślną kartę myzyczną , kiedy wyłączam następuje powrót do zintegrowanej karty komputera.

 

Przechodząc do różnic jakości dzwięku - oczywiscie masz rację że w torze cyfrowym może być tylko jeden master

- a więc wtedy pomiędzy DAC/ zewnętrzną kartą muzyczną a zintegrowaną kartą muzyczną komputera bedzie zachodziła

relacja master/slave ( przy czym masterem nie musi być DAC - droższe i profesjonalne

przetworniki i miksery mają bardzo często gniazda BNC co pozwala podać zegar właśnie z komputera przez dedykowany Wordclock )

 

 

Przy czym nasuwa się pytanie za co odpowiedziany będzie wtedy ten slave i co właściwie dokłada on nam do dzwięku.

Wydaje mi się że wbrew pozorom zupełnie sporo . :huh: Moja micro-wieża CMT-M373NT to nie jest przecież żadne cudo

, a jednak dosyć dobrze słychać na tych samych plikach różnicę jakości pomiędzy laptopem z Realtek`iem AC97

na pokładzie , a drugim laptopem który ma już znacznie lepszą kartą standardu Azalia ( choć tak się składa że też produkcji Realteka )

 

Zresztą to , że zintegrowana karta muzyczna występująca w tej konfiguracji w roli slave`a wcale nie jest

"przezroczysta " najlepiej słychać kiedy się kilkoma music managerami odpali synchronicznie kilka ścieżek.

Oczywiście strumienie są wtedy miksowane , ale na laptopie z AC97 w sposób bardzo jaskrawy jeden nie tylko

zakłóca , ale wręcz maskuje drugi - natomiast na laptopie z Azalią aż tak bardzo wyraznie tego wcale nie słychać .

W dodatku na AC97 można tak sobie "pomiksować" najwyżej dwa strumienie , a na Azali co najmniej

cztery ( więcej nie próbowałem :D ) . Wniosek - przynajmniej szyna wirtualnego misksera jest jednak w takiej

konfiguracji obsługiwana przez "niewolniczą" zintegrowaną kartę dzwiękową , a nie CMT-M373NT.

 

PS Trochę obok tematu - dwa dni temu , wychodzę rano z domu , wkładam słychawki do uszu

, włączam Vibeza - a on mi synchronicznie próbuje odtwarzyć zarówno muzykę jak i sygnał tunera radiowego . :o

Zanim go wyłączyłem i włączyłem zerknąłem na ekran mojego małego DJ-a . Był czarny , choć jako

tapetę wyswietlacza mam na stałę ustawiony kolor niebieski . Pewnie poczerniał od tego wysiłku . :D:lol:

 

A pamięta ktoś DCC?

 

Wydaje mi się że recordery DCC stały obok nagrywarek CD ( jaka to kiedyś była nowość ! :D ) w zamkniętym dawno

, dawno temu firmowym sklepie Philipsa pod arkadami na placu Konstytucji ( było tam także bardzo fajne stoisko z płytami )

 

idp-100.jpg

 

Ale nic się chyba nie może równać do egzotyki efemerycznego formatu Data-Play .

Był tylko jeden odtwarzacz który potrafił nagrywać i odtwarzać te płytki - był nim Iriver iDP 100

 

Płytka Data-Playmiały one dwie strony - na kazdej mieściło się po 250 MB . Całkiem sporo

Dla porównania : normalna 80 min płytka MD to 170 MB ( sformatowana do standardu HI-MD ma ok 310MB )

Wikipedia podaje nawet że w 2002/2003 roku na rynku pojawiało się nawet kilka gotowych

albumów w tym formacie - na przykład płyta Britney Spears. :D

 

Ciekawe czy jakiś nawet pojedyńczy egzemplarz Irivera iDP 100 znalazł się kiedykolwiek w Polsce. ?

W swoim czasie to było raczej drogie urządzenie ( 380 $ )

0_1425_sz_1_i_14039_00.jpg

1025537710.jpg

1025537541.jpg

872267C.jpg

872267A.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że recordery DCC stały obok nagrywarek CD ( jaka to kiedyś była nowość ! :D ) w zamkniętym dawno

, dawno temu firmowym sklepie Philipsa pod arkadami na placu Konstytucji ( było tam także bardzo fajne stoisko z płytami )

DCC_Philips.jpg

:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

---> getz, ogórek

 

mam laptopa ASUS A600Km a w nim integrę Realteka z wyjściem SPDIF typu "jack" (wspólne gniazdo dla słuchawek).

Pytanie brzmi, czy brać pod uwagę Beresforda DAC i podpinać pod ten jack, czy to w ogóle nie ma szans powodzenia?

 

Skoro twierdzisz, getz, że typowy sygnał z wyjścia optycznego lub koaksjalnego może być "skażony", to obawiam się że z tym "jackiem" może być jeszcze gorzej, czy nie?

 

(na tej integrze nie da się w ogóle słuchać muzyki z AL! Całe pierdzenie, stukanie i pukanie idzie na tor audio gdy w tym samym czasie surfuję albo po prostu przeglądam foldery, ruszam myszką! :o nie mam z czego puszczać muzyki :( )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

---> getz, ogórek

 

mam laptopa ASUS A600Km a w nim integrę Realteka z wyjściem SPDIF typu "jack" (wspólne gniazdo dla słuchawek).

Pytanie brzmi, czy brać pod uwagę Beresforda DAC i podpinać pod ten jack, czy to w ogóle nie ma szans powodzenia?

 

Skoro twierdzisz, getz, że typowy sygnał z wyjścia optycznego lub koaksjalnego może być "skażony", to obawiam się że z tym "jackiem" może być jeszcze gorzej, czy nie?

 

(na tej integrze nie da się w ogóle słuchać muzyki z AL! Całe pierdzenie, stukanie i pukanie idzie na tor audio gdy w tym samym czasie surfuję albo po prostu przeglądam foldery, ruszam myszką! :o nie mam z czego puszczać muzyki :( )

 

Ja teoretyzuję. Ale pod koniec tygodnia cały ten sprzęt będę miał w domu. Postaram się do przyszłego piątku opisać moje wrażenia.

Jak będę pozytywne to zapraszam niniejszym @getz-a na piątek 16.05.2008

 

Posłuchamy wspólnie, zaprezentuję -> co odkryłem.

@getz - weź iRiver-a -> on ma wyjscie optyczne. Podłączymy do DAC-a :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. takiego Beresforda da się podobno nieźle podrasować, więc @ogórek w razie niepełnego zadowolenia z zamówionego właśnie DACa ma jeszcze szansę na poprawę humoru niewielkim kosztem. :)

 

@majkel - a gdzie widziales opis -> co tam warto włożyć ?

 

Bo producent ->Stanley ->napisal, ze móglby uzyc bardziej drogich op-ów i podzespołów ale sprzet moglby kosztowac nawet 1 000 USD.

 

Wiadomo - ze producent broni swego "ideału"

 

************

 

@getz - ten sam Stanley pisze, ze dowolny tani DVD + wyjscie optyczne + w opcjach audio DVD -> PCM -> to wystarczające i dobre źródło dla kazdego DAC-a

 

************

 

@espequer -> Berestford ma wejscia optyczne i coaxialne. Generalnie potrzebujesz miec dodatkowe coś co audio z twojego laptopa przekaze na "swoje" wyjscie optyczne.

 

Niestety @getz jest sceptyczny -> czy takie urządzenie omija wbudowane karty audio. Ja mam nadzieje, ze tak.

 

Producent tego DAC-a twiedzi, ze wystarczy kupic dowolne DVD Nawet kosztujace 35 GBP cos tam (podał mi nazwe w e-mailu).

Podłączyć DAC do wyjcia optycznego a w opcjach DVD ustawic PCM. Czyli -> zrodlo za 150 PLN + DAC za 550 PLN.

 

***********

 

Niestety wróciłem dziś z Bieszczad i nie zdążyłem odebrać przesyłek z poczty :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majkel - a gdzie widziales opis -> co tam warto włożyć ?

 

Bo producent ->Stanley ->napisal, ze móglby uzyc bardziej drogich op-ów i podzespołów ale sprzet moglby kosztowac nawet 1 000 USD.

Trzeba zaglądnąć pod maskę i już wiadomo, co. :D Znam typy op-ampów, i mniej więcej wiem jakie w ich miejsce będą lepsze, podobnie z kondensatorami. Jak są gdzieś zdjęcia wnętrza, to się ustosunkuję. Z tymi 1000 USD to Stanley pojechał po bandzie. Nie ma takich drogich części.

 

BTW, ten Twój Technics to na pewno SL-PS840? Bo ja się nie znam na innych. :D

 

@ogórek załóż sobie wątek komentarzowy, bo nie mam gdzie żali powylewać. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zaglądnąć pod maskę i już wiadomo, co. :D Znam typy op-ampów, i mniej więcej wiem jakie w ich miejsce będą lepsze, podobnie z kondensatorami. Jak są gdzieś zdjęcia wnętrza, to się ustosunkuję. Z tymi 1000 USD to Stanley pojechał po bandzie. Nie ma takich drogich części.

 

BTW, ten Twój Technics to na pewno SL-PS840? Bo ja się nie znam na innych. :D

 

@ogórek załóż sobie wątek komentarzowy, bo nie mam gdzie żali powylewać. :lol:

 

Technics to ... Technics :P Będę wiedział jutro -> jaki to. Jak wyprzedawali sprzęt w Pewex-ie to kupilem wszystkie elementy z dumnym napisem AA za "grosze"

 

Ale to bylo ponad 10 lat temu (moze 13-cie), wiec pewnie moze to byc cos innego. Na pewno mial ten topowy MASH itd, itp.

 

Zdjęcia Beresford-a widac -> jak wejdziesz na ebay.co.uk i poszukasz "Beresford 7510 DAC".

Poproszę Stanley-a o zdjęcia wnętrza :D

 

Co do wątku -> DONE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@espequer -> Berestford ma wejscia optyczne i coaxialne. Generalnie potrzebujesz miec dodatkowe coś co audio z twojego laptopa przekaze na "swoje" wyjscie optyczne.

 

no wiem, tylko czy to "coś" to może być SPDIF "jack" czy to nie zatrybi. Bo jak nie zatrybi to kupię ten najtańszy z najtańszych DVD i zatrybi, chociaż getz twierdzi że nie, więc trzeba będzie kupić droższy, więc może jednak nie warto takiego droższego tylko od razu najlepszy, no i tak właśnie stałem się "audiofilem" ??!! :o:D:lol::P

 

(... a ja chcę coś taniego żeby mi zagrało...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiem, tylko czy to "coś" to może być SPDIF "jack" czy to nie zatrybi. Bo jak nie zatrybi to kupię ten najtańszy z najtańszych DVD i zatrybi, chociaż getz twierdzi że nie, więc trzeba będzie kupić droższy, więc może jednak nie warto takiego droższego tylko od razu najlepszy, no i tak właśnie stałem się "audiofilem" ??!! :o:D:lol::P

 

(... a ja chcę coś taniego żeby mi zagrało...)

 

Ale SPDIF jack zamieni na cyfre to co masz na wyjsciu audio z twojego laptopa. Czyli nie oczekuj cudow, bo jakosc bedzie taka sama (lub gorsza) jak wezmiesz i podlaczysz np. amp @majkela do laptopa. Caly pic polega na tym, zeby otrzymac czysty zapis cyfrowy z foobara, bez dekodowania go przez wewnetrzną kartę.

 

Tak "łopatologicznie":

 

-> Masz muzyke zpłyty oryginalnej zgrana dl FLAC-a.

 

-> Odtwarzasz ją Foobarem

-> Oznacza, to żefoobar dekoduje FLAC i wysyła zapis cyfrowy audio do karty ...

-> No i najlepiej byłoby wyslac to do urządzenia ktore dalej przesle to na wyjscie cyfrowe.

 

Ale pewnie tak to tylko w Erze. Jak @getz twierdzi, ze jego urządzenie gra róznie w zależnosci od rodzaju wbudowanej karty :(

Musze dotrzeć do jakiś "hardwarowców". Bo przeciez, jezeli urządzenie jest rozpoznawane (mówię o PCLink) jako zewnętrzna kartamuzyczna

to logiczne byłoby omijanie wbudowanej karty.

 

Info od twórcy DAC-a:

 

The best transport for my DAC is a cheap DVD player that has all the

features that you need. It saves you a lot of money. I use a Tevion

branded one that I saw on eBay for ?35.

Coax or optical out is fine. My DAC is tuned for both leads with equal

ability.

 

Moze jest tak zabawnie, ze im tansze DVD tym wieksze prwadopodobienstwo, ze sygnal audio PCM jest wysylany przed konwersją i filtrami :o

 

Bo inaczej musieliby dokładać konwerter Cyfra -> Analog -> a to dodatkowy koszt :D

 

Co do zdjęć od Stanleya - oczywiscie zartowalem. Najbardziej wartosciowa dla @majkel-a byłaby lista komponentow ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ogórek, ale są karty dźwiękowe, które mają wyjście cyfrowe coaxial, tylko nie wiem, czy także do laptopów, tudzież na USB. Taka karta pobiera strumień cyfrowy próbek z odtwarzacza typu foobar2000 i koduje je w nadajniku SPDIF, żeby wysłać kablem koncentrycznym lub optycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ogórek, ale są karty dźwiękowe, które mają wyjście cyfrowe coaxial, tylko nie wiem, czy także do laptopów, tudzież na USB. Taka karta pobiera strumień cyfrowy próbek z odtwarzacza typu foobar2000 i koduje je w nadajniku SPDIF, żeby wysłać kablem koncentrycznym lub optycznym.

 

 

No wlasnie ja kupilem cos takiego, tylko @getz uwaza, ze to jednak "dotyka" karty wbudowanej.

Moze to kwestia ustawien foobara i tej karty. Potestuję w tym tygodniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale SPDIF jack zamieni na cyfre to co masz na wyjsciu audio z twojego laptopa.

Wyjście SPDIF to SPDIF, nie ważne czy na jacku, cinchu czy BNC, a sugerujesz jeśli dobrze zrozumiałem, że w przypadku laptopa to będzie analogowy sygnał audio ponownie zamieniony na cyfrowy i podany na tegoż jacka...

@ogórek, ale są karty dźwiękowe, które mają wyjście cyfrowe coaxial, tylko nie wiem, czy także do laptopów, tudzież na USB. Taka karta pobiera strumień cyfrowy próbek z odtwarzacza typu foobar2000 i koduje je w nadajniku SPDIF, żeby wysłać kablem koncentrycznym lub optycznym.

Stąd moje wcześniejsze pytanie: mam wbudowanego Realteka z wyprowadzonymi gniazdami coaxial i optycznym i chciałem przesłać tym sobie sygnał audio do zewnętrznego DACa. Tymczasem dyskusja rozbiła się o to, że być może ten sygnał i tak jest po drodze jakoś tam obrabiany przez elektronikę karty i nie jest to 100% ten sam strumień audio, który "wychodzi z odtwarzacza"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjście SPDIF to SPDIF, nie ważne czy na jacku, cinchu czy BNC, a sugerujesz jeśli dobrze zrozumiałem, że w przypadku laptopa to będzie analogowy sygnał audio ponownie zamieniony na cyfrowy i podany na tegoż jacka...

 

Stąd moje wcześniejsze pytanie: mam wbudowanego Realteka z wyprowadzonymi gniazdami coaxial i optycznym i chciałem przesłać tym sobie sygnał audio do zewnętrznego DACa. Tymczasem dyskusja rozbiła się o to, że być może ten sygnał i tak jest po drodze jakoś tam obrabiany przez elektronikę karty i nie jest to 100% ten sam strumień audio, który "wychodzi z odtwarzacza"...

 

Jak się pobawię -> to pożyczę Tobie swojego Beresforda -> lub przyjdź z @getz-em na spotkanie piątkowe :)

 

Wiesz czemu rozbiła sie ? Wszędzie toczą się dyskusje ->jak to zrobic. Na forum pcaudio jest wątek, gdzie testują bit-perfect << bit-perfect >>

 

W tym wątku ktoś twierdzi, ze Realteak 883 nie będzie resamplował. A w większości przypadków własnie o to jest walka (zeby nie było np. resamplingu)

 

Co do wyższego zdania -> masz rację -> zauwazylem, ze ktos chce wyjsc z laptopa przez gniazdo słuchawkowe i nie doczytalem reszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się pobawię -> to pożyczę Tobie swojego Beresforda -> lub przyjdź z @getz-em na spotkanie piątkowe :)

Dziękuję bardzo za zaproszenie, jeśli czas pozwoli nie omieszkam skorzystać. :)

Wiesz czemu rozbiła sie ? Wszędzie toczą się dyskusje ->jak to zrobic. Na forum pcaudio jest wątek, gdzie testują bit-perfect << bit-perfect >>

 

W tym wątku ktoś twierdzi, ze Realteak 883 nie będzie resamplował. A w większości przypadków własnie o to jest walka (zeby nie było np. resamplingu)

A ja zajrzałem do dokumentacji od mojej płyty głównej ("wiekowy" już Epox EP-8RDA3+) i cóż znalazłem na temat podsystemu audio...? Otóż wyjście SPDIF omija układ Realteka. :) W rozdiale Features: Audio możemy przeczytać, że:

Supports S/PDIF-out from nForce2 MCP south bridge

potwierdza to też schemat blokowy systemu... Płyta wyposażona jest też w cyfrowe wejście i to już przechodzi przez kodek Realteka, choć jest też dostępna np. opcja "S/PDIF-In to S/PDIF-Out pass through mode".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stąd moje wcześniejsze pytanie: mam wbudowanego Realteka z wyprowadzonymi gniazdami coaxial i optycznym i chciałem przesłać tym sobie sygnał audio do zewnętrznego DACa. Tymczasem dyskusja rozbiła się o to, że być może ten sygnał i tak jest po drodze jakoś tam obrabiany przez elektronikę karty i nie jest to 100% ten sam strumień audio, który "wychodzi z odtwarzacza"...
moze trzeba uzywac kernel streaming lub ASIO?

 

Moim zdaniem to chodzi tutaj bardziej o to, ze jezeli streaming jest i tak przetwarzany przez KMixer to na pewno nie jest on "bit identical" z tym co jest w pliku.

 

Wiec nawet przez wyjscie cyfrowe z karty nie dostanie sie dokladnie tego samego co bylo w pliku.

Jezli karta pozwala na ominiecie KMixera lub supoortuje np. ASIO to wtedy powinno sie na niej znalesc to samo co w pliku.

 

Wiec tutaj juz nawet wczesniej jest "problem" :) Jesli nie ma sie wgladu w to co dzieje sie w ASIO i wszystkich ustawien to lepiej darowac sobie programy typu ASIO4ALL etc. i moze to samo w kontekscie "bit identical" zrobi wlasnie np. Kernel Streaming w Foobarze i bez ASIO.

 

Dlaczego sygnal cyfrowy ktory wychodzi z karty ma byc zepsuty/wzbogacony ? Chodzi mi o to co dzieje sie juz tylko w elektronice karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego sygnal cyfrowy ktory wychodzi z karty ma byc zepsuty/wzbogacony ? Chodzi mi o to co dzieje sie juz tylko w elektronice karty.

 

To co ja kupilem:

 

DIGITAL PCLINK USB-SPDIF Interface Features

* Universal Serial Bus (USB) stereo digital audio interface

* Adaptive (5 to 55 kHz) continuous frequency sampling range

* Supports 12 Mbits/s full-speed serial data transmission

* Supports multiple audio data formats (16 and 24 bits)

* Fully automatic Plug-and-Play operation

* High linearity and wide dynamic range

* Optical digital out

* Supports kmixer bypass via ASIO4ALL and ASIO2KS

* Using ASIO, bit-perfect digital out can be achieved.

* AC3/DTS signal passthrough using ASIO

* Excellent computer as source to connect to external DACs

* Size (mm) : 55(w) x 75(d) x 20(h)

 

Teoretycznie -> wydaje się OK. Ale jak czytam dokladnie opis urządzenia to ono "potrafi" resamplowac, zamieniac na analog -> z analog na cyfra, itd, itp ...

Wiec wydaje mi sie, ze moze to zadzialac dobrze lub źle -> w zalezności od tego co wybierzemy w ustawieniach :o

 

DIGITAL PCLINK USB-SPDIF Interface uses Philips UDA1321 as USB and digital audio interface and CS8405A as SPDIF encoder.

 

UDA1321

The UDA1321PS is a stereo CMOS digital-to-analog bitstream converter. The UDA1321 is an adaptive asynchronous sink USB audio device with a continuous sampling frequency range from 5 to 55 kHz. It contains a USB interface, an embedded microcontroller and an Asynchronous Digital-to-Analog Converter (ADAC).

 

The USB interface is the interface between the USB, the ADAC and the microcontroller. The USB interface consists of an analog front-end and a USB processor. The analog front-end transforms the differential USB data to a digital data stream. The USB processor buffers the input and output data from the analog front-end and handles all low-level USB protocols. The USB processor selects the relevant data from the universal serial bus performs an extensive error detection and separates control information (input and output) and audio information (input only).

 

The wide dynamic range of the bitstream conversion technique used in the UDA1321 guarantees a high audio sound quality.

 

CS8405A

The CS8405A is a monolithic CMOS device that encodes and transmits audio data according to the AES3, IEC-60958, S/PDIF, or EIAJ CP1201 standards. The CS8405A accepts audio and digital data from the UDA1321PS, which it then multiplexes, encodes, and drives onto a cable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku DVD sygnał cyfrowy bedzie prawdopodobnie wyprowadzony już z kości DAC-u

, a ponieważ przetworniki cyfowo-analogowe w tego typu urządzeniach ( multi-bit sigma-delta)

są z reguły zintegrowane z filtrem cyfrowym , to fakt ten może nam stwarzać mały problem

- sygnał przechodzić przez elementy które wcale nie są brzmieniowo transparentne ( bo oversampling itd )

 

Nawet jeżeli za transport służy nam wielobitowy CD-ek , i2S/SPDIF jest cięganięty najczęsciej właśnie osobnego

filtru cyfrowowego , a własnie ten układ - jak zauwazylismy już wyżej - bardzo często ma równie istotny

( jeżeli nie większy ) wpływ na brzmienie co sam DAC i część analogowowa. Dlatego podpięty do różnych

transportów ( czytaj różnych starych CD-eków :D ) ten sam DAC potrafi zabrzmieć i zagrać nieco , lub nawet całkiem , inaczej .

Po raz kolejny powołam się na przykład mojego "cedeka" SONY CDP-791. Jest on wyposażony w optyczne wyjście cyfrowe, do którego sygnał jest prowadzony bezpośrednio z DSP. Czy sugerujesz, że w samym DSP zachodzi jakaś dodatkowa specyficzna obróbka tego sygnału czy jest to tylko przekazanie dalej "tego co zostało odczytane z płyty"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności