Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Zamkniete sluchawki do pary z senkami hd 660s + DAC. Budzet na sluchawki 1600zl, na DAC 1000 zl.


MichalZZZ

Pytanie

Dzien dobry,

 

Zakupilem sluchawki Sennhieser HD 660s i szukam do nich DACa do około 1000zł, oraz chce jeszcze kupic zamkniete sluchawki do powiedzmy 1600 zl. Docelowo chce miec dwie pary sluchawek, otwarte i zamkniete do ktorych moglbym podpinac na zmiane jeden DAC (w przyszlosci dokupie do nich jeszcze jakis wzmacniacz). Sluchawki będą służyły do użytku domowego, maja byc przedewszystkim wygodne. Podpinane będą do laptopa. Muzyki ktorej slucham to rap/hip hop, techno, klubowa, troche pop. Preferuje basowe brzmienie. Bardzo lubie tez ogladac filmy i seriale, wiec wokal i scena tez beda mialy tutaj znaczenie.

 

Mysle o zestawie Sennhieser hd 660s + IFI ZEN DAC albo DF Cobalt + Meze 99 Classics bądz Audioquest Nightowl.

 

Ktory z powyzszych zestawów ma bardziej realne szanse ze soba współpracowac ? Jakie rozwiazanie byscie mi polecili majac na uwadze moje wymagania ? A moze cos jeszcze innego mi zaproponujecie ?

 

Biore jeszcze pod uwage Fostex th 610, ale tutaj niestety naginam budzet, co nie jest mi na ręke, niemnie jednak jezeli naprawde warto i mnie o tym przekonacie, to sie zastanowie.

 

Innymi sluchawkami o ktorych myslalem to sluchawki bluetooth ATH DSR9BT. Choc tutaj tez niestety wychodze poza zakladany budzet, niemniej tak jak w przypadku Fostexów, jeżeli warto, to sie nad nimi pochyle. DSR9BT podobno graja naprawde niezle jak na sluchawki bezprzewodowe, do tego maja imponująca scene.  
Byc moze nie jest to glupi pomysl jako para, zestaw razem z Senkami 660. Co o tym sadzicie ?

 

Dziekuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
1 godzinę temu, MichalZZZ napisał:

Dzien dobry,

 

Zakupilem sluchawki Sennhieser HD 660s i szukam do nich DACa do około 1000zł, oraz chce jeszcze kupic zamkniete sluchawki do powiedzmy 1600 zl. Docelowo chce miec dwie pary sluchawek, otwarte i zamkniete do ktorych moglbym podpinac na zmiane jeden DAC (w przyszlosci dokupie do nich jeszcze jakis wzmacniacz). Sluchawki będą służyły do użytku domowego, maja byc przedewszystkim wygodne. Podpinane będą do laptopa. Muzyki ktorej slucham to rap/hip hop, techno, klubowa, troche pop. Preferuje basowe brzmienie. Bardzo lubie tez ogladac filmy i seriale, wiec wokal i scena tez beda mialy tutaj znaczenie.

 

Mysle o zestawie Sennhieser hd 660s + IFI ZEN DAC albo DF Cobalt + Meze 99 Classics bądz Audioquest Nightowl.

 

Ktory z powyzszych zestawów ma bardziej realne szanse ze soba współpracowac ? Jakie rozwiazanie byscie mi polecili majac na uwadze moje wymagania ? A moze cos jeszcze innego mi zaproponujecie ?

 

Biore jeszcze pod uwage Fostex th 610, ale tutaj niestety naginam budzet, co nie jest mi na ręke, niemnie jednak jezeli naprawde warto i mnie o tym przekonacie, to sie zastanowie.

 

Innymi sluchawkami o ktorych myslalem to sluchawki bluetooth ATH DSR9BT. Choc tutaj tez niestety wychodze poza zakladany budzet, niemniej tak jak w przypadku Fostexów, jeżeli warto, to sie nad nimi pochyle. DSR9BT podobno graja naprawde niezle jak na sluchawki bezprzewodowe, do tego maja imponująca scene.  
Byc moze nie jest to glupi pomysl jako para, zestaw razem z Senkami 660. Co o tym sadzicie ?

 

Dziekuje i pozdrawiam.

Przy wymienionym przez Ciebie repertuarze spróbowałbym Meze 99 Neo. Moim zdaniem, nie odbiegają wiele od Meze Classics, a uchodzą za bardziej basowe. Ja je kupiłem za 750 zł (z ekspozycji, ale nie znalazłem na nich żadnych śladów użytkowania). Ze słuchawek zostanie Ci trochę kasy i możesz za to kupić Chord Mojo i będziesz miał i DAC i wzmacniacz słuchawkowy. Można go dostać nowego za 1400 zł. Jakiś czas temu część sklepów nawet oferowała taki zestaw, czyli Meze 99 Neo i Chord Mojo. Przy repertuarze, w którym ważny jest bit, taki zestaw zabrzmi ok. Z Sennkami Mojo też się "dogaduje" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do tej pory myslalem, że Meze Classics sa bardziej basowe anizeli wersja Neo. Wiem, że sluchawki sie nie oglada tylko slucha, ale Classic mi sie bardziej podobaja ;) Aczkolwiek poczytam sobie jeszcze o Neo. 

 

Ciekawe jakby zagraly Classics z ifi zen dac ? Ktos cos? 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Już za ciepło by było, zmuliło by całość. Meze świetnie się zgrywają z DX3 Pro od Toppinga lub produktami iFi. DX3 Pro ma też fajny wzmacniacz, więc pociągnie HD660S, ale wtedy podejrzewam, że będzie dla Ciebie zbyt jasno (choć to bardzo neutralne połączenie)

Co do Classics vs Neo - Classics mają o wiele lepiej kontrolowany bas, jest szybszy i dokładniejszy, do tego ciut lepsza scena

Mojo to już imo relikt przeszłości, bez podejścia do nowszych i tańszych sprzętów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

O ktorej opcji pizesz, ze za cieplo by bylo, że zmulilo by calosc ? Bo chyba nie o Meze classics + ifi zen dac, dlatego ,że chwile dalej piszesz, ze Meze swietnie sie zgrywaja z produktami ifi. Chyba, że czegos nie zrozumialem, to prosze mi wybaczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Panowie, a ktore sluchawki są bardziej basowe, w ktorych bardziej bedzie nacisk na bit przy muzyce rap/hip hop, Meze Classic, Audioquest NightOwl czy ATH DSR9BT ?

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

22 godziny temu, MichalZZZ napisał:

O ktorej opcji pizesz, ze za cieplo by bylo, że zmulilo by calosc ? Bo chyba nie o Meze classics + ifi zen dac, dlatego ,że chwile dalej piszesz, ze Meze swietnie sie zgrywaja z produktami ifi. Chyba, że czegos nie zrozumialem, to prosze mi wybaczyc.

Chodziło mi o starsze modele iFi, iDSD Nano dla przykładu - nie dopisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 26.06.2020 o 22:00, Stenzo napisał:

Mojo to już imo relikt przeszłości, bez podejścia do nowszych i tańszych sprzętów

Dobry klamot, słuchawki czy głośniki zawsze będą dobre. Było już tylu killerów :)Mojo choćby od ifi ale finalnie jakoś zawsze to Mojo wychodził z tych pojedynków jako całościowo lepszy. Warto zawsze zdać się na własne uszy a nie od razu zakładać, że tylko iFi czy inny Topping... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@MichalZZZ Nie bierz Meze 99 w ciemno. Sam testowałem niedawno 99 Noir z ifi nano bl i słuchawki bezpardonowo utopią cię w błocie przy byle uderzeniu stopy perkusji... i to na płytszych, mniej basowych padach. Jeśli Zen gra jeszcze cieplej niż nano BL to jest naprawde kiepski pomysł. Meze 99 dość mocno bazują na źródle, z tego co zauważyłem może z czymś bardziej chłodniejszym będzie lepiej, u mnie nie sprawdził się ani na nano, ani na stacku SMSL 200, ani z xduoo x3II. Wszystko jest ładnie, pięknie od środka w góre ale wpada bas i dusi wszystko naokoło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności