Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Używane IEMy w dobie koronawirusa:)


MTerlikowski

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

 

jakiś czas śledzę forum, ale nie natrafiłem jeszcze na taki wątek - otóż przymierzam się pierwszy raz do zakupu używanych IEMów - znlazłem fajne ogłoszenie, teoretycznie nietrafiony zakup, grały parę godzin a paragon jest sprzed 3 tygodni. No i od razu pytanie - jak by je tu wyczyścić w związku z koronawirusem? :) Swoje własne nauszniki do tej pory po prostu przecierałem wilgotną szmatką a pianki Comply do innych moich doków wymieniałem co miesiąc.

 

Z góry dzięki!

 

MTT

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,
 
jakiś czas śledzę forum, ale nie natrafiłem jeszcze na taki wątek - otóż przymierzam się pierwszy raz do zakupu używanych IEMów - znlazłem fajne ogłoszenie, teoretycznie nietrafiony zakup, grały parę godzin a paragon jest sprzed 3 tygodni. No i od razu pytanie - jak by je tu wyczyścić w związku z koronawirusem?  Swoje własne nauszniki do tej pory po prostu przecierałem wilgotną szmatką a pianki Comply do innych moich doków wymieniałem co miesiąc.
 
Z góry dzięki!
 
MTT
Płyn do dezynfekcji i lampa UV załatwi w pełni sprawę

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarażenie się koronawirusem przez dotknięcie słuchawek które przynajmniej dobę leżały w pudełku jest ekstremalnie mało prawdopodobne, nawet gdyby ktoś chory na nie nakichał przed wysyłką ;) Dla świętego spokoju można je zdezynfekować, ja tam zawsze używane słuchawki czyszczę i dezynfekuję przed użyciem.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Media tak zamieszały ludziom w głowach, że wyszła z tego dżuma dwudziestego wieku. Maseczki z firaneczki itp. Żenada. Bez obaw kolego. Prędzej człowiek zarazi się wirusem wątroby typu C nawet przez prezerwatywę niż korona czymś tam, przez używanie słuchawek po kimś aczkolwiek lepiej dmuchać na zimne i zrobić co trzeba przed użyciem. Nie zaszkodzi. Tak po prostu dla świętego spokoju. Tak sądzę :)

Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka

Mam nadzieję że nikogo tym nie uraziłem. Jeśli tak to przepraszam i kajam się w popiele.

Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dezynfekujemy doki a po otwarciu opakowań myjemy rączki jak Rysio z Klanu. 

W zasadzie zawsze dezynfekujemy używane doki i tipsy. Dla higieny. A nie tylko "w czasach zarazy".

Edytowane przez Lord Rayden
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda! Wszyscy przedmówcy dobrze opisali problem. Ja od siebie dodam iż ucho to znakomity hotel dla bakterii, wirusów i innego paskudztwa. Od uszu zaczynają się częste problemy zdrowotne, przeziębienia itp. Nigdy ale to nigdy nie należy nawet dotykać ucha nieumytą ręką, a już na pewno nie wsadzać tam niewiadomej higieny przedmiotów (np słuchawek). 

 

Ja osobiście polecam przemycie całych słuchawek kilka razy izopropylenem. Patyczkiem do uszu można delikatnie nasączyć siateczki (jeśli są) i poczekać aż odparuje.

 

Ogólnie przy długich odsłuchach kanał ucha szybko zaczyna się pocić. Z potem drogą kropelkową przenosi paskudy na wszystkie zakamarki wewnętrzne słuchawek, możemy się zarazić wszystkim co poprzedni właściciel miał w uszach drogą rewersu kropelkowego :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, espe0 napisał:

Z potem drogą kropelkową przenosi paskudy na wszystkie zakamarki wewnętrzne słuchawek, możemy się zarazić wszystkim co poprzedni właściciel miał w uszach drogą rewersu kropelkowego :) 

Idąc tym tropem dalej - żeby porządnie zdezynfekować słuchawki trzeba by je rozebrać na czynniki pierwsze, bo to co robimy jest bardzo powierzchniowo-powierzchowne 😉

Jedyny pewny sposób to zostawić zakupione z drugiej ręki doki nieużywane, aż to całe "tałatajstwo" po poprzednim właścicielu odwali kitę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paratykus, twoja puenta mnie rozbawiła prawie do łez :)

Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka

Większość słuchawek jakie miały bliskie spotkania trzeciego stopnia z moimi uszami były to używki, jakoś zbytnio ich nie dezynfekowalem, czasem w ogóle, no i Ryśkowe lata już na karku, a żadnego audiosyfu nie załapałem, więc trzeba podejść do tego z rozsądkiem, oczywiście dobrze jest wiedzieć jakiego kalibru persona nosiła je przed nami jeśli to możliwe, choć przyznam że nie były to dokanałowe słuchawki raczej wokół uszne z reguły. Więc jak śpiewa Mc ferry " don't worry, be happy " I tyle :)

Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Tak w ogóle to jak ktoś chce zdezynfekować sobie (powierzchownie default_smile.png ) słuchawki po zakupie czy po prostu te których używa to mam w pracy lampę uvc i mogę użyczyć chemii czyszczącej.

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności