Skocz do zawartości

Kinera IDUN In Ear Monitors


audioupdate

Rekomendowane odpowiedzi

  • MP3store

Kinera IDUN

 

Słowem wstępu

 

Rynek słuchawek dokanałowych jest bardzo nasycony, w każdym z możliwych budżetów, założonych przez potencjalnego kupującego znajdziemy wiele nazw, które po chwili znikają w gąszczu innych. Jednak, rozwiązania zastosowane w tytułowym modelu IDUN, od Kinery, powodują, że wręcz należy się im bliżej przyjrzeć.

 

Wewnątrz i zewnątrz

 

Opakowanie słuchawek jest filigranowych rozmiarów, i w żaden sposób nie zdradza tego, co znajduje się w środku. A wewnątrz znajdziemy całą masę dodatkowych końcówek dokanałowych wykonanych z miękkiego silikonu, w różnych rozmiarach, tak, aby słuchacz mógł dopasować sobie końcówkę, do wymiaru wewnętrznego ucha. Oprócz tego, w zestawie znajdziemy praktyczny metalowy case, oraz słuchawki i odpinany kabel, który wygląda na naprawdę dobrej jakości. Generalnie całość sprawia wrażenie niesamowicie dobrze wykonanego produktu, co w tym przedziale cenowym, dalej zdarza się być niekwestionowanym ewenementem. Całość okraszona hasłem Kinery; 'Make it clear, make it real' zdradza niebywałą dbałość o detal.

 

Dopasowanie, czyli wygoda i ergonomia

 

Tutaj, mając, muszę przyznać pierwszy raz do czynienia z tą marką, jestem bardzo miło zaskoczony, słuchawki leżą w uchu idealnie, nie ma uczucia zmęczenia, ciążenia, czy jakiegokolwiek (o zgrozo) bólu, spowodowanego źle zrobionym odlewem uniwersalnym. Izolacja od otoczenia również robi robotę, odcinając skutecznie słuchacza od niepożądanych dźwięków z zewnątrz. Nie ma znaczenia, jakim środkiem komunikacji miejskiej się przemieszczamy, izolacja zawsze stoi na wysokim poziomie. Prawdę mówiąc, leżą tak wygodnie, że amatorskie uprawianie sportów, również wchodzi w grę, bieganie, czy rower.

 

Technologia wykonania, czyli co w trawie piszczy

 

Przetworniki zastosowane w modelu IDUN to znane już połączenie przetwornika dynamicznego odpowiadającego za niskie tony oraz podwójnych przetworników armaturowych odpowiadających za tony średnie i wysokie. Odpinany kabel, to również hybrydowe połączenie srebra i miedzi. Słuchawki legitymują się dynamiką na poziomie 112dB oraz deklarowanym przez producenta pasmem przenoszenia 20Hz – 20kHz. Wszystkie te parametry spowodowały, że spodziewałem się tego, jak będą grać, ale...

 

Brzmienie

 

To chyba to, na co czekali wszyscy, kontynuując myśl z poprzedniego zdania, spodziewałem się tego jak będą grać. Nie mogłem bardziej się pomylić. Spodziewałem się złego zestrojenia hybrydowego połączenia przetwornika dynamicznego oraz armatur, spodziewałem się błędów. Jednak słuchawki grają fantastycznie, szybko, wyraźnie, kiedy trzeba dynamiczny dół również daje o sobie znać. Na uwagę zasługuje niesamowicie wyraźna, błyskotliwa średnica i góra pasma, która powoduje, że w tym przedziale cenowym(599pln,-) ciężko o coś bardziej wyrazistego. Słychać w nich wiele, grają muzykę. Dobre zestrojenie słuchawek, to klucz do sukcesu. Szczególnie w tym przedziale cenowym. Potrafią grać intymnie, przy tym nie męczyć słuchacza natłokiem szczegółu, czy zbyt dużej ilości dołu. Grają bardzo zrównoważonym dźwiękiem z zachowaniem pełnej szczegółowości na środku i górze, co w tym przedziale cenowym, nawet troszkę wyższym, do 800-1000pln,- stawia je na bardzo wysokim miejscu, w mojej osobistej hierarchii.

 

Abstract

 

 

idun-blue00010.jpg

HTB1iWB6atzvK1RkSnfoxh6MwVXah.jpeg

H3138230a12c542c5bfbc4ccedd0a01b03.jpg

H71ff7a9d65494016807b5edfb7f5b967Z (1).jpg

H97054ee940f44b0ca631a14f575bada64 (2).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dorzucę coś od siebie :)

 

 

Charakterystyka w telegraficznym skrócie (IDUN White):

Bas - sub lekko zarysowany, mid zwiewny, z analityczną teksturą, znika odpowiednio późno, nie ma mowy o zalewaniu pasma przez co można skupić się na średnicy...

Średnica - ... która jest zdecydowaną wizytówką IDUNów - wokal żeński jest bardzo przejrzysty, z racji braku wyciekania ścieżki basowej pozwala w pełni cieszyć się tą częścią utworów. W przypadku męskich wokali jest pół na pół: wykony z typowym męskim tembrem brzmią odrobinę nienaturalnie, bez tej charakterystycznej głębi, choć w przypadku głosów o wyższej intonacji (Dan Reynolds z Imagine Dragons, Justin Timberlake czy Chester Bennington z Linkin Park) pozwolą na piękną analizę wszelkich artystycznych smaczków: chrypki czy vocal frying'u.

Góra - dobrze kontrolowana, hihat'y wyśmienite z nielicznymi ostrymi zakończeniami. Gitara w "Aerodynamic" Daft Punk zostaje oswojona co jeszcze bardziej nastraja na analizę jej brzmienia, a całość muzyki wciąż energetyzuje. Talerze wycofane (?) brzmią odrobinę zbyt sucho, sama perkusja trochę cierpi na braku dynamiki "łupnięcia". Przy eksperymentach z końcówkami, pianki zdecydowanie skradły miejsce w uszach - SpinFit'y za bardzo wyostrzały wokal, natomiast Spiral Dot'y oprócz tego, dodawały odrobinę więcej basu.

Scena - szeroka, ale niezbyt głęboka, wokal wybija się nieco w przód i ponad linię oczu, nieco zbyt zbity w odbiorze. Rozlokowanie ścieżek melodycznych i instrumentów bardzo realistyczne.

 

Werdykt: Jak na razie najprzystępniejsze pod kątem liniowości brzmienia IEMy z jakimi miałem styczność. Nawet mimo braku choćby odrobiny subbasu, który preferuję, dają przez to dużą radość z możliwości rozkładania utworów na części pierwsze od tej jaśniejszej strony - w szczególności na kobiecych wokalach takich jak Evanescence czy Aurora w których zdecydowanie wiodą prym . Szkoda tylko, że strojenie nie objęło szerokości sceny ponieważ gdyby tak się stało, utwory takie jak "You don't own me" w wykonaniu Grace rozłożyłyby mnie na łopatki. Wiem, za bardzo słodzę, ale warto rzucić okiem na ten model - nie tylko z racji pięknego wykonania a'la masa perłowa, ale i sygnatury, którą serwują IDUNy, dającą odpowiednią dozę relaksu przy wolniejszych aranżacjach (zdecydowanie polecam "One more light" Linkin Park - krzyk Chestera przed finałowym refrenem: cudo!) oraz możliwości wysłuchania ulubionego zespołu rockowego bez obawy, że gitary elektryczne postanowią rozerwać Twoje Bogu ducha winne bębenki.

 

Ocena: 4/5

 

Strona Producenta: https://www.kineraaudio.com/product/idun

Dostępne w: https://mp3store.pl/sluchawki/dokanalowe/kinera/2020230250983002811/6973084430381/kinera-idun-white

 

Sprzęt testowy:

Fiio M11, Short delay Sharp Roll-Off Filter, high gain, gniazdo 3.5 mm

Końcówki: SpinFit CP100Z, Spiral Dot EP-FX9M-B, Pianki Chi-Fi ( ;) )

 

Za udostępnienie dziękuję @kurop z mp3store Wrocław

Edytowane przez gucio-chan
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności