Skocz do zawartości

Bardzo nietypowe połączenie w torze kolumnowym - test


Aro91

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem, że napiszę parę słów na temat nie polecanego, bardzo nietypowego połączenia w torze kolumnowym.

 

Mój tor> kolumny NHT 1.5, wzmacniacz Pro Ject 7 AMP, źródło Kenwood DM7090, RCA DIY, kable domofonowe jako głośnikowe, Prolink Exclusive.

Laptop i pliki FLAC oraz Wave.

 

Co w takim razie jest w tym torze takiego dziwnego? między wzmacniacz Pro Ject 7 AMP dałem wzmacniacz słuchawkowy xDuoo TA-20 który połączyłem potem z DACem w Kenwoodzie DM7090.

 

Kablem 2xRCA - jack 6.3mm łączyłem wzmacniacz pod kolumny z słuchawkowym.

 

Wyszedł kompletny misz masz, gdy z źródła w postaci tranzystorowego Kenwooda DM7090 zmodyfikował brzmienie lampowo-tranzystorowy xDuoo TA-20. Dodam,  ze hybryda miała wymienione lampy RCA Black Plates Square Getter.

 

Transportem danych był laptop łączony optykiem z Kenwoodem DM7090.

 

Co się zmieniło po wpięciu hybrydy xDuoo do mojego toru?

 

Dźwięk nabrał zauważalnie innego charakteru, łatwo się domyślić, że tu granie poszło nieco w stronę lampowego brzmienia. Niskie tony nabrały zaoblenia konturów, stały się chyba nawet bardziej potężne, całościowo jest niskich nieco mniej lecz jest na pewno głębiej, bardziej dojrzale.

 

Średnica zyskała na lekkim ciepełku, zauważalnie bardziej naturalne granie wokali, jest przyjemniej, chyba tez ciemniej w średnicy, gładko spójnie.

 

Wysokie tony czyli największa bolączka Kenwooda DM7090... Po wpięciu TA-20 góra zdecydowanie zyskała na muzykalności, jest ciemniej dzięki temu równowaga tonalna jeszcze lepsza, zdecydowanie lepsza rozdzielczość.

 

Scena jest na pewno lepiej budowana w głąb, na wysokość też robi dobre wrażenie, na szerokość porównywalnie do DM7090.

W utworze M_O_O_N - Crystals momentami źródła pozorne praktycznie dotykały podłogi, gdy w samym Kenwoodzie nigdy tak dobrze scena góra-dół nie pracowała.

Upraszczając sam Kenwood atakował bardziej słuchacza ofensywnym graniem, hybryda stara się łagodniej tworzyć scenę,

 

Bardzo dobrym przykładem jest tu słuchany prze zemnie utwór Metallica - The Unforgiven, tak gęstego, przyjemnego ataku instrumentów, jednocześnie potęgi, oraz ciekawej głębi, nigdy nie słyszałem na swoim zestawie.

 

Moja siostra podczas słuchania paru utworów sama stwierdziła, że hybryda w torze daje bardziej przyjemne, ciemniejsze, bardziej naturalne i zaokrąglone granie.

 

Dodatkowo sam charakter ma jakby bardziej pogrubione kontury, nieco lepiej dociążony środek pasma w zamian za lekko słabszy dół.

Najwięcej dobrego hybryda wniosła do rozdzielczości chyba całego pasma, zdecydowanie łagodniejszej mniej cyfrowej góry pasma, namacalność, lokalizacja i separacje źródeł jest lepsza.

Nie będę korzystać z wzmacniacza słuchawkowego by poprawić tor kolumnowy, na chwile obecną tak będzie, lecz niebawem kupię znacznie lepszy DAC (prawdopodobnie XiangSheng DAC 05) i wyjdę na prostą z całkiem niezłym źródłem.

 

Dziękuje za uwagę ^^

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności