Skocz do zawartości

Test Meze Rai Solo


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Były Rai Penta, czas na Rai Solo.

 

Rai Solo to drugi model w nowej serii dokanałówek Meze, a tym samym jej podstawowy przedstawiciel. Słuchawki posiadają stalowe obudowy oraz pojedyncze przetworniki dynamiczne, ale producent zapewnia, że zastosowana technologia zapewni świetny dźwięk.

 

Przetestowałem już najwyższy model serii Rai, czyli pięcioprzetwornikowe i hybrydowe Rai Penta. Słuchawki zrobiły na mnie wrażenie wykonaniem, wzornictwem, ergonomią, a także brzmieniem – naturalnym, ciepłym i barwnym, a także przestrzennym. Rai Penta to bez wątpienia przedstawiciel słuchawek z wysokiej półki, tak jakościowej, jak i cenowej, więc nie jest to wybór dla każdego. Meze postanowiło zatem przygotować coś na mniej zasobną kieszeń, bardziej przystępny cenowo model Rai Solo...

 

https://kropka.audio/test/sluchawki/meze-rai-solo-recenzja/

 

14a-3.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One mają obudowy z stali formowanej wtryskowo?

Pierwsze słyszę, że można staliwo formować metodą wtrysku, ale ta technologia idzie do przodu.... Jeszcze kilka lat temu był problem by żeliwo w kokilę wlać, a tutaj proszę staliwo i wtrysk.

Chyba, że zaszła jakaś pomyłka i one są albo z jakiegoś innego metalu niż stał (o niższej temp. topnienia), albo są wybijane (kute na prasie).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, waski napisał:

One mają obudowy z stali formowanej wtryskowo?

Pierwsze słyszę, że można staliwo formować metodą wtrysku, ale ta technologia idzie do przodu.... Jeszcze kilka lat temu był problem by żeliwo w kokilę wlać, a tutaj proszę staliwo i wtrysk.

Chyba, że zaszła jakaś pomyłka i one są albo z jakiegoś innego metalu niż stał (o niższej temp. topnienia), albo są wybijane (kute na prasie).

 

Chodzi o technologię Metal Injection Molding (MIM). Tak, wykorzystuje się do tego między innymi stal nierdzewną, z której wykonane są np. Rai Solo, jak  i RHA T20 Wireless. O ile się nie mylę termin "Injection Moudling" tłumaczy się właśnie jako "formowanie wtryskowe". Nie jestem w tym temacie specjalistą, ale z tego co wyczytałem proces jest podobny do tego z wykorzystaniem tworzyw sztucznych, bazą jest proszek i spoiwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności