Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Wokółuszne, bądź zamknięte, najlepsza jakość


zycie234

Pytanie

Zdrowotnie jestem na wykończeniu. Chętnie kupiłbym słuchawki, które po prostu będą dla mnie opus magnum, jeśli chodzi o jakość dźwięku. Co polecacie do 2 tysięcy ? Mogą być opcje z kartą dźwiękową w zestawie. Dziękuję za każdą propozycję.

 

Ps. Jesteście świetni. Uwielbiam to forum i często na nie zaglądam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Co do najlepszej jakości to na pewno muszą być to słuchawki po kablu :) Wszystkie inne z bluetooth niestety nie dadzą tak dobrej jakości. Tak jak wskazał kolega, fajnie byłoby jeżeli byś coś napisał więcej, chociażby jakiej muzyki słuchasz. Na pewno sprawdzone połączenie i polecane, które polecałbym wszystkim w dobrej cenie, to słuchawki AudioQuest, model Nighthawk Carbon albo NightOwl. Do tego można je połączyć z Dragonfly Red lub nawet Cobalt. Najniższego modelu fly'a black nie słuchałem, ale te dwa wyższe modele zdają się być lepsze, może trochę inne, choć i tak bardziej chwalone niż Black, ale też droższe. Polecam poszukać u nas w komisie albo po prostu gdzieś w necie używek, bo to zawsze taniej. Nightowl to słuchawki zamknięte więc dźwięk z nich będzie wyciekał mniej niż z Nighthawk, które są otwarte. Pytanie czy to dla Cb ma jakiekolwiek znaczenie. Ponadto oba modele to bardzo bardzo wygodne słuchawki i po chwili ich noszenia można zapomnieć, że ma się je na głowie, w przypadku dłuższych odsłuchów ma to dość duże znaczenie. Jak coś to śmiało pytaj w razie jakichkolwiek wątpliwości, na pewno ktoś Ci tutaj pomoże i przysłuży się dobrą radą :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, januszmuzy napisał:

Co do najlepszej jakości to na pewno muszą być to słuchawki po kablu :) Wszystkie inne z bluetooth niestety nie dadzą tak dobrej jakości. 

Niezbyt prawdziwe twierdzenie, które wskazuje, ze nigdy dobrych słuchawek BT nie słyszałes. Jeśli czegoś nie znasz to nie dyskutuj w takim temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, Jaro54 napisał:

Niezbyt prawdziwe twierdzenie, które wskazuje, ze nigdy dobrych słuchawek BT nie słyszałes. Jeśli czegoś nie znasz to nie dyskutuj w takim temacie

 

Nie wiem co dla ciebie oznaczają "dobre" słuchawki. Akurat słuchałem sporo słuchawek BT, nie wiem czy tych twoich dobrych także i dla mnie słuchawki na kablu zawsze wygrywały,:) No cóż mam poradzić.  Wydaje mi się, że to raczej naturalna konsekwencja tego, że kabel jest lepszy niż BT? A jaki to TAKI temat, że mam w nim nie dyskutować? Nie bardzo rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@jaro54

Podaj proszę modele.

 

Żeby słuchawki z BT miały jakość tych na kablu musiałyby przesyłać dźwięk bezstratnie albo chociaż z bardzo małą stratą w stosunku do zwykłej jakości CD - czyli np. kodek LDAC.

Druga sprawa - muszą mieć moc.

A tym samym akumulator takiej wielkości żeby nie trzeba było co chwikę ładować, co sprawia że byłyby cięższe, a tym samym mniej wygodne.

 

Wg mnie obecny stan miniaturyzacji + standardy przesyłu transmisji bezprzewodowej są jeszcze słabsze w stosunku do słuchawek z kablem.

Ze słuchawek po BT Słuchałem Soniaków 1000xm3/bose 35 i nie zachwyciły mnie. Miałem B&W p7 po kabelku i wireless (lepsze od PX).

Pandy z dropa opartego na oppo najnowszej  jeszcze nie słyszałem.

 

Dźwiękowo z zamkniętych i tańszych  wolę Beyery 770.

 

 

 

Edytowane przez earnam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Jaro54 napisał:

Niezbyt prawdziwe twierdzenie, które wskazuje, ze nigdy dobrych słuchawek BT nie słyszałes. Jeśli czegoś nie znasz to nie dyskutuj w takim temacie

 

Pytanie, jak to się ma do kwestii budżetu (en gros). Wrzucenie do słuchawek modułu BT kosztuje, już nawet abstrahując od tego, jak to może wpłynąć na jakość dźwięku.

Pierwsze, co przychodzi mi do głowy, to Hifiman Ananda (bliźniacze wersje z BT i bez). Nie wiem jak grają, ale widzę ile kosztują (oczywiście wersja BT jest młodsza i zawiera pewnie "podatek od nowości" Hifiman'a). Wersja przewodowa - 3 799 zł (pierwotnie: 4 295 zł), wersja BT: 5 295 zł.

 

PS. No i co z kablami, które "grają"? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, earnam napisał:

Dźwiękowo z zamkniętych i tańszych  wolę Beyery 770.

No to jak Ci pasują, to przerobić kabel na odpinany, czyli wstawić gniazdko, i do tego gniazdka podpinać kabel lub moduł BT zależnie od potrzeb :) .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Perul napisał:

No to jak Ci pasują, to przerobić kabel na odpinany, czyli wstawić gniazdko, i do tego gniazdka podpinać kabel lub moduł BT zależnie od potrzeb :) .

Taki np. Hagibis X2 z aptX HD.

5 godzin temu, greg_jg napisał:

 

Pytanie, jak to się ma do kwestii budżetu (en gros). Wrzucenie do słuchawek modułu BT kosztuje, już nawet abstrahując od tego, jak to może wpłynąć na jakość dźwięku.

Pierwsze, co przychodzi mi do głowy, to Hifiman Ananda (bliźniacze wersje z BT i bez). Nie wiem jak grają, ale widzę ile kosztują (oczywiście wersja BT jest młodsza i zawiera pewnie "podatek od nowości" Hifiman'a). Wersja przewodowa - 3 799 zł (pierwotnie: 4 295 zł), wersja BT: 5 295 zł.

 

PS. No i co z kablami, które "grają"? :rolleyes:

Są jeszcze Amiron kablowe i Amiron Wireless/

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności