Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Czy jest tu ktoś, kto wymieniał tweetery w Dali 450?


Rekomendowane odpowiedzi

Szukam pomocy w modyfikacji tych kolumn. Chciałbym jeszcze na nich pograć, zanim nazbieram na lepsze ale chcę coś zmienić, bo jednak ta góra przydałaby się lepsza. To znaczy tak w ogóle to są bardzo ok. ale po 2 latach już się che lepiej inaczej. Jakby ktoś miał z nimi doświadczenie to proszę o poradę czy lepiej coś ze zwrotnicą zrobić i zostawić te Seasy czy je wymienić?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
W dniu 17.08.2020 o 19:06, bbobii napisał:

W dali 450 są dobre głośniki, moja rada przeprojektować zwrotnicę.

 

Cześć. Dziękuję za odpowiedź. Wszędzie , gdzie czytam piszą, ze właśnie te wysoko tonowe nie są za dobre.
Przeprojektować to znaczy wszystko od nowa czy można wymienić kondensatory i rezystory na lepszej klasy, bo to też ponoć bida?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana kondensatorów np. na Jantzen Audio Standard przyniesie znaczną poprawę. Zależy jaki masz fundusz jak większy to może Mundorf MCap.

 

Wymień rezystor równoległy do seasów z 22 R na 15 R i rezystor szeregowy 1R8 zbocznikuj 2R. Powinno pomóc.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bbobii napisał:

Wymiana kondensatorów np. na Jantzen Audio Standard przyniesie znaczną poprawę. Zależy jaki masz fundusz jak większy to może Mundorf MCap.

 

Wymień rezystor równoległy do seasów z 22 R na 15 R i rezystor szeregowy 1R8 zbocznikuj 2R. Powinno pomóc.

 

 

Słyszałem, ze czerwony Jantzen jest dobry?
A czy te kondensatory od wooferów też warto wymienić na foliowe/MKP?

Odnośnie rezystorów to jakie byś polecił? Czytałem, ze niezłe są Mills, jakieś Superes?

Budżet powiedzmy ok 5 stówek mogę przeznaczyć, jak przyniesie to rezultaty. Cewek rozumiem nie ruszać? Okablowanie wewnątrz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Patrycjusz2004 napisał:

Słyszałem, ze czerwony Jantzen jest dobry?
A czy te kondensatory od wooferów też warto wymienić na foliowe/MKP?

Odnośnie rezystorów to jakie byś polecił? Czytałem, ze niezłe są Mills, jakieś Superes?

Budżet powiedzmy ok 5 stówek mogę przeznaczyć, jak przyniesie to rezultaty. Cewek rozumiem nie ruszać? Okablowanie wewnątrz?

 

Tak jest dobry.

To zależy raz jest dobrze innym razem nie.

Na początek kup w miarę dobre ale tanie rezystory. Zamontuj i zobacz czy to tobie odpowiada. Przeróbkę zrób najpierw tylko w jednej kolumnie.

Jeżeli to przyniesie dobre rezultaty to poszukamy podzespołów premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.10.2020 o 10:01, bbobii napisał:

Tak jest dobry.

To zależy raz jest dobrze innym razem nie.

Na początek kup w miarę dobre ale tanie rezystory. Zamontuj i zobacz czy to tobie odpowiada. Przeróbkę zrób najpierw tylko w jednej kolumnie.

Jeżeli to przyniesie dobre rezultaty to poszukamy podzespołów premium.

 

"Wymiana kondensatorów np. na Jantzen Audio Standard przyniesie znaczną poprawę. Zależy jaki masz fundusz jak większy to może Mundorf MCap."

Sorki, że tak dopytuję ale nie wszystko łapię w tych kwestiach technicznych. Rozumiem, ze miałeś tu na myśli białego Mundka a nie Supreme i w torze tweetera?

 

"Wymień rezystor równoległy do seasów z 22 R na 15 R i rezystor szeregowy 1R8 zbocznikuj 2R. Powinno pomóc. "

"Na początek kup w miarę dobre ale tanie rezystory."

Podaj mi proszę przykład takiego "w miarę dobrego ale taniego rezystora", może spróbowałbym wszystkie powymieniać (również te od wooferów), bo oryginały chyba szału nie robią z tego, co czytałem na forach.

 

Czy te oryginalne cewki są w mirę ok czy też raczej watro wymienić, bo zastanawiam się czy grzebać w tej zwrotce czy po prostu wyciągnąć kable na zewnątrz i nie polutować jej od nowa, w sensie nowej zwrotnicy na jakiejś deseczce :) Oryginalna by została, w razie ewentualnej odsprzedaży w przyszłości, bo nie chcę kupca oszukiwać, że wszystko 100 proc ory i nie grzebane.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeróbki jakie zamierzasz wykonać robi się małymi krokami aby wiedzieć co dana modyfikacja wniosła do systemu.

Tak miałem na myśli białego. Oraz bipolarnego o ile wymiana na foliowego da zły rezultat.

Myślę że zmodyfikowane będzie łatwiej sprzedać.

Jeżeli chcesz tak bardzo zmieniać i kupić wszystko to chyba lepiej wymienić też tweetery na Dayton Audio DC28 i przebudować całą zwrotnicę jednak tu potrzeba większego fachowca od mnie.

Cewki są powietrzne i z dość grubego drutu to nie ma co wymieniać.

Rezystory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuję powoli te elementy :)

"Wymień rezystor równoległy do seasów z 22 R na 15 R i rezystor szeregowy 1R8 zbocznikuj 2R. Powinno pomóc. "

Bocznikować t znaczy dolutować równolegle tak? :)

15 minut temu, Patrycjusz2004 napisał:

Kupuję powoli te elementy :)

"Wymień rezystor równoległy do seasów z 22 R na 15 R i rezystor szeregowy 1R8 zbocznikuj 2R. Powinno pomóc. "

Bocznikować t znaczy dolutować równolegle tak? :)

""rezystor szeregowy 1R8 zbocznikuj 2R" - czy zamiast bocznikować go można kupić jeden o odpowiedniej wartości? Ten, który jest teraz chyba nie jest za dobry i przy bocznikowaniu zostanie w torze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bocznikować t znaczy dolutować równolegle tak?

TAK

czy zamiast bocznikować go można kupić jeden o odpowiedniej wartości? Ten, który jest teraz chyba nie jest za dobry i przy bocznikowaniu zostanie w torze. 

TAK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bbobii napisał:

Bocznikować t znaczy dolutować równolegle tak?

TAK


czy zamiast bocznikować go można kupić jeden o odpowiedniej wartości? Ten, który jest teraz chyba nie jest za dobry i przy bocznikowaniu zostanie w torze. 

TAK

 

czy zamiast bocznikować go można kupić jeden o odpowiedniej wartości? Ten, który jest teraz chyba nie jest za dobry i przy bocznikowaniu zostanie w torze. 

Czy dobrze policzyłem, że zamiast bocznikować ten 1R8 dać jeden 1 ohmowy, do tego R15?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności