Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Qudelix-5K DAC/AMP Dual SABRE ES9218P aptX Adaptive/HD LDAC Qualcomm QCC5124 2.5/3.5


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

Takie coś trafiło do mnie rano :D Dzięki @bigmaras!

 

qude.jpg

 

Parę wrażeń na gorąco:

- ultralekka konstrukcja z solidnym klipsem, a do tego bardzo mały (wyraźnie mniejszy niż Shanling UP4, a nawet ES100)

- lepiej wykonany niż Radsone Earstudio ES100 (przyciski pewnie zamocowane, obudowa pokryta dodatkową warstwą ochronną);

- parowanie bezproblemowe, to samo z łączeniem z aplikacją towarzyszącą (musi być Android 8.0 lub nowszy, bo od niego jest obsługa LDAC-a);

- dwa tryby pracy (standard i performance - ten drugi nieco czystszy sygnał, ale mogę sobie wkręcać) i dwa tryby wzmocnienia (normal i high);

- naturalno-neutralne granie o przyjemnej tonalności, nie tak ciepły jak ES100, ale też nie tak neutralny jak Shanling UP4;

- bas ma dobrą fakturę i niezłe zejście, środek gładki o przyjemnej tonalności z nieco wysuniętymi wokalami, góra obecna i nieźle rozciągnięta, ale bez agresji;

- szeroka scena i wyczuwalna głębia, gra swobodniej niż ES100, niezła separacja, dźwięki są wyraźnie "zarysowane";

- ma sporo mocy, na normal gain (1 V RMS) z 3,5 mm pędzie bezproblemowo większość doków, a z 2,5 mm (2 V RMS) radzi sobie nawet z Empire Ears Legend X;

- high-gain daje kopa (jeszcze lepsza dynamika), ale pojawia się słyszalny szum na czułych dokach;

- obsługa na początku wydała się dziwna (z lewej - kontrolery głośności, a wszystkie funkcyjne z prawej - osobne przyciski do parowania i wyłączania, które służyć mają też do zmiany utworów), ale po godzinie spędzonej z nim, to nie wiem nawet już, co mi nie pasowało na starcie :D

- diody świecą na niebiesko i czerwono, nie wiem czy nie wolałbym bardziej dyskretnych LED-ów, ale wygląda efektownie.

 

Korektorem się nie bawiłem jeszcze, a odsłuchy z wykorzystaniem LDAC-a. Potem sprawdzę pozostałe opcje, jak długo działa na baterii, a jak pogra trochę i się wygrzeje, to więcej napiszę. Plus z ładowaniem z tego, co wyczytałem - z PC ładuje najpierw baterię do pełna, a potem pobiera prąd bezpośrednio z kompa. 

 

Ogólnie to wydaje się wyraźnie ulepszoną pod kątem konstrukcji i nieco odświeżoną dźwiękowo wersją ES100. Earstudio nieco cieplejszy i pełniejszy, więc pewnie wciąż znajdzie swoich odbiorców.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku będziesz miał jakąś testówkę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią bym porównał z moimi BTR3 /BTR5 i Up2. Ciekawi mnie czy uciągnie nowy nabytek, Pinnacle P1 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłby ktoś porównać jakość... mikrofonu z es100?
Używam tego do home office i mikrofon jest dla mnie bardzo ważny.
Es100 jest nieźle ale mogłoby być lepiej zawsze.


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Nicodem napisał:

A mógłby ktoś porównać jakość... mikrofonu z es100?
Używam tego do home office i mikrofon jest dla mnie bardzo ważny.
Es100 jest nieźle ale mogłoby być lepiej zawsze.

 

Sprawdzę zaraz jakość połączeń. Plusem jest to, że w aplikacji można wybrać czy korzysta z wbudowanego mikrofonu, czy z mikrofonu, który mają słuchawki.

 

Update: mikrofon w Qudelix-5K jest nieco lepszy niż w ES100. Różnica nie jest kolosalna, ale wrażenia dwóch rozmówców wskazują, że dźwięk jest czystszy i dochodziło do nich mniej odgłosów z otoczenia (może to zasługa nowszego systemu redukcji hałasu).

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ładny na żywo i dość dyskretny. Lekka konstrukcja, ciekawie rozwiązany klips. Jeszcze nie słuchałem, korci mnie strasznie, ale chwilowo nie mogę się za niego zabrać :)

 

Ode mnie będzie porównanie z FiiO BTR3K, BTR5, EarStudio ES100 i Oriolusem 1795, ale to za jakiś czas.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę posłuchałem i po BT i po kabelku z kompa i fona. Nie mogłem na swojego fona zaistalować apki ale zainstalowałem na innym i skonfigurowałem, chyba zapamiętuje ustawienia?

Edytowane przez jd1210
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda nie mam za specjalnego doświadczenia z urządzeniami tego typu, ale też go słuchałem i mogę powiedzieć, że całkiem spoko, a jako miniaturowy usb dac po kablu to już w ogóle konkret. Brzmieniowo raczej neutralny, może lekko chudszy ale przez to całkiem wyrazisty i czysty. Nie mam zastrzeżeń do rozciągnięcia pasma, powietrza czy wielkości sceny nie zadziwiają ale są conajmniej dobre. Bezpośrednie, angażujące z odpowiednią masą i impaktem oraz wyśmienitą separacją i budzącą respekt jak na takie maleństwo holografią (po usb). Mialem kiedyś u siebie Radsone ES100 i tamten zapamiętałem jako zupełnie inny. Miękki, pluszowy z bardzo bliskimi wręcz intymnymi wokalami i wąską sceną. Mnie się podobał, jako ciepłe źródełko do ostrych i jasnych słuchawek. Qudelix jest bardziej "haj faj" i technikaliami to mu wyraźnie odjeżdża. Nie jest jeszcze suchy i płaski, ale też nie oczekujmy, że nam rozmiękczy, dociepli czy dobasuje brzmienie. 

 

Jako usb dac (nie wymaga sterowników) dostając czysty sygnał nieskompresowanych plików z foobara2000 z uber audiofilskimi ustawieniami majkela gra czyściej, naturalniej, swobodniej, 

Po bluetooth (testowalem aptxHD) deczko ostrzej, deczko sztuczniej, trochę mniejszym i brudniejszym dźwiękiem czyli standardowo to co zawsze słyszę przy kompresji bluetooth.

 

Ani po bluetooth ani po usb nie zauważyłem opóźnień wiec można spokojnie oglądać na nim filmy.

 

Wykonanie bardzo porządne i sprawia wrażenie solidnego. Deczko cięższy od takiego es100 ,ale z o wiele lepszego plastiku bo ten w Radsone to jednak pozostawiał niesmak.

 

I teraz najlepsze, jest wielkości moich iem'ów :D

 

20200624_163422_009~01.jpg

 

 

Edytowane przez Spawn
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dojechał wczoraj, ale że dopiero przed 23 byłem w domu, to dopiero dziś rozpakowałem, więc i nie za dużo tego słuchania ;)

Ale pierwsze wrażenie, to dźwiękowo kozak jak na takie pudełeczko. Wydaje się, że nie będzie robił żadnych problemów z synergią, bo spora dynamika, nie barwi za bardzo i nie ma problemów na skrajach. Nie wiem czy nie jest tu zbliżony do FiiO BTR5, ale tego już dawno nie miałem w rękach 🤔

Materiały na zdecydowany plus - lubię plastik w takich sprzętach zamiast szkła. Co prawda jest cięższy od Radsone, ale i bardziej solidny w dotyku. Choć szkoda, że nie jest bardziej zaoblony na krawędziach.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam pozytywne odczucia po pierwszych odsłuchach - brzmieniowo w stronę BTR5, ale jakby bardziej muzykalnie i naturalnie. Wysoki poziom, rozdzielczość i dynamika bez zarzutu, klarowne, neutralne granie z dobrym zejściem i rozciągniętą górą. Spora scena, szeroko po balansie. Mam wrażenie, że tryb performance z apki poszerza scenę - wyciąga instrumenty z centrum głowy poza nią. Świetnie się tego słucha.

 

Użytkowo również spoko - lekki, poręczny, wykonany fajnie. Także nie brakuje mi w nim szkła i w pełni aluminiowej obudowy, bo dzięki temu jest mniej masywny od BTR5.

 

Aplikacja ok - niby wersja wczesna, ale raczej wszystko śmiga i opcji sporo: zwiększenie mocy, EQ, dwa tryby dźwięku, statystyki baterii, wyłączenie diod, wybór kodeków i filtrów cyfrowych.

 

Edit: Kabelek USB C-USB C w zestawie ❤️

 

1a.jpg

Edytowane przez maciux
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja! Co prawda od dwóch dni i słuchane tylko z DX220 bez appki, bo ta nie chciała działać, ale dzisiaj w końcu podziałałem z fonem. Drobna sugestia - najpierw parowanie z telefonem, potem dopiero podłączanie do aplikacji. Inaczej może być konflikt i chociaż połączy się z aplikacją, to z telefonem się nie sparuje i dźwięk nie pójdzie z Qudelixa. 

 

Generalnie to mnie wgniotło. Jak już połączyłem co trzeba i jak trzeba, to zapiernicza bezproblemowo. TIDAL Master? No problemo. Po LDAC zapitala aż miło, do tego dla mnie najlepiej gra w trybie Performance z High Gain. Od kiedy spróbowałem go w parze z Craft Ears Four + CM Cable Penumbra 4wire, to nie mogę przestać słuchać tego combo, bo jest po prostu perfekcyjnie pod kątem tonalności. Jedynie Dunu Falcon C + Ares Audio Okami wgryzły się na moment, ale wróciłem do CEF, bo... no cudownie to brzmi. Jak na dyndzel za pięć stówek, to jest szał, pisk i mokre majty. Shang UP2 po update firmware i z nową appką był zajefajny i ogromnie go lubię, ale Qudelix miażdży mosznę i robi to w taki sposób, że ma się ochotę na więcej :D  Największe wrażenie na mnie robi sprężysty, ale mega kontrolowany bas idealnie wyważony między techniczną poprawnością, a muzykalną, rozrywkową werwą. Średnica klarowna i naturalna, bez cyfrowych nalotów, dziwacznych kombinacji i góra, która niczym nie wkurza, nie szkli się, jest taka... właściwa. No i scena ❤️ Nie dość, że jest naprawdę szeroko jak na tak małego pypcia, to na dodatek jest i głębia, i wysokość sceny. Jest detal, jest separacja. No jest po prostu wszystko w idealnych proporcjach. Taki full package za małe pieniądze i w małych gabarytach do mobilnego użytku. 

5k.jpg

Polecam, pozdrawiam, 

Audiopimp :D

 

P.S. Wiadomo, klasowo taki DX220 czy Sony WM1A to inna liga, ale mały dzyndzel do fona do słuchania w ruchu w postaci 5K naprawdę robi robotę. IMO price-to-performance wypada genialnie, a jak już poprawią nieco appkę, żeby dało się to odpalać na innych urządzeniach bez problemu, to będzie miód i orzeszki. 

BTW. Odpaliłem sobie Floydów - High Hopes na TIDAL. No tylko powiem tyle, że jest ******ście. 

BTW.2. Agnes Obel jest zayedwabista :D 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jednak sterowanie wolę z Radsone, gdzie każdy przycisk ma konkretną funkcję. I tak jak napisał Methuselah - za jasno świecą. Wczoraj wieczorem podpiąłem do kompa jako DAC i jednak dawało po oczach i go przykrywałem, żeby nie drażniło.

No i trochę żałuję, że nie dali możliwości wpięcia karty pamięci, żeby wyszedł z tego mały odtwarzacz. Cóż to byłby za wszechstronny kozak!

 

I jeszcze ważna rzecz: nie szumi. Dzięki temu super się nadaje do bardziej czułych doków nawet przy cichych odsłuchach. Poza tym, dobry zasięg, u mnie spokojnie poruszam się po całym mieszkaniu bez żadnego zrywania sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Inszy napisał:

Ale jednak sterowanie wolę z Radsone, gdzie każdy przycisk ma konkretną funkcję. I tak jak napisał Methuselah - za jasno świecą. Wczoraj wieczorem podpiąłem do kompa jako DAC i jednak dawało po oczach i go przykrywałem, żeby nie drażniło.

No i trochę żałuję, że nie dali możliwości wpięcia karty pamięci, żeby wyszedł z tego mały odtwarzacz. Cóż to byłby za wszechstronny kozak!

 

I jeszcze ważna rzecz: nie szumi. Dzięki temu super się nadaje do bardziej czułych doków nawet przy cichych odsłuchach. Poza tym, dobry zasięg, u mnie spokojnie poruszam się po całym mieszkaniu bez żadnego zrywania sygnału.

Jak się wyłączy bt w telefonie, to zaczyna mrugać światłami jak amerykański radiowóz xD

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Inszy napisał:

Ale jednak sterowanie wolę z Radsone, gdzie każdy przycisk ma konkretną funkcję. I tak jak napisał Methuselah - za jasno świecą. Wczoraj wieczorem podpiąłem do kompa jako DAC i jednak dawało po oczach i go przykrywałem, żeby nie drażniło.

No i trochę żałuję, że nie dali możliwości wpięcia karty pamięci, żeby wyszedł z tego mały odtwarzacz. Cóż to byłby za wszechstronny kozak!

 

I jeszcze ważna rzecz: nie szumi. Dzięki temu super się nadaje do bardziej czułych doków nawet przy cichych odsłuchach. Poza tym, dobry zasięg, u mnie spokojnie poruszam się po całym mieszkaniu bez żadnego zrywania sygnału.

 

Lampki można wyłączyć całkiem z poziomu aplikacji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo podobne spostrzeżenia co Vaiet i identyczne ustawienia (trybie Performance z High Gain). Niestety mam tylko jedne doki obecnie (E3000), Diram E3 są na  testach i zwiedzają Mazury. Apkę instalowałem na innym fonie, skonfigurowałem i teraz już słucham u siebie. Nie miałem żadnych problemów z parowaniem czy z łącznością po BT czy to z fonami czy z XDP100r. Po bluetooth z mojego P9, czuję lekką kompresję i zwężenie sceny ale głębia nadal pozostaje. To wina mojego P9, żaden to audifilski grajek, na XDP scena ma super proporcje.  Po kabelku kompresja znika i nie słyszałem jeszcze, żeby ten telefon grał tak fajnie. Brzmieniowo to Sabre jest fajnie zaokrąglone i czy mi się wydaje, ale szybki jest piernik i mocy mu też nie brakuje. Testowaliście filtry w apce, zmiany są dość słyszalne? Ustawiłem na szybko Linear phase slow. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Inszy napisał:

I będzie działało jak jestem podpięty do kompa?

 

Tak. W apce masz też ustawienie gainu i i filtra cyfrowego co tak samo ma wpływ na pracę w trybie usb dac.

 

@jd1210 tak filtry są słyszalne. Na początku zastanawiałem się czemu jako defaultowy dali Apodizing fast roll off który jest łagodniejszy i nie taki dziarski jak Linear  fast ale doszedłem do wniosku że jak się dołoży do tego kompresję bluetoothową to apodizing łagodzi wprowadzane ostrości. Po kablu jako dac spokojnie można lecieć na Linear fast.

Edytowane przez Spawn
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Widzę że hype na maxa więc jak na forumowicza przystało - wchodzę w to i będę pewnie żenił es100 skoro ten ma lepszy mikrofon.
Ok to gdzie i za ile po rabatach? :)


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bigmaras ma wystawione na allegro albo bezpośrednio dzwońcie. Przesyłka dotarła do mnie dziś rano, zamówione w środę wieczorem. Na oficjalnej stronie dostępne dopiero od połowy lipca bo wszystko już poszło. 

Pierwsze wrażenia - bardzo pozytywne. Kupiłem ten sprzęt do podpięcia pod Samsung Note 10+. Słucham na balansie z Fiio F9 pro. Mam takie powiedzenie, dobra pizza nie potrzebuje sosu a dobry sprzęt muzyczny equalizera. Wszystko jest na swoim miejscu. 

Ze spraw technicznych - w zestawie jest Kabel usb C - C więc nic nie trzeba dokupować. Parowanie bez problemu, najpierw w aplikacji, później w ustawieniach bluetooth i włączenie kodeka LDAC. Podłączenie kablem pod usb do N10 i komputera również bez problemu. Wszystko gra od razu. Jako playera używam tidala.

Czy wyszła już jakaś aktualizacja softu 5k? I czy do windowsa 10 należy wgrać sterowniki? Sprzęt sam się zainstalował po podpięciu do usb.

Edytowane przez Cinekk
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności