Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Qudelix-5K DAC/AMP Dual SABRE ES9218P aptX Adaptive/HD LDAC Qualcomm QCC5124 2.5/3.5


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

Ja odkryłem, na samsungu M21, czyli taniocha za 700 PLN, że 320kbps brał, ale po włączeniu trybu samolotowego (utwory były oczywiście już offline) śmiga cały czas na 660. Jak tylko wyłączę samolot - znowu 320. Wpływ WIFI.

Myk jest taki, że trzeba podłączyć Q5K z telefonem, z apką i dopiero potem włączyć samolot. Jest komunikat, że mimo włączonego trybu samolotowego, urządzenie Q5K będzie działać. Czyli jakby robił wyjątek dla Q5K, który odwdzięcza się pięknym bitrate 660 kbps. M21 robi mi za żródło mobilne, telefon mam inny, więc z samolotem non stop nie ma problemu.

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie wiem czemu 5k nie chciał grać po LDAC, to ustrojstwo (5k) ma Adaptive aptX i z żadnym sprzętem który obsługuje Adaptive aptX nie zagra z wyższym kodekiem. Tylko na DAPach i starszych telefonach ze starszym androidem (do 9 włącznie) można wybierać kodek. W innym wypadku tylko Adaptive aptX zostaje. I kolejny minus dla 5k :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jaro54 napisał:

Nareszcie wiem czemu 5k nie chciał grać po LDAC, to ustrojstwo (5k) ma Adaptive aptX i z żadnym sprzętem który obsługuje Adaptive aptX nie zagra z wyższym kodekiem. Tylko na DAPach i starszych telefonach ze starszym androidem (do 9 włącznie) można wybierać kodek. W innym wypadku tylko Adaptive aptX zostaje. I kolejny minus dla 5k :)

No chyba nie. Ja mam najnowszy android, chociaż nie wiem, bo nie znam się. 11 mam. Na badziewiu samsung M21 za grosze i bez problemu mam LDAC. Mało tego, wybrałem go sobie sam, a apka 5K mnie informuje, że gra LDAC - 660 bitrate. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że masz stary moduł BT (w telefonie) który nie obsługuje Adaptive aptX. W innym wypadku nie możliwe, bo tak sobie Qualcomm wymyślił. Dzisiaj czytając recenzje Cambridge Audio Melomania 1+ dowiedziałem się tego. 5k ma inny chip BT niż BTR5, BTR3 lub ES 1000. I to on jest temu winien 

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung od czasu S8 powywalał aptX adaptive i postawił na swój kodek oraz LDAC. Jedni mówią, że to oszczędność kasy na klientach, inni że nie bawienie się w półśrodki.

Ale tak czy siak, jak ktoś ma Samsunga (zwłaszcza na Exynosie) i Qudelixa, to nie przejmuje się tym co sobie wymyślił Qualcomm, tylko słucha muzyki po LDAC.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 5k jest odpowiedni do Samsungów? Cóż nie napisano nigdzie przy sprzedaży że tylko po za Samsungami i starymi modelami nie będzie można słuchać inaczej niż po Adaptive aptX. 5k wymusza go jeśli urządzenie obsługuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Inszy napisał:

Samsung od czasu S8 powywalał aptX adaptive i postawił na swój kodek oraz LDAC. Jedni mówią, że to oszczędność kasy na klientach, inni że nie bawienie się w półśrodki.

Ale tak czy siak, jak ktoś ma Samsunga (zwłaszcza na Exynosie) i Qudelixa, to nie przejmuje się tym co sobie wymyślił Qualcomm, tylko słucha muzyki po LDAC.

Albo ma OnePlus 7 Pro i absolutnie żadnych problemów, żeby stabilnie, bez ścinek i artefaktów leciało na sztywno ustawione LDAC 990kbps przez cały czas :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Vaiet napisał:

Albo ma OnePlus 7 Pro i absolutnie żadnych problemów, żeby stabilnie, bez ścinek i artefaktów leciało na sztywno ustawione LDAC 990kbps przez cały czas :)

Przecież napisałem jeśli nie obsługuje Adaptive aptx a 7 nie obsługuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości - skoro tak bardzo nie lubisz 5K, o którym nawet pisałeś, że spalił Ci BT w telefonie (może stąd problem, który innych nie dotyczy?), to czemu od pół roku ciągle piszesz jaki jest beznadziejny, zamiast po prostu się go pozbyć?
Jak mi się coś nie podoba, to idzie won i tyle, więc naprawdę tego nie rozumiem.

 

A co do adaptive aptX w OP7 Pro, to jednak jest obecny i działa:

1545345-43153950cfbce69b2a22352c1667a6cd

 

Edytowane przez Inszy
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Jaro54 napisał:

Nareszcie wiem czemu 5k nie chciał grać po LDAC, to ustrojstwo (5k) ma Adaptive aptX i z żadnym sprzętem który obsługuje Adaptive aptX nie zagra z wyższym kodekiem. Tylko na DAPach i starszych telefonach ze starszym androidem (do 9 włącznie) można wybierać kodek. W innym wypadku tylko Adaptive aptX zostaje. I kolejny minus dla 5k :)

 

Jak zwykle siejesz ni z gruchy ni pietruchy jakieś brednie. Nikt oprócz Ciebie, a dodam, że tylko na tym forum są dziesiątki użytkowników, nie ma problemu zarówno z aptX, aptX HD jak i LDAC. Jeżeli nie jesteś w stanie ogarnąć własnego telefonu to chociaż nie wprowadzaj jak to masz zawsze w zwyczaju w błąd innych.

 

Qudelix 5k w pełni wspiera:

SBC

AAC

aptX

aptX HD

aptX Adaptive

Sony LDAC

 

7fejGJv.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Jaro54 napisał:

Przecież napisałem jeśli nie obsługuje Adaptive aptx a 7 nie obsługuje 

No to masz takie pojęcie o moim telefonie, że... 

 

 

Screenshot_20210420-155055.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, bigmaras napisał:

 

Jak zwykle siejesz ni z gruchy ni pietruchy jakieś brednie

To poczytaj sobie na stronie Qualcomm'a, cała rodzina tych układów w połączeniu ze SD wymusza jeśli oba urządzenia obsługują Adaptive aptX ten kodek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Jaro54 napisał:

To poczytaj sobie na stronie Qualcomm'a, cała rodzina tych układów w połączeniu ze SD wymusza jeśli oba urządzenia obsługują Adaptive aptX ten kodek. 

 

Jareczku, poczytaj informacje jeżeli nie ode mnie to od innych użytkowników, przeczytaj opinie na innych grupach a potem wróć, przeproś i nie siej znów wyssanych z palca fantazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Jaro54 napisał:

To poczytaj sobie na stronie Qualcomm'a, cała rodzina tych układów w połączeniu ze SD wymusza jeśli oba urządzenia obsługują Adaptive aptX ten kodek. 

 

Ale co właściwie chcesz osiągnąć dzieląc się tymi informacjami? Nie sądzisz, że jest to statystycznie nieprawdopodobne aby nikt poza Tobą nie zauważył sytuacji gdzie 5k zamiast po LDAC jedzie po Adaptive - na forum gdzie ludzie słyszą różnice między rodzajami metalu którymi pokryto wtyk jack 3,5mm? Być może Qudelix zaimplementował jakieś obejście tego wymuszenia, być może są jakieś dodatkowe czynniki, być może Twój konkretny telefon na jakiejś warstwie interfejsowej sprzętowo-programowej nie może się z 5k dogadać (bo z pewnością i takie sytuacje się zdarzają).

 

Jeżeli Tobie 5k nie działa/nie działał poprawnie to dosyć smutne. Mi też jak zakupiony sprzęt nie działa poprawnie to się wkurzam. Ale urządzanie krucjaty nikomu nie pomaga, a szkodzi przede wszystkim urządzającemu - zużywa czas, energię, a sądząc po komentarzach innych w Twoją stronę również dobrą opinię.

Potrzebujesz pomocy z 5k - pomożemy ile się da. Nie potrzebujesz albo nie masz ochoty go używać - mamy to szczęście, że na rynku jest spory wybór.

 

Tak przy okazji - z mojej strony testowałem 5k z Samsungiem S9, z A&K KANN, z LG V30 i z Xiaomi Note 4. Za każdym razem grał ten kodek, który wybrałem - a różnice między adaptive i HD/LDAC są wcale zauważalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, czy ktoś miał problem z mikrofonem. Od dziś zaczął zawodzić. Żaden rozmówca mnie nie słyszy. Przed chwilą zrobiłem test i rzeczywiście na kilka połączeń tylko przy jednym było słychać dobrze. W pozostałych tylko jakieś bzyczenie.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

A : jeśli jest ktoś chętny swojego sprzedać, proszę o kontakt.

 

B : jeśli jest ktoś zainteresowany zakupem jak ja (i mój ziomek), to zamówmy razem prosto od producenta, a dostaniemy zniżkę i podzielimy się kosztami transportu.

 

pozdrawiam, Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Coś ciekawego się dzieje:

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/qx-over-earphones-2-way-earphones-by-qudelix.24278/

 

Wypuszczają słuchawki z DSP wspieranym przez kudłatego. :D

 

Perul coś pisał o crossoverze w takstarach robionym pomocniczymi głośniczkami. Czy to nie jest coś podobnego? Może dało by się przystosować je do tej technologii i zyskać najlepszy możliwy crossover. Czy może mnie fantazja ponosi?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MrBrainwash napisał:

Coś ciekawego się dzieje:

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/qx-over-earphones-2-way-earphones-by-qudelix.24278/

 

Wypuszczają słuchawki z DSP wspieranym przez kudłatego. :D

 

Perul coś pisał o crossoverze w takstarach robionym pomocniczymi głośniczkami. Czy to nie jest coś podobnego? Może dało by się przystosować je do tej technologii i zyskać najlepszy możliwy crossover. Czy może mnie fantazja ponosi?

 

https://www.qudelix.com/blogs/5k-dac-amp/qx-over-earphones

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w słuchawkach Perula crossover jest robiony pasywnie, przez co te zniekształceniano trasjenty są gorsze, ale jakby przerobić je i dodać odpowiedni kabel do qudelixa to crossover byłby już aktywny. Nie wiem tylko, czy jest sens robić coś takiego w projekcie Perula. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MrBrainwash napisał:

No w słuchawkach Perula crossover jest robiony pasywnie, przez co te zniekształceniano trasjenty są gorsze, ale jakby przerobić je i dodać odpowiedni kabel do qudelixa to crossover byłby już aktywny. Nie wiem tylko, czy jest sens robić coś takiego w projekcie Perula. 

Trza @Perula pytać :) 

4 godziny temu, MrBrainwash napisał:

Coś ciekawego się dzieje:

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/qx-over-earphones-2-way-earphones-by-qudelix.24278/

 

Wypuszczają słuchawki z DSP wspieranym przez kudłatego. :D

 

Perul coś pisał o crossoverze w takstarach robionym pomocniczymi głośniczkami. Czy to nie jest coś podobnego? Może dało by się przystosować je do tej technologii i zyskać najlepszy możliwy crossover. Czy może mnie fantazja ponosi?

 

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.07.2021 o 20:27, MrBrainwash napisał:

Perul coś pisał o crossoverze w takstarach robionym pomocniczymi głośniczkami. Czy to nie jest coś podobnego?

tak, to jest coś podobnego do tego co mam w Takstarach

23 godziny temu, MrBrainwash napisał:

No w słuchawkach Perula crossover jest robiony pasywnie,

tradycyjny crossover jest robiony (wg tego pierwszego artykułu) poprzez "mieszanie" sygnału lewego z prawym. 

W moich słuchawkach tego nie ma, głośniki połączone są równolegle, stąd niestety bierze się zmienność brzmienia, zależnie czy sygnał ma większą moc/gain, czy mniejszą, to raz idzie więcej "pary" w 3D, a innym razem mniej - dlatego strojone były pod konkretny sprzęt. To, że dźwięk na głośniczkach od 3D jest słabszy, bierze się stąd, że są dużo mniejsze i bardziej oddalone od ucha.

 

23 godziny temu, MrBrainwash napisał:

Nie wiem tylko, czy jest sens robić coś takiego w projekcie Perula. 

W sumie sam nie wiem, z jednej strony sygnał "High" i "Low" byłby rozdzielony, więc niepodatny na zmianę mocy, ale z drugiej to przecież i tak tylko jeden sprzęt z którego mogą grać i nie mam mowy o zmianie mocy. Poza tym traci się uniwersalność, która jest przy połączeniu jak obecnie.

 

Z tego co @audionanik mi mówił, to jednak z "kubka" jest lepiej niż z DC-01, aczkolwiek i tak nie do końca w jego guście ;) 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności