Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Qudelix-5K DAC/AMP Dual SABRE ES9218P aptX Adaptive/HD LDAC Qualcomm QCC5124 2.5/3.5


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.02.2021 o 13:50, timecage napisał:

Moja teoria jest taka, że on się lubi ze słuchawkami już ocieplonymi, wtedy potęguje ich zalety. Z kolei w zestawieniu z chłodniejszymi albo grającymi mocniej V już się robi oschły.

 

Coś musi być na rzeczy, bo IT00 grają tak, że tyłek sam mi na krześle tańczy :P

 

Nie porównywałem łeb w łeb, bo mnie się nie chce, ale granie dt1990pro i k701 wolę chyba jednak z Q5K... niż z pionka...  bo DC01 poległ już wczoraj, ważkę oddałem synowi...  K701 wolę z Q5K na bank. I IT00 też na bank. Pionek, jak pisał @jd1210jest "zimnym draniem" w stosunku do Q5K przynajmniej. 

 

Z moimi słuchawkami - i z moim gustem - jedynym słabym punktem malucha jest... bateria. Dzisiaj jestem prawie cały dzień na słuchawkach, co nie zdażyło mi się nigdy, co prawda, ale chciałbym tam mieć dwa razy większą(lepszą) baterię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Jestem laikiem więc jeśli to niemożliwe to chętnie się dowiem ;)

 

Podłączonego Q5 do kompa po USB łączę z telefonem do którego też mam po BT podłączone słuchawki.

 

Czyli zestaw Q5+jack+słuchawki chciałbym używać do odtwarzania dźwięków z komputera + mikrofon, a zestaw telefon+BT+słuchawki do rozmów telefonicznych. 

 

P.S. W sumie to też bym chciał podłączyć w tym samym czasie Q5 po BT do telefonu, żeby się móc w trakcie bawić aplikacją..

 

Więc ostatecznie dwa połączenia równolegle:

1) Komp -> USB -> Q5 -> Jack -> Słuchawki

2) Telefon -> BT -> Q5 + Słuchawki

 

Jest w tym układzie możliwość, żeby normalnie funkcjonować? 😁

Edytowane przez Lakerman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden problem. Można być jednocześnie podłączonym do kompa i do BT to się chyba multisharing nazywa czy jakoś inaczej multi-. Kiedy ktoś będzie dzwonił to muzyka ucichnie i usłyszysz sygnał dzwonek w słuchawce. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisuje się do grona posiadaczy Q5k. Dziękuję @bigmaras oraz dziękuję @manuelvetro!

I choć mam go już jakiś czas, całe 5 dni to dopiero wczoraj i dziś czas pozwolił aby się nim nacieszyć. Fantastyczne małe pudełko zapałek. Ze dziurki SE gra świetnie, po balansie jeszcze lepiej. Sprawdzałem póki co jedynie na ibasso it00 oraz AKG k371 i spokojnie sobie z nimi radzi. Nie są to słuchawki specjalnie wymagające aczkolwiek zapas mocy jest dość spory. Do tego EQ oraz możliwość sterowania apką - dla mnie mega wygodne i przejrzyste rozwiązanie, nie muszę się zastanawiać do czego służy dany przycisk, mając dostępne czytelne menu.

Jedyne na co mogę narzekać, co właściwie nie jest wadą Q5k, to brak obsługi codec'a LDAC w moim telefonie. Jestem ograniczony do AAC. Dlatego też, używam Q5k w większości jako DAC/AMP po usb z laptopem. Na moje ucho robi to dość dużą różnicę względem AAC.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukekaczmarekzabił mi ćwieka tymi ostatnimi stwierdzeniami. Byłem pewien że po BT Q5K gra lepiej niż z USB. Mam w samsungu M21 LDAC, używam tego codeca, co prawda rzadko wskakuje mi z Apple Music więcej niż 320 bitrate, choć przez chwilę widziałem ponad 620...  podłączyłem po USB, posłuchałem krytycznie i skubany miał rację! Na IT00 z griffinem z USB udało się w pełni skontrolować ich kawał basu, szczegółowość większa w całym paśmie w porównaniu do BT LDAC 320 bitrate. Na AM05 dopiero będę słuchał...

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qundelek ostatecznie trafił na HD579. W końcu moge leciutko podbić bas o 3dB i tak 2-3dB treble w EQ dla LDAC na stałe i jest perfekt gdzie bym sie nie podlączył, czy to telefon czy Shield TV bez kombinowania jak wczesniej z FiiO BTR3.

Jeszcze trzeba bedzie dokupić dobry kabel magnetyczny Wskena bo takie ciągle wpinanie/wypinanie albo kabel na pałąku na stałe to srednio, tez swoje wazy :) dlatego kazdy gram sie liczy i BTR5 nie wchodził w grę za ciezki piorun juz.

 

 

20210226_114222.jpg

Edytowane przez PeterMac
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wole tak zdecydowanie, na smyczy będzie tylko latał.

BTR3 dalem wlasnie na smyczy i tak srednio, lata i sie obija o bebzun :D do tego zasięg sie pogorszył znacznie bo jest zasłaniany mną :). W ogóle BTR3 przez to szkło ma znacznie gorszy zasięg od Qudelixa i mi teraz przerywa, a jak byl wczesniej przyczepiony do sluchawek to nie bylo problemu.

Edytowane przez PeterMac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update. 660 bitrate, na którym słychać wyraźny dźwiękowy upgrade względem 330, który miałem po BT z apple music z M21 jest banalnie łatwo osiągalny. Wystarczy włączyć samolot. Podejrzewam, że odcięcie WIFI w telefonie robi dobrze stabilności sygnału BT. Zresztą nieważne, 660 bitrate, na androidzie z Apple Music mam i jest to powód do świętowania, bo on the go gra słyszalnie lepiej! Hip hip hurrraaa! :D 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na POCO i tak muszę wejść do menu programistycznego i przestawić próbkowanie bo inaczej adaptery mi harczą, tak jakby te 96khz wymuszało za duży prąd z urządzeń, bo grają wtedy głośniej i harczą. No i jak to robię to przy okazji to ustawiam jakość 990, a ile wchodzi to nie wiem, nie sprawdzam. Postanowiłem nie zaprzątać sobie tym głowy. Jak wcześniej to sprawdzałem to potrafił na chwilę wejść na te 990 pograć tak trochę po czym spaść do 660, a jeszcze potem do 492 :huh: Nie miałem siły już z tym się mocować. Różnice na pewno mogą być słyszalne. W instrukcji podają, że 660 to wartość optymalna (dla wydajnośći, bo dla jakości minimalna) aby czerpać full z dźwięku. 

Qudłaty + HE-4XX to bardzo fajne połączenie, zrelaksowany przekaz o spotęgowanej przestrzeni, pełne ale szczegółowe wybrzmiewanie. Świetnie jazzu mi się słuchało i innych instrumentali. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie jak podłączyłem Q5k do telefonu żony po LDAC. Potrafił przeskakiwać między 990 a 492, przy czym zdecydowaną większość czasu pracował w 660. Szczerze mówiąc nie zauważyłem spadku/wzrostu jakości przy takich chwilowych przeskokach, ale też specjalnie się nie wsłuchiwałem, nie przeszkadzało mi to.

 

A czy ktoś z Was miał może okazję porównać Kudłatego (po usb) z Lotoo PAW S1?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jaki największy bitrate jest w stanie wyciągnąć Q5k sparowany z iphonem? Przyznam, że jestem bardzo zainteresowany tym urządzeniem, ale nie wiem czy warto w nie inwestować, będąc posiadaczem jabłuszka. Czy jest tu ktoś, kto korzysta z qudelixa właśnie w połączeniu z iphonem, i mógłby się podzielić swoimi wrażeniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności