Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Qudelix-5K DAC/AMP Dual SABRE ES9218P aptX Adaptive/HD LDAC Qualcomm QCC5124 2.5/3.5


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, timecage napisał:

 

Nie kombinuj tylko kupuj, do elektronicznych brzmień 5k jest wręcz dedykowany :).

A słyszałeś Radosne? Wydaje mi się, że podobnie jak ja, jesteś fanem cieplejszego i bardziej analogowego brzmienia, a tak odbieram właśnie ES100 :)

W każdym każdym razie umówiłem się już na pożyczenie na parę dni Qudelix'a, więc skrobnę kilka słów z porównania.

Edytowane przez Najner
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
23 minuty temu, mindmaster napisał:

Ten qudelix obsługuje Aptx Adaptive ? Bo ze strony Qualcomm'a wynika że QCC5124 nie obsługuje go.

 

Aplikacja qudelixowa twierdzi, że owszem. A czy faktycznie tak jest nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wręcz wymusza jak urządzenie obsługuje. Jak miałem na testach nie chciał przyjąć innego kodeka po za adaptive aptX 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.01.2021 o 16:47, Najner napisał:

A słyszałeś Radosne? Wydaje mi się, że podobnie jak ja, jesteś fanem cieplejszego i bardziej analogowego brzmienia, a tak odbieram właśnie ES100 :)

W każdym każdym razie umówiłem się już na pożyczenie na parę dni Qudelix'a, więc skrobnę kilka słów z porównania.

 

Jak Ci podszedł w końcu? Jakieś porównanie do S1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mindmaster napisał:

 

To czemu Qualcomm podaje że nie obsługuje ?

To już Qualcomm'a musisz zapytać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę go od ZX300a. Dla mnie jest dużo bardziej funkcjonalny przez co częściej korzystam ze swoich słuchawek.
Te EQ jest bardzo przyjemne i proste w obsłudze oraz w końcu wiem po co są te kieszonki w kurtkach :D
Miniaturyzacja oraz efektywność jednak postąpiła mocno do przodu.
Dodatkowy plus za bycie projektem konkretnego człowieka, a nie tasiemcem marketingowym korporacji. Oby jak najwięcej takich inżynierów.

Ktoś zauważył poprawę sceny na wyjściu zbalansowanym? Zastanawiam się czy warto kupować balans do ex1000... Nie brakuje mi jej na tyle, żeby wydać 200 zł :P 

Edytowane przez music hunter
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcjonalność to wielki plus tego maleństwa. Od tygodnia testuję Custom Studio na nim, głównie Tidal. Teraz sobie go do kompa wpiąłem i nie ma tu wstydu żadnego, rzekłbym nawet, że jest bardzo dobra synergia między nimi. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł Qudelix. Wysyłka superexpres. Wczoraj zamówiony, rano pod drzwiami (mogliby tak nie robić, sąsiad dał znac  że leży).

 

Muszęsię trochę zaadaptować, ale jak na razie to w porównaniu do ES100 technicznie lepszy i więcej mocy, ale brakuje mi życia i organiczności. Jakos tak sucho i matowo. Słucham dalej :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zdzichon napisał:

Muszęsię trochę zaadaptować, ale jak na razie to w porównaniu do ES100 technicznie lepszy i więcej mocy, ale brakuje mi życia i organiczności. Jakos tak sucho i matowo. Słucham dalej :)

 

On dosyć interesująco zgrywa się z różnymi słuchawkami. U mnie z Nightowlami jest wypas przestrzeń średnica, na MSR7SE podobnie, tylko bardziej w ryzach. Z kolei z LCD-X jest właśnie matowo (tutaj można to zrzucić na karb braku mocy pod duże planary), z moimi Michauczukowymi A700 też, podobnie z SR5.

Moja teoria jest taka, że on się lubi ze słuchawkami już ocieplonymi, wtedy potęguje ich zalety. Z kolei w zestawieniu z chłodniejszymi albo grającymi mocniej V już się robi oschły.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham na Oppo PM3, są dość mocno ocieplone :P No ale ja ewidentnie lubię słodką i gęstą prezentację.

 

Posłuchałem parę godzin i jest lepiej, potrafi zagrać trochę większym dźwiękiem, na pewno bardziej przestrzennym, a większe napięcie dobrze robi PM3, ale jednak brakuje mi magii z Radsone. Może to kwestia AK vs Sabre, może po prostu strojenia.

 

Do tego mam wrażenie, że EQ z ES100 daje wyraźniejsze efekty po wprowadzeniu zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo podobne odczucia. 

1. @Inszy Tak dobrze mieć oba. Qudelix niby lepszy, ale to inne granie jest, inna tonalność i prezentacja. Oba gwizdki jakościowo i charakterowo cieszą. Można zatem mieć różne smaki w zależności od nastroju i połączenia. One (szczególnie używki) kosztują takie śmieszne pieniądze więc nie szkoda mi w ogóle takiego zbytku. 👍

 

2. @zdzichon pozwól się uchu wygrzać.  ;) będzie tylko lepiej. 🤘

 

3. @timecage Rzeczywiście dużo zależy od samych słuchawek i mam analogiczne obserwacje. Jest dość uniwersalny i coś sam od siebie robi, ale efekt bywa różny. Chyba lepiej właśnie opisywać poszczególne połączenia. Mówiąc w skrócie trzeba samemu posłuchać, ale potencjał do lubienia ma. Dla.mnie gra jednocześnie i czysto i naturalnie i czasami fajnie podkręcając holografie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówione u Pana Marka hurrra, czekałem z niecierpliwością na dostępność, nie mogę sie doczekać jak zagra z HD579 czy tez HD600 a nawet z VE Monkami :).

 

Do tej pory używałem BTR3 głównie z HD579 i byłem jestem zadowolony z brzmienia ale doskwiera mi od samego początku ok 2 lat brak equalizera dla kodeka LDAC. FiiO niz z tym nie robi od 2 latach, obiecanki cacanki ze juz mają dodać ze testują debugują i na tym sie skończyło. Qudelix fajnie jak ES100 wiem ze działa EQ pod LDAC takze bajka.

 

Jedyny minus ze 5K nie obsługuje natywnie DSD jak BTR5 w trybie USB-DAC, no ale nie mozna mieć wszystkiego, do tego nie wydaje mi se żebym usłyszał różnice miedzy natywnym DSD a tym konwertowanym na PCM, na dodatek dużo muzyki w tym formacie i tak niema.

Edytowane przez PeterMac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pudełeczko również dotarło! :)

 

Mam pytanie trochę z innej beczki, bardziej techniczne. Czy u Was również jest tak, że jak chcecie włączyć urządzenie to ono najpierw mruga niebieską diodą a później dopiero pali ciągle? Tak zachowuje się przy standardowych ustawieniach podświetlenia. Zaskoczyło mnie to i zastanawiam się czy to standard, dajcie znać :)

 

Używa ktoś w parze z Fiio FH3 lub FH5 i mogłoby podzielić się wrażeniami? 

Edytowane przez Mithsuri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączenie diód zawsze ułamek energii + dla battery :D

 

btw, zastanawia mnie jedna kwestia, czy nie dałoby rady wprowadzić natywnego wsparcia DSD dla 5K skoro BTR5 ma podobne bebechy i obsługuje DSD128,256.  Trzeba bedzie chyba popytać u źródła co oni na to, w czym tkwi problem, czy ograniczenie wynika ze specyfikacji.

 

Edit: 

No i dotarł sprzęcik i to w sobotę - dziękuje Panie Marku.

Na razie na szybko odsłuch na VE Monkach+ :), ostatecznie przyczepie na rzep do Senków HD579. Urządzenie malutkie chyba nawet odrobine mniejsze na wysokość od BTR3.

Firmware zaaktualizowany w chwile przez OTA bez cyrtolenia jak w BTR3, choć appka Qudelixa potrafiła mi sie juz wywalić takze trzeba uwazać przy upgrade.

Przyciski są całkiem dobrej jakosci mają taki swój luz ale to nawet dobrze, obawialem sie ze bedą jakies kiepskie niewygodne itp. jednak chwila moment obcowania i juz obsluga staje sie bardzo prosta.

20210206_133040.jpg

Edytowane przez PeterMac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności