Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Qudelix-5K DAC/AMP Dual SABRE ES9218P aptX Adaptive/HD LDAC Qualcomm QCC5124 2.5/3.5


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, ppmuzyk napisał:

mam i ja Q5K, super sprzęcik, fajne opcje w sofcie. Podłączony do oneplus 6 - LDAC 96/24

1. chce zmienić telefon na XiaoMI Poco F2 pro który  ma tylko Aptx HD. Dużo stracę? 

 

2. Czy mogę podłączyć Qudelix do telefonu kablem USB-C i będzie pracował bez bluetooth? jak po kablu? z komputerem? Czy czegoś nie doczytałem? 

 

 

 

Są różnice w pomiarach między kodekami, czy to słychać? Nie wiem

 

Możesz słuchać po kablu. Może służyć za tzw. dongla. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba od czasu aktualizacji do któregoś androida wszystkie telefony mają LDAC? Na Redmi 9S działa u mnie.
LDAC pojawił się przy okazji Oreo, ale to czy kodeki są w systemie zależy od producenta telefonu.
Generalnie jak jakiś czas temu robiłem rozeznanie to najczęściej flagowe modele albo wyższej klasy średniej mają zaimplementowane kodeki takie jak AptX HD czy LDAC.
No i zależy to też od procesora - Mediateki z tego co pamiętam nie mają obsługi AptX.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak łączę kablem z telefonem po otg USB-C to jaki tryb zasilania ustawić w qudelix? 

 

i jaki tryb napięcia wybrać 1v czy 2 v, standard czy performance? bo przełączam i nie słyszę różnicy przy moich fiio fh3 

 

Czekam na kabel balans lc-2.5C ciekawy jestem czy będzie słychać różnice 

 

Na razie jestem super zadowolony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja dobrze rozumiem? On po USB używa trybu UAC1? To byłaby miła wiadomość :) 
Jeśli ktoś ma konsolę (PS4 i nowsze) to może sprawdzić czy działa ten nadajnik po USB?

Brak opisu.

Edytowane przez music hunter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam playa :( ani starożytnych systemów operacyjnych :P

 

Wrócił dzisiaj do mnie Qudelix i chciałbym potwierdzić, że nie ma problemów z działaniem na LDAC. Jak się okazało wcześniej słuchałem bez niego. Teraz razem z ES100 grają jeszcze troszkę lepiej. :D jeszcze tylko będę musiał wykombinować jak ten bitrate podnieść. 

 

Screenshot_20201210-190329_Qudelix.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, music hunter napisał:

Czy ja dobrze rozumiem? On po USB używa trybu UAC1? To byłaby miła wiadomość :) 
Jeśli ktoś ma konsolę (PS4 i nowsze) to może sprawdzić czy działa ten nadajnik po USB?

Brak opisu.

 

Może mieć UAC1 ale z ps4/ps5 i tak nie działa. Mój dac w którym można sobie wybrać w menu czy się chce UAC1 czy UAC2 też nie działa :)W windowsie jest widziany jako inne urządzenie w zależności co się wybierze więc sama funkcja działa. Playki działają z dacami ale bardzo wybiórczo. Dragonflaje ponoć działają. Ja kupiłem mini daca działającego po usb z playem i używam go jako konwertera do optyka który idzie do normalnego daca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.12.2020 o 19:53, Spawn napisał:

 

Może mieć UAC1 ale z ps4/ps5 i tak nie działa. 

Moja ciekawość nie miała granic i sprawdziłem osobiście. Wystarczy ustawić w aplikacji 44.1 i działa po USB z PS4 :D 
Urządzenie cały czas zachowuje łączność z smartfonem, wiec można na bieżąco nim sterować.
Co prawda nie gra idealnie z ex1000, ale przywyknę. Mam nadzieję że balans trochę poszerzy scenę.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak wypada Qudelix-5K względem FiiO BTR5, jeśli chodzi o muzykalność?

 

Miałem okazję posłuchać FiiO BTR5 i jest dla mnie trochę zbyt suchy, jasny, twardy, bezwzględny. Czy Qudelix będzie trochę bardziej funowy bez dużej straty na rozdzielczości i szczegółowości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki ekspresowej wysyłce od @bigmaras Qudelix jest ze mną na Święta - super sprzęt. Dopiero go wygrzewam, jakieś 7-8 godzin za nami.  Ile Wy grzaliście, zanim dźwięk się ostatecznie ułożył? Jak na razie midbas jest ciut zbyt twardy jak dla mnie. Czy jest szansa, że się nieco zmiękczy? ;) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Muniek1804 napisał:

Dzięki ekspresowej wysyłce od @bigmaras Qudelix jest ze mną na Święta - super sprzęt. Dopiero go wygrzewam, jakieś 7-8 godzin za nami.  Ile Wy grzaliście, zanim dźwięk się ostatecznie ułożył? Jak na razie midbas jest ciut zbyt twardy jak dla mnie. Czy jest szansa, że się nieco zmiękczy? ;) 

 

W qudelixie bas nie należy ani do tych twardych ani do tych miękkich, mi daje lekkie wrażenie gładkości. W BTR5 był wyraźnie twardszy bas, a w ES100 miększy, bardziej zaakrąglony. W Qudelixie jest w sam raz. Spokojnie daj umysłowi czas się wygrzać. ;)

 

Miłego słuchania - super prezent. :)

 

Pamiętaj o ustawieniu LDAC jeśli słuchasz po BT. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, Najner napisał:

Jest ktoś tutaj, kto posiada Qudelix'a i ma ochotę na wymianę na kilka dni za Lotoo Paw S1? Jako scenolub chciałbym usłyszeć, czy będzie duża różnica między ES100 a 5K w tym aspekcie.

 

Edit: już mam :)

 

Nie kombinuj tylko kupuj, do elektronicznych brzmień 5k jest wręcz dedykowany :).

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności