Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Qudelix-5K DAC/AMP Dual SABRE ES9218P aptX Adaptive/HD LDAC Qualcomm QCC5124 2.5/3.5


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

Moj Qudelix też nie łączy się z aplikacją - Galaxy S10+. Restartowałem telefon, restartowałem Qudelixa, rozparowywałem, reinstalowałem apkę. Nic nie pomagą. Przydałaby się opcja flashowania/update'u Qudelixa po USB.

 

EDIT: Bardzo ciekawe. Wyłączyłem Bluetooth w PC i udało się połączyć z aplikacją, albo ten Qudelix ma baaardzo kiepską antenę, albo coś z softwarem/firmwarem jest nie tak.

Edytowane przez Xender
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2020 o 08:30, Nicodem napisał:

Dzięki. Tak, u mnie op7pro.
Szczerze to nie spodziewałem się problemów z telefonem i laptopem na raz bo jak dotąd z innymi urządzeniami ich nie miałem.
Teraz jednak skupiam się na problemie z samym laptopem.

pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.
 

 

@NicodemSprawdziłem z Surface Laptop 3 - zero przycięć. Słucham z Tidala już od dłuższego czasu, nawet mogę swobodnie chodzić po dość dużym pomieszczeniu z Qudeliksem w kieszeni, a także zajrzeć do sąsiednich pomieszczeń. Laptop ma raczej ten sam moduł BT, co w Surface Pro 7, bo w ramach karty sieciowej Intel AX201. W eterze też sporo sieci Wi-Fi w tym moje 2,4 GHz + 5 GHz, obok komputer PC z dwoma modułami BT (standardowa karta Gigabyte + Avantree DG60) i zero zakłóceń. Sam Surface jest połączony przez 5 GHz w standardzie ac.

 

Jeśli więc u mnie z podobnymi urządzeniami jest ok, to rzeczywiście coś nie tak z Twoją sztuką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT:

dostałem nowy egzemplarz wczoraj. Z nim wszystko OK - bez zmieniania konfiguracji czegokolwiek innego. Apka na telefonie odnalazła go od razu, bez kombinowania.

Firmware wgrał się. Współpraca z laptopem - idealnie, sprawdzone w różnych programach do konferencji. Zero problemów.

 

Wniosek - stary był jednak uszkodzony. [mention=50800]bigmaras[/mention] dzięki za podesłanie drugiej sztuki do sprawdzenia bo jak widać miało to sens. Wysłałem maila z pytaniem co dalej

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Kurczę, jeszcze potestuje później 5K, ale dźwiękowo w ogóle mi nie pasuje do opisów, aż zastanawiam się czy coś może być nie tak. Zmienił się dźwiękowo przy zmianie FW?

Filtry słyszę, ale tryb performance/standard nie robią żadnej różnicy. Miał być neutralny, ale jest ocieplony. Miał być bardziej techniczny w dźwięku niż ES100, a jest mniej. Bardzo dziwne. 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównasz z Fiio, jeśli 5k jest taki jak piszesz to BTR5 go zmiażdży. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem... może mam po prostu słuch zmęczony i nie jestem w stanie dobrze ocenić dziś dźwięku. 

Gra na pewno ciekawie w swoim stylu. 

1 minutę temu, Jaro54 napisał:

Porównasz z Fiio, jeśli 5k jest taki jak piszesz to BTR5 go zmiażdży. 


No właśnie jeśli Fiio będzie zgodny z opisami jakie dostaje to jest duża szansa, że wygra. Słuchałeś qudelixa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, pisałem do @bigmarasz zapytaniem o egzemplarz testowy, ale nie dostałem odpowiedzi. Z odpowiedzi @maciuxto mając BTR5 i mi pasuje to 5k nie będzie żadnym skokiem w górę, raczej w bok. Więc dałem sobie spokój. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj się w sumie dla dobra ludzkości wstrzymam z opisami. Nawet tych pierwszych wrażeń. Mogą być niemiarodajne. Aczkolwiek na starcie spodziewałem się czegoś w stylu DA3, ale jednak nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 - chodzi o balans? Jeśli tak to ok 6,5 godziny, SE to 8-8,5 godziny

2- nie wiem ile w gotowości ale po 25 dniach (naładowany do pełna) nie używania miał ok 80 % baterii 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kusi mnie ten dac/transmiter. mam natomiast jedno bardzo ważne dla mnie pytanie. Czy ktoś sprawdzał może na aptx adaptive? Interesuje mnie konkretnie ten kodek właśnie bo mam Asus Rog Phone 3 i nie ma tam aptxLL tylko adaptive. Jeżeli ktoś mógłby sprawdzić opóźnienia w filmach i grach z tym kodekiem na telefonie to byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, DDragon napisał:

Witam, kusi mnie ten dac/transmiter. mam natomiast jedno bardzo ważne dla mnie pytanie. Czy ktoś sprawdzał może na aptx adaptive? Interesuje mnie konkretnie ten kodek właśnie bo mam Asus Rog Phone 3 i nie ma tam aptxLL tylko adaptive. Jeżeli ktoś mógłby sprawdzić opóźnienia w filmach i grach z tym kodekiem na telefonie to byłbym wdzięczny.

 

Tak jak mailowo wrzuciłem odpowiedź to tak i tutaj podam bo wiele osób pyta o opóźnienia. Sam kodek w przypadku opóźnienia w rzeczywistych testach ma niewiele do gadania. Marketingowo wygląda w katalogu super magia aptX czy aptX LL ale w rzeczywistości wszystko zależy od układu w telefonie, jego implementacji oraz oprogramowaniu. Zwykły SBC na jednym telefonie może mieć mniejsze opóźnienia niż aptX czy LL na innym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DDragon napisał:

Witam, kusi mnie ten dac/transmiter. mam natomiast jedno bardzo ważne dla mnie pytanie. Czy ktoś sprawdzał może na aptx adaptive? Interesuje mnie konkretnie ten kodek właśnie bo mam Asus Rog Phone 3 i nie ma tam aptxLL tylko adaptive. Jeżeli ktoś mógłby sprawdzić opóźnienia w filmach i grach z tym kodekiem na telefonie to byłbym wdzięczny.

 

Próbowałem wymusić teraz aptx adaptive ale niewiem czy działa aptx czy sbc bo ten jest podstawowy i nie da się go wyłączyć a nie wiem jak sprawdzić który rzeczywiście jest aktualnie używany. Wiem napewno kiedy Ldac jest bo wtedy mi się pojawia taka opcja w smartfonie.

 

W każdym bądź razie, po uruchomeniu filmiku na youtube w pierwszej sekundzie jest opóźnienie po czym w ciągu kolejnych 2-3 sekund się to wyrównuje i obraz z dźwiekiem wygląda jak dla mnie normalnie.

 

Sprawdzałem na aktualnym sofcie i na wyjściu zbalansowanym 2,5mm. Na starym sofcie i Ldac działało tak samo.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Spawn napisał:

 

Próbowałem wymusić teraz aptx adaptive ale niewiem czy działa aptx czy sbc bo ten jest podstawowy i nie da się go wyłączyć a nie wiem jak sprawdzić który rzeczywiście jest aktualnie używany. Wiemy kiedy Ldac jest bo wtedy mi się pojawia taka opcja w smartfonie.

 

W każdym bądź razie, po uruchomeniu filmiku na youtube w pierwszej sekundzie jest opóźnienie po czym w ciągu kolejnych 2-3 sekund się to wyrównuje i obraz z dźwiekiem wygląda jak dla mnie normalnie.

 

Sprawdzałem na aktualnym sofcie i na wyjściu zbalansowanym 2,5mm. Na starym sofcie i Ldac działało tak samo.

 

W opcjach programisty są opcje w telefonie na wymuszenie kodeka. Tutaj na jakimś budżetowym samsungu:

ZgzbOB5.jpg

 

Nie mniej jednak w przypadku opóźnienia i rzeczywistych testów wygląda to tak :)

 

5jYiZGx.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak w tym badziewiu 5k uruchomić LDAC bo upierdliwie włącza aptX HD adaptive. Nawet wyłączenie adaptive w aplikacji nic nie daje bo wtedy AAC lub SBC idzie. Strasznie upierdliwe i ergonomicznie niedopracowane ustrojstwo. A aplikacja po za wodotryskami niewiele ma z funkcjonalności. Instrukcja też nic nie warta. Może ktoś już poradził sobie z tą upierdliwością tego 5k i podpowie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy przechodzi na SBC. Żaden moduł nie sprawia tyłu problemów co toto. Każdy inny łączy się bez problemu po LDAC a 5k z uporem maniaka aptX HD adaptive 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Inszy napisał:

To się pozbądź 5K i tyle, skoro uważasz, że to badziewie... Przecież u Ciebie i tak nie miał żadnych szans z FiiO BTR5, więc ogólnie dziwny zakup.

Zamiast pisać bzdury powiedz jak i czy w ogóle da się uruchomić LDAC na 5k. Dziwisz się jeśli marnujesz 2,5 godziny na szukanie w instrukcji i aplikacji możliwość ustawienia LDAC a 5k uparcie wstawia aptX HD adaptive. Pytałem o konkretną rzecz więc jeśli @Inszynie wiesz to nie marnuj miejsca na forum. A jak posiadasz taką wiedzę to się podziel, bo twoje odczucia co do mojej osoby nie za bardzo mnie interesują 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wkleiłem Ci screena z normalnie uruchomionym LDACiem na Galaxy S9+. 

Sony WM1A też sie dogadał bez problemu i pokazuje mi że przesyła w trybie LDAC.

 

20201105_154831~01.jpg

 

Wybieram sobie kodek na urządzeniu wysyłającym i qudelix odbiera. Tyle.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności