Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Wejście w lepszą jakość dźwięku, wybór nowych słuchawek.


pisklok3

Pytanie

Siema wszystkim.
Nadszedł dzień gdzie Moje wysłużone Superluxy HD681 odmówiły posłuszeństwa. :( więc myślę że to odpowiednia pora aby wskoczyć lvl wyżej i poznać coś nowego.
Szukam słuchawek otwartych/półotwartych wokółusznych ale mimo wszystko z optymalna izolacją aby wyciszyć telewizor z zewnątrz, słuchawki będą głownie przerabiały Hip-Hop, Trance, Vocal Trance, House. Będą też używane do gier Typu Call of Duty czy CS więc też fajnie by było jakby się trochę odnalazły w tym zadaniu ale to jest tylko poboczna cecha więc nie jest to warunek konieczny, skupiamy się w 95% na odtwarzaniu muzyki.
Szukam słuchawek ciemnych, ciepłych, basowych ale z szeroką sceną. Do napędzenia słuchawek będzie służyć Audiotrack Prodigy Cube z opamp muses 8820. 
Z słuchawek które wyselekcjonowałem mam kilka modeli

Philips fidelio x2
Brzmienie DT 770 PRO

Sennheiser hd599
To takie które w testach wydają się być odpowiednie ale no nie słuchałem ich dlatego kieruje do was pytanie czy są warte zakupu, czy Cube je napędzi wystarczająco mocno czy jednak warto dokupić wzmacniacz słuchawkowy lub inny wspomagacz. Wiem o istnieniu takich rzeczy ale nigdy nie myślałem nad zakupem a teraz chce przeskoczyć na nieco wyższy poziom słuchania muzyki. 

Budżet to ok 600 zł na słuchawki, jeśli warto coś dokupić aby ulepszyć Tor Dźwiękowy też biorę to pod uwagę ale no tu powiedzmy mamy budżet dodatkowo 200-300 zł. 

Jeśli czegoś nie zamieściłem w poście jakieś istotnej informacji proszę o komentarz napewno uzupełnię.
Czekam na wasze propozycję i rozwiązania. 
Pozdrawiam. :)

Edytowane przez pisklok3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Philips Fidelio są otwarte i jeżeli nie ma względnej ciszy to będą dochodzić dźwięki z zewnątrz jak również otoczenie będzie słyszeć to co Ty. Nie izolują więc możesz je skreślić. Na plus pady welurowe i otwarta konstrukcja nie grzeją uszu, są wygodne na dłuższe sesje i 30 Omh łatwo napędzić.

Mam je i jestem zadowolony.

 

DT770 PRO to też welury ale zamknięte więc już bliżej tego czego szukasz, są w wersji 80 i 250 Omh więc tu już jest potrzeba wzmocnienia. Miałem je kiedyś na testach ale wtedy przeszkadzała mi ilość bassu. Teraz nawróciłem się na V i chyba byłbym z nich zadowolony ;)

 

Najlepiej abyś sam stwierdził co jest dla Ciebie najlepsze, kombinuj aby przetestować wybrane modele. 

Edytowane przez LukaszS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za odpowiedź, teraz kolejne pytanie czym w takim razie napędzić je? Cube + coś dodatkowego czy wymiana całkowita. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przesłuchaj DT770 pro 80 ohm - według mnie najbardziej pasują do tego co piszesz.

Teoretycznie audiotrack według specyfijacji napędza do 150ohm. 

Ja słucham ich na adi2dac + thx 789. 

Tor wielokrotnie drozszy od sluchawek ale daja mi wiecej radości niż wielokrotnie droższe ethery cx.

 

Edytowane przez earnam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Obsługuje słuchawki 150 Omh, nie wiem co zmienia opamp muses 8820 ale znalazłem coś takeigo:

"Pomimo deklaracji producenta o obsłudze słuchawek do 150 Ohmów, postanowiłem wypróbować 300-Ohmowe Sennheisery. Cube poradził sobie z nimi jednak całkiem nieźle – nie brakowało mocy, ale pokrętło należało ustawić na 70-85%. Słuchawki zabrzmiały poprawnie, bez rewelacji. Nie oznacza to jednak, że wszystkie modele będą brzmieć znośnie – wiele zależy od skuteczności."

Najpierw znajdź słuchawki które Cię interesują, może Cube uciągnie :) Testy testy i jeszcze raz testy, sam musisz dojść do tego czy Ci pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ta ale beyerdynamici są prądożerne. Im więcej im dasz tym więcej pokażą. Dla 250 ohm może być za mało mocy, by bas był taki jaki chcesz.

Słucham ich też z sony zx2/lg g7/samego adi 2 dac i czuje różnicę ale np miedzy adi 2 dac i thx 789 już minimalną.

 

Sennheisery wydają mi się łatwiejsze do napędzenia niż beyery 250 ohm.

 

Fidelio miałem - beyery bardziej Ci przypasują - IMHO są klasę wyżej.

Co do 599 - lepiej by już dołożyć te 2-3 setki i wziąć używkę 6xx z forum i zrobić KISS mod ze sbaf-u.

Ale beyery Ci bardziej podpasują.

 

Edytowane przez earnam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No to muszę udać się może do mp3store w Poznaniu i może będzie możliwość przetestowania. 

Ok a czy coś wartego uwagi by bardziej napędzić beyery do 300zł jako dodatek do cuba? Nie wiem czy wogole można wzmocnić ale jeśli jest taka możliwość to chętnie bym to zrobił patrząc na dalsze zakupy słuchawek w późniejszym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Moderator

dt770 to bardzo bezpieczny wybór, ja bym celował w 80 Ohm, będą bardziej uniwersalne, jak będziesz potrzebował podpiąć żeby film obejrzeć na telefonie czy laptopie to słabo bo słabo ale coś z siebie wydobędą a z 250 będzie już ciężko

 

alternatywą mogły by być na przykład Monoprice M565/M565c dorzucasz dwie stówki i wchodzisz w świat słuchawek planarnych i to nie szczególnie uciążliwych do napędzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kwestia do przemyślenia jeśli chodzi o propozycje bo zakładam dodatkowe 300 zł na lepszy DAC albo wzmocnienie Cuba. Teraz Pytanie czy Te M565 bez problemu napędzi Cube? Bo tego się najbardziej obawiam że może nie podołać tak samo w przypadku DT 770 80ohm :D 
No i jak synergia będzie wyglądać w przypadku obu par słuchawek.

Edytowane przez pisklok3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności