Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DAC do telefonu.


kamdz01

Rekomendowane odpowiedzi

Ok. Jakby ktoś wiedział jak to jest z tym mikrofonem w Hidizs M8 to byłbym wdzięczny za info.

Poczytałem trochę o Tutaj i wychodzi, że mikro działa. Więc chyba byłoby warto dopłacić do mikrofonu i kabelków. Jednak tam ktoś coś pisze, że nie działa mu z jakimś MP3... Sam już nie wiem. Produkt taki trochę nowy, nie do końca przetestowany. Może lepiej zainwestować w sprawdzone rozwiązanie? Choć to ze specyfikacji i opisów wygląda na dobre. 😕 Nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, uzyskawszy informację, że mikrofon działa, kupiłem tego Hidizs M8. Mam nadzieję, że się nie zawiodę :)

 

Ale boje się, że teraz zobaczę problem po drugiej stronie, a mianowicie w słuchawkach. Najczęściej słucham na Xiaomi mi piston Basic, które jak mogę się domyślać nie są zbyt dobre...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrBrainwash

Brak koloryzacji wynikający ze słuchawek, czy z tego DACa?

 

Taki brak koloryzacji to raczej dobrze czy źle?

;)

 

 

9 godzin temu, MrBrainwash napisał:

Na jakość dźwięku się nie zawiedziesz

I tego nie byłbym taki pewien. Słuchałem wczoraj dla testów na tych słuchawkach podpiętych pod Audiotrak Prodigy Cube. Do porównania miałem Sennheiser HD 202. No i zasadniczo to niebo i ziemia.

Wątpię, czy taka mała kostka wyciśnie z nich więcej niż taki (chyba już dosyć profesjonalny) DAC...

Edytowane przez kamdz01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię cały czas o DACu. Dźwiek słuchawek to oddzielny temat i tu najwięcej uwagi trzeba skierować, aby efekt był w pełni zadowalający. 

Kiedyś miałem Cube na testach, ten pendrak na pewno nie będzie gorszy. 

Co do tego czego możesz się spodziewać to popełniłem kilka tekstów i zebrałem kilka tematów, aby nie musieć się powtarzać. Można poczytać jak się człowiek nudzi. 

http://audiowash.blogspot.com/2013/09/o-neutralnym-torze-rozwiazanie.html


 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MrBrainwash napisał:

Kiedyś miałem Cube na testach, ten pendrak na pewno nie będzie gorszy. 

A tutaj mnie zaskoczyłeś :) sprzęt jednak droższy, większy... Bardziej profesjonalnie wygląda :D

 

Wiem, że wybór słuchawek to osobna sprawa, ale na razie sobie chyba odpuszczę. Mam kilka typów, jeżeli te będą naprawdę tragicznie grały to się zastanowię nad jakimiś porządnymi. 

Za ten temat do czytania już się zabieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po dosyć długim oczekiwaniu wczoraj przyszedł do mnie Hidizs M8 :) były testy i tak wstępnie to jestem bardzo zadowolony, bo dostałem to czego oczekiwałem - czyli przyzwoity, ale przede wszystkim bardzo mały i przenośny sprzęt.

W dniu 22.06.2020 o 10:37, MrBrainwash napisał:

Kiedyś miałem Cube na testach, ten pendrak na pewno nie będzie gorszy. 

Jednak z tym to się chyba trochę zagalopowałeś :) Jak porównywałem to jednak ten Prodigy Cube grał nieco głośniej i tak jakby... Wyraźniej. Przede wszystkim miał dużo lepiej odczuwalne basy.

Nie zmienia to faktu że to inna klasa sprzętu i do moich celów Hidizs M8 jest idealny.

 

Dzięki wszystkim za podpowiedzi i pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.08.2020 o 11:44, Audioslave napisał:

kamdz01, MrBrainwash, używaliście Hidizs S8 albo Tempotec Sonata HD pro z telefonami Samsunga S20 lub Note 10? Czytałem na różnych forach, że ludzie skarżą się, że te smartfony generują co jakiś czas zniekształcenia, piski, trzaski przy używaniu zewnętrznego DAC.


Z note9 jest ok, z note10 nie słuchałem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności