Skocz do zawartości

Moondrop - fanklub


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
W dniu 22.10.2021 o 10:22, Mr Krzychoo napisał:

HiFiGo w końcu wysłało do mnie KATO. 

 

No i dojechały KATO - matowe z ekstra kablem, dodatkowo w prezencie stand na słuchawki i ściereczka do czyszczenia. Wracając do domu po pracy będą pierwsze odsłuchy. Na fotach KATO + kabel K-Line + tipsy Spring rozmiar L, ale w domu wymieniłem na M - lepiej się układają w uszach i głębiej się chowają. Wymieniłem też tuleje na bras. Jutro testów ciąg dalszy. 

 

spacer.png

 

spacer.png

 

Edytowane przez Mr Krzychoo
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@laocy Ja nie grzeję, bo jak pisałem wielokrotnie, nie za bardzo w to wierzę. Poza tym słuchawek w 99% używam na zewnątrz, w drodze do pracy. Dziś było około 3 stopni i mgła, a tydzień temu 15 stopni i słoneczko. Więc przetwornik i tak będzie się trochę inaczej zachowywał. 

Podobają mi się prosto z pudła, wyłączyłem w odtwarzaczu wszelkie korekty i się nimi cieszę. Każdego kolejnego dnia coraz bardziej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, laocy napisał:

Kato po wyjęciu z pudełka i podłączeniu po oryginalnym kablu 4.4 do stacjonarki gra dla mnie rewelacyjnie.To co lubią tygrysy:przestrzeń,wyrazistość scena.Jestem mile zaskoczonym.Na razie to tyle, idę słuchać🙃

Basik jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótki osłuch:Metallica-Notching Else Matters(wersja-first ed.usa+Japan`21)na stacjonarce basu brak.Z odt.mobilnym Sony-OK.Aha, gdy słucham na HeddPhone One jest  lepiej.Kato filtr złoty.

Neon>lokomotyw czasami słucham  🙂ale nie na sprzęcie audio.

Naj>muzycznie słucham wszystkiego z wyjątkiem szant i cantry(wyjątek J.Cash)

I proszę mi nie zawracać gitary bo idę słuchać,może Killing Joke??? :O)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2021 o 18:16, laocy napisał:

Krótki osłuch:Metallica-Notching Else Matters(wersja-first ed.usa+Japan`21)na stacjonarce basu brak.Z odt.mobilnym Sony-OK.Aha, gdy słucham na HeddPhone One jest  lepiej.Kato filtr złoty.

Neon>lokomotyw czasami słucham  🙂ale nie na sprzęcie audio.

Naj>muzycznie słucham wszystkiego z wyjątkiem szant i cantry(wyjątek J.Cash)

I proszę mi nie zawracać gitary bo idę słuchać,może Killing Joke??? :O)

 

Akuratnie czarna Meta jest tak zmiksowana, że basu tam praktycznie nie ma. Zespół to już wielokrotnie mówił. Dla mnie super testowym kawałkiem jest "Cemetery Gates" Pantery. Tam jest wszystko, można sobie potestować słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mr Krzychoo napisał:

Akuratnie czarna Meta jest tak zmiksowana, że basu tam praktycznie nie ma. Zespół to już wielokrotnie mówił. 

Jak nie ma basu?! Bas jest, tylko nie niski. Ja akurat lubię testować sprzęt na tym albumie, bo jak nie ma basu tzn., że sprzęt nie dla mnie. 😉

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam dobrych IEM'ów do ok.500 zł głównie do jazzu (trąbki, trąbki i jeszcze raz trąbki raczej niż coffee table guitar jazz) i klasyki. 
Doradźcie koledzy, czy Aria, czy Starfield'y czy warto dopłacić do Kato, czy coś zupełnie innego szukać.
Na temat praktycznie każdych słuchawek są gdzieś sprzeczne informacje w internecie i mam wrażenie, że im więcej recenzji oglądam tym bardziej nie wiem co kupić xD

Jeśli ktoś miałby Arie albo Kato w dobrej cenie na sprzedaż, to mógłbym być zainteresowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym pewność, że to to czego szukam albo mógłbym je bezproblemowo zwrócić jeśliby mi się nie spodobały, to pewnie byłbym skłonny tyle wydać, ale oczywiście jedyna aukcja na allegro zastrzega sobie, że po rozpakowaniu nie mogę ich zwrócić : / 
Na co dzień używam hd 599 z których jestem bardzo zadowolony, więc szukałbym czegoś w podobnej charakterystyce, o ile to pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, jollyolly2137 napisał:

Jeśli miałbym pewność, że to to czego szukam albo mógłbym je bezproblemowo zwrócić jeśliby mi się nie spodobały, to pewnie byłbym skłonny tyle wydać, ale oczywiście jedyna aukcja na allegro zastrzega sobie, że po rozpakowaniu nie mogę ich zwrócić : / 
Na co dzień używam hd 599 z których jestem bardzo zadowolony, więc szukałbym czegoś w podobnej charakterystyce, o ile to pomoże

 

Aria jest moim zdaniem lepsza niż HD599, tylko jak dla mnie potrzebuje użycia EQ, żeby brzmieć najlepiej. Ale nie powinna rozczarować, można kupić na Amazon.pl i w razie czego zwrócić, więc to bezpieczna opcja.

Też warto pamiętać, że to są słuchawki ze strojeniem zbliżonym do krzywej Harmana, czyli z mocno podbitym niskim basem, jak dla mnie bardziej się nadają do muzyki popularniej, niż akustycznej. Neutralne w tym przedziale cenowym, to są ER2SE, ale trzeba się przyzwyczaić do głębokiego wkładania w ucho, co dla wielu osób jest problemem nie do przeskoczenia. Generalnie polecam kupić ze 2 czy 3 modele z Amazon i wybrać 1 a resztę odesłać, bo recenzje i opinie innych osób mocno wprowadzają w błąd, każdy ma inne uszy :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kuba_622 napisał:

 

Aria jest moim zdaniem lepsza niż HD599, tylko jak dla mnie potrzebuje użycia EQ, żeby brzmieć najlepiej. Ale nie powinna rozczarować, można kupić na Amazon.pl i w razie czego zwrócić, więc to bezpieczna opcja.

Też warto pamiętać, że to są słuchawki ze strojeniem zbliżonym do krzywej Harmana, czyli z mocno podbitym niskim basem, jak dla mnie bardziej się nadają do muzyki popularniej, niż akustycznej. Neutralne w tym przedziale cenowym, to są ER2SE, ale trzeba się przyzwyczaić do głębokiego wkładania w ucho, co dla wielu osób jest problemem nie do przeskoczenia. Generalnie polecam kupić ze 2 czy 3 modele z Amazon i wybrać 1 a resztę odesłać, bo recenzje i opinie innych osób mocno wprowadzają w błąd, każdy ma inne uszy :)

 

Generalnie też tak widzę sprawę - model, który teoretycznie powinien być idealnie pode mnie to ER2SE, ale jak patrzę jak to się wkłada w uszy, to się literalnie wzdrygam, więc trochę obawiam się kupna. 
> Aria bardziej nadaje się do muzyki popularnej niż akustycznej 

Tego się właśnie obawiam i dlatego ich jeszcze nie kupiłem 
Kato będą bardziej nadające się?

BTW czy ktoś sprawdzał albo chociaż próbował sprawdzić albo chociaż zastanawiał się nad wpływem tak głębokiego wkładania sobie głośników w ucho jak przy używaniu etymotic'ów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, jollyolly2137 napisał:

Generalnie też tak widzę sprawę - model, który teoretycznie powinien być idealnie pode mnie to ER2SE, ale jak patrzę jak to się wkłada w uszy, to się literalnie wzdrygam, więc trochę obawiam się kupna. 
> Aria bardziej nadaje się do muzyki popularnej niż akustycznej 

Tego się właśnie obawiam i dlatego ich jeszcze nie kupiłem 
Kato będą bardziej nadające się?

BTW czy ktoś sprawdzał albo chociaż próbował sprawdzić albo chociaż zastanawiał się nad wpływem tak głębokiego wkładania sobie głośników w ucho jak przy używaniu etymotic'ów?

 

Nie mam Kato, bo niestety wygoda w słuchawkach o tym kształcie jest dla mnie nie do przeskoczenia - przetestowałem już z Arią i Strafield, choć jest to odwrotny rodzaj niewygody niż w Etymotic, te pierwsze są nieprzyjemne przy wkładaniu, ale potem ich już nie czuję w uszach przez godzinę, czy dwie, a Moondrop na początku są wygodne, ale tak po godzinie zaczynają mnie strasznie uciskać w dół ucha. Ale to już właśnie jest coś, co trzeba samemu sprawdzić.

Patrząc tylko na pomiary, to w Kato naprawili to, co mi przeszkadzało w Arii, czyli duży pik około 14 kHz, ale nadal to są basowe słuchawki.

kato.jpg

 

Co do wpływu głębokiego wkładania w ucho, to Etymotic robi też aparaty słuchowe, więc pewnie zakładają, że jak zostajesz ich klientem to już do końca życia, najpierw uszkodzisz sobie słuch ich słuchawkami, a potem kupisz od nich aparat słuchowy ;) A tak na serio, to niczym to nie grozi, o ile przestrzegasz zasad BHP ;) Znaczy nie siedzisz w nich kilka godzin bez wyciągania czy nie przesadzasz z głośnością.

Co do obaw przed ich wkładaniem, to nie będę ukrywać, przez pierwszy tydzień było to dla mnie wręcz bolesne, później się przyzwyczaiłem. Czy warto się męczyć? Dla mnie tak, ale to trzeba samemu spróbować i ocenić. Można też dokupić do nich Spinfit cp800 czy pianki Comply Ts100 które są wygodniejsze, choć brzmią trochę gorzej.

 

Jest jeszcze budżetowa opcja, czyli Moondrop SSR, wymagają użycia EQ, bo mają bardzo mocno podbitą wyższą średnicę, ale po EQ to dobre słuchawki i nie wiem czy nie lepsze do takiej muzyki niż Aria (góra jest lepsza w SSR).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rookie question here, ale trochę nie rozumiem problemów z tym co się dzieje z wykresem po 10 kHz. Przecież 14 kHz już nawet nie każdy usłyszy nawet gdyby gdzieś nie wystąpiło, a gdzie miałoby wystąpić skoro C pięciokreślne jest w okolicach 8 kHz i to jest już w zasadzie pisk a nie dźwięk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jollyolly2137 napisał:

Rookie question here, ale trochę nie rozumiem problemów z tym co się dzieje z wykresem po 10 kHz. Przecież 14 kHz już nawet nie każdy usłyszy nawet gdyby gdzieś nie wystąpiło, a gdzie miałoby wystąpić skoro C pięciokreślne jest w okolicach 8 kHz i to jest już w zasadzie pisk a nie dźwięk?

 

Wbrew pozorom to co się dzieje powyżej 10 kHz ma spore znaczenie dla naszego odbioru muzyki, co można sobie łatwo sprawdzić bawiąc się EQ oraz jakimś analizatorem widma. Podbicie w okolicach 14 kHz najłatwiej usłyszymy w przypadku talerzy perkusji, bo zazwyczaj to one mają tam najwięcej energii, ale też będzie miało wpływ na harmoniczne innych instrumentów, czyli na odbiór barwy dźwięku.

Poza tym ten pik wcale nie musi być dokładnie przy 14kHz, raz że sprzęt pomiarowy przy tak wysokich częstotliwościach jest mało dokładny, dwa że umiejscowienie piku będzie zależało od tego jak głęboko włożymy słuchawki czy od kształtu naszego kanału słuchowego. Np. youtuber Oluv mierzył Moondropy i mu wyszło, że pik zaczyna się od 10 kHz.

Może być też zupełnie inna sytuacja, czyli jest pik na wykresie, ale my go nie słyszymy, np. w pomiarach Crinacle większość słuchawek ma pik w okolicach 8 kHz, ale jest to rezonans w jego sprzęcie pomiarowym.

 

W przypadku Arii dla mnie pik w okolicach 13 - 14 kHz był mocno słyszalny i musiałem go ściszać o jakieś 6 dB, żeby mi nie przeszkadzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hi guys,

can you please tell how a person in Poland can order Moondrop Kato ? Sorry for my English but my Polish is too bad, I've been living here for just a month so far. I'm trying to find a way to buy Katos but not sure it's easy. As far as I understand the customs fees are a big problem here and the process of paying those fees is not clear. As the price is >150EUR I have to pay clo. Because the sellers typically include VAT in price (at least aliexpress and amazon) but clo is a grey area. Can somebody explain the process? Maybe some of you had any good experience with some particular shop - I mean is there a difference between bying from aliexpress or amazon.pl? Maybe I should buy from hifigo or shenzhenaudio ? As a person not speaking Polish I just want to minimize the headache with taxes.

 

Any help will be appreciated. Thanks!

Edytowane przez anton_p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności