Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Moondrop - fanklub


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, anton_p napisał:

Hi guys,

can you please tell how a person in Poland can order Moondrop Kato ? Sorry for my English but my Polish is too bad, I've been living here for just a month so far. I'm trying to find a way to buy Katos but not sure it's easy. As far as I understand the customs fees are a big problem here and the process of paying those fees is not clear. As the price is >150EUR I have to pay clo. Because the sellers typically include VAT in price (at least aliexpress and amazon) but clo is a grey area. Can somebody explain the process? Maybe some of you had any good experience with some particular shop - I mean is there a difference between bying from aliexpress or amazon.pl? Maybe I should buy from hifigo or shenzhenaudio ? As a person not speaking Polish I just want to minimize the headache with taxes.

 

Any help will be appreciated. Thanks!

Order them from hifigo, they somehow managed to avoid taxes and you’ll get it with no additional costs. A few people here did it that way and IEM came in without any fees. I’ve ordered similary priced hana 2021 from them and it was the same story

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 8 miesięcy temu...

Dopisuję się do fanklubu ze spektakularnymi Blessing 2. Doprawdy legendy krążące o tych słuchawkach od wczesnego średniowiecza są prawdziwe. Tak brzmi sprzęt za 3tys. florenów. Miałem dreszczyk emocji czy nie będzie problemów z aplikacją, ale na szczęście nie, leżą w uchu bardzo komfortowo.

A słucham sobie ich w połączeniu z DACkiem BT FiiO LC-BT2. Wypada to wyśmienicie bo AKM jak to AKM ma ocieplone brzmienie.

I rację ma pewien recenzent że one graja jak słuchawki nauszne a nie IEMy, dźwięk jest rzeczywiście dużego formatu, bardzo otwarty i z impaktem, scena tym większa że jeszcze poszerza ją LC-BT2.

Podoba mi się to jak oddają realizm muzyki. Sopran nie jest blaszany ani surowy

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, blueme napisał:

bardzo otwarty i z impaktem, scena tym większa że jeszcze poszerza ją LC-BT2.

Podoba mi się to jak oddają realizm muzyki. Sopran nie jest blaszany ani surowy

Bardzo otwarty jest, soprany piekne również, ale ten impatk? Dół mocno oszczędny moim zdaniem, bębny brzmią chudo i bez mocy. Super słuchawki, ale jednak musieliśmy się rozstać przez ten bas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Najner napisał:

Bardzo otwarty jest, soprany piekne również, ale ten impatk? Dół mocno oszczędny moim zdaniem, bębny brzmią chudo i bez mocy. Super słuchawki, ale jednak musieliśmy się rozstać przez ten bas.

 

To być może nie dobrałeś odpowiednio źródła i rozmiaru/rodzaju tipsów, bo np. na tym DACku AKM i LDACu przy stokowych M-kach jest jak dla mnie bardzo dużo mięsa w niskich rejestrach i ogólnie duży rozmach, grają jak na jakimś koncercie

Dziwię się, że kolega tak latwo się poddał, przecież pierwsze co należy zrobić to doszczelnić w kanale swojego ucha odpowiednim tipsem i wziąć jakieś ciemno-ciepłe źródło 

No ale nic straconego, trzeba sięgnąć po nie 2 raz 🙂😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, blueme napisał:

Dopisuję się do fanklubu ze spektakularnymi Blessing 2. Doprawdy legendy krążące o tych słuchawkach od wczesnego średniowiecza są prawdziwe. Tak brzmi sprzęt za 3tys. florenów. Miałem dreszczyk emocji czy nie będzie problemów z aplikacją, ale na szczęście nie, leżą w uchu bardzo komfortowo.

A słucham sobie ich w połączeniu z DACkiem BT FiiO LC-BT2. Wypada to wyśmienicie bo AKM jak to AKM ma ocieplone brzmienie.

I rację ma pewien recenzent że one graja jak słuchawki nauszne a nie IEMy, dźwięk jest rzeczywiście dużego formatu, bardzo otwarty i z impaktem, scena tym większa że jeszcze poszerza ją LC-BT2.

Podoba mi się to jak oddają realizm muzyki. Sopran nie jest blaszany ani surowy

 

Jakich IEMów wcześniej używałeś? Jak oceniasz solidność wykonania obudowy Blessing2? Gdzie je zamawiałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, greg_jg napisał:

 

Jakich IEMów wcześniej używałeś? Jak oceniasz solidność wykonania obudowy Blessing2? Gdzie je zamawiałeś?

 

Kupiłem je w Shenzen przez Amazona. Obudowa jest odlana w masywnym akrylu więc chyba musiałbyś ją potraktować młotkiem. To co jest potencjalnie słabym punktem to ta blaszka z logo, ze szczotkowanego metalu, więc może z tego powodu faktycznie lepiej brać nieco droższą wersję z kolorowego akrylu bez blaszki

Swoja drogą @bigmaras - dlaczego już ich nie sprzedajesz?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.09.2022 o 16:12, blueme napisał:

 

To być może nie dobrałeś odpowiednio źródła i rozmiaru/rodzaju tipsów, bo np. na tym DACku AKM i LDACu przy stokowych M-kach jest jak dla mnie bardzo dużo mięsa w niskich rejestrach i ogólnie duży rozmach, grają jak na jakimś koncercie

Dziwię się, że kolega tak latwo się poddał, przecież pierwsze co należy zrobić to doszczelnić w kanale swojego ucha odpowiednim tipsem i wziąć jakieś ciemno-ciepłe źródło 

No ale nic straconego, trzeba sięgnąć po nie 2 raz 🙂😉

 

 

Właśnie odnośnie tej blaszki czytałem negatywne opinie (czasami odpada) – chociaż nie było ich dużo.

 

W dniu 28.09.2022 o 16:07, Najner napisał:

Bardzo otwarty jest, soprany piekne również, ale ten impatk? Dół mocno oszczędny moim zdaniem, bębny brzmią chudo i bez mocy. Super słuchawki, ale jednak musieliśmy się rozstać przez ten bas.

 

Jak brakuje basu, to może wersję "Dusk"?

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołączam również do klubu ze świeżo zakupionymi Blessingami 2!

Dzisiaj przyszły do mnie B2 i Kato - B2 zostają a Kato odsyłam z powrotem.

 

Słucham tego narazie z Shanlingiem M1, ale chciałbym coś lepszego kupić i bardziej wygodnego mobilnie, tak żeby i z PC i z Iphonem działało.

Co byście polecili, słyszałem pozytywne opinie o Dragonfly Cobalt, ale teraz jest tyle wynalazków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

jakiś niechiński sklep z tymi piankami?
https://www.linsoul.com/products/moondrop-mis-tip?variant=43209848029401
dokładniej T-55 (do blessingów).
zamowilem juz je, ale niestety czajna town - a na pewno chcialbym je kupowac cyklicznie.
jakby były gdzieś na terenie europy to byłoby super, ale nie potrafie znalezc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2023 o 16:27, mrkubix napisał(a):

Dołączam również do klubu ze świeżo zakupionymi Blessingami 2!

Dzisiaj przyszły do mnie B2 i Kato - B2 zostają a Kato odsyłam z powrotem.

 

Słucham tego narazie z Shanlingiem M1, ale chciałbym coś lepszego kupić i bardziej wygodnego mobilnie, tak żeby i z PC i z Iphonem działało.

Co byście polecili, słyszałem pozytywne opinie o Dragonfly Cobalt, ale teraz jest tyle wynalazków...

Jak się miały B2 do Kato z pamięci? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@indiane Ogólnie są słuchawki bez filtrów - dla przykładu tych używam od paru miesięcy i wszystko gra.

01004526.jpg

 

Natomiast w przypadku Blessing 2 wygląda na to, że występują z siateczkami lub bez nich.

MoondropBlessing28_500x.jpg?v=1671105816

Moondrop-Blessin2-06_700x.jpg?v=16573645

 

Ja bym się ich brakiem nie przejmował, choć jest to dość ciekawe, bo filtry często mają wpływ na brzmienie, ale jak jest w tym przypadku to nie wiem.

Edytowane przez Hustler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MrSheep napisał(a):

Filterki w Blessing 2 nie mają żadnego wpływu na brzmienie, występują wersje zarówno z nimi, jak i bez (moim zdaniem są one całkowicie bezużyteczne i odklejają się po zdjęciu tipsów, także nie przejmowałbym się nimi zbyt mocno ;)).

czy ja wiem, mi do tych malutkich kanalików wlasnie powchodzila wydzielina uszna i teraz nie mam pojecia jak je odetkac. probowalem igla, ale tylko wepchnalem to dalej
jakis pomysl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woskowinę bardzo dobrze rozpuszcza zwykła woda utleniona. Trzeba zrobić małą próbę na części, która jest mało widoczna, ale taki słaby roztwór nie powinien uszkodzić obudowy. Ja np. czyszczę nią nawet takie materiałowe zewnętrzne filterko/osłony na tulejach doków.

 

Pozdrawiam,

Ch.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności