Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Moondrop - fanklub


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze wrażenia na temat KATO z forum SBAF:

 

”Quick notes on the Moondrop KATO...still testing and comparing...only with steel nozzles so far

Super coherent, everything well measured, absolutely superb overall presentation. Way more cohesive/homogeneous than the Starfield (=KXXS).

Not the punchiest bass but realistically dosed; so-called audiophiles will love it for being realistic. The boom-boom guys will not. Tighter low end than Starfield.

Mids finally not thin and neutral anymore. Body and temperature added to match the bass. Superb vocals presentation, absolutely natural. No shoutiness.

Treble: sweet with good extension.

Stage: deep, tall, I am not sure it is wider than average, but it is certainly not outright narrow.

In summary: biggest traits are the homogenous presentation and sugar mids, I much prefer the KATO over the ($800) Moondrop Illumination and ($700) Cayin Fantasy...which is subjective.

I used the KATO for several hours yesterday and did not want to take them out of myears...which rarely happens. Good synergy with AudioQuest DragonFly Cobalt and Earstudio HUD100.

I think Moondrop have raised the bar in the <$200 segment.


KATO vs. ARIA

KATO with richer, fuller sound, warmer bass and mids, and better imaging. Aria are leaner sounding but have more (I would not say better) top-end extension.”

 

I garść wykresów:

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg
image.jpeg

 

Zapowiada się całkiem nieźle ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MrSheep napisał:

Powszechna i częsta praktyka, najpierw wysyła się do recenzentów a dopiero później do klientów, najczęściej w celu rozpędzenia hajpu ;) 

Nieraz obserwuję jak na Head-fi ronione są krokodyle łzy, bo ktoś zamawiał coś w preorderze i czeka, a u recenzentów kurzy się na biurku. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, requal napisał:

Nieraz obserwuję jak na Head-fi ronione są krokodyle łzy, bo ktoś zamawiał coś w preorderze i czeka, a u recenzentów kurzy się na biurku. ;)

 

No to trzeba zostać influencerem, patrząc na tych słuchawkowych, to wymagania nie są jakieś wygórowane :P 

 

Fajnie wyglądają te Kato, ale czy są warte różnicy w cenie względem Arii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moondrop staje się przehajpowany, i to tak niestety przez debilnych naśladowców 'recenzentów'. Tj. to są naprawdę bdb słuchawki w swojej cenie i być może takie pozostaną bez względu na wszystko, byłem pod wielkim wrażeniem pierwszych Arii, KXXS i drugich Arii, ale gdy gdzieś na jutube usłyszałem, że Aria v2. brzmią jak doki za 500+ $ to się popukałem w głowę. 

 

Natomiast ja zastanawiam się obecnie czy nie zakupić ich kabelka 2pin z wymiennymi wtykami. Ktoś ma jakąś opinię o nim? 

https://www.amazon.pl/Moondrop-koncentryczny-miedziany-pojedynczy-profesjonalny/dp/B08X2F5P94/ref=sr_1_10?__mk_pl_PL=ÅMÅŽÕÑ&dchild=1&keywords=moondrop&qid=1632917697&sr=8-10

Edytowane przez PeepingTom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Kuba_622 napisał:

 

No to trzeba zostać influencerem, patrząc na tych słuchawkowych, to wymagania nie są jakieś wygórowane :P 

 

Fajnie wyglądają te Kato, ale czy są warte różnicy w cenie względem Arii?

Nie nadaje się na naganiacza. Żadne iemy nie są dla mnie warte więcej niż 300 usd. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, PeepingTom napisał:

Natomiast ja zastanawiam się obecnie czy nie zakupić ich kabelka 2pin z wymiennymi wtykami. Ktoś ma jakąś opinię o nim? 

https://www.amazon.pl/Moondrop-koncentryczny-miedziany-pojedynczy-profesjonalny/dp/B08X2F5P94/ref=sr_1_10?__mk_pl_PL=ÅMÅŽÕÑ&dchild=1&keywords=moondrop&qid=1632917697&sr=8-10

 

Mam go. To dobry, budżetowy kabelek, który gra dość transparentnie. Nieco po cieplejszej stronie, ale nie zabija góry. Nie spodziewaj się jednak, że wtyki są jakości tych z DUNU, DITA czy nawet OE Audio.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Hustler napisał:

Mam wrażenie, że wszystkie modele Moondrop są robione na jedno kopyto, ale może się mylę.

 

I serio to uważasz za wadę? Mam dokładnie odwrotnie, nie trawię tych wszystkich Fiio, Campfire i wielu innych chińskich firm, gdzie każdy model gra inaczej, coraz dziwniejszą V-ką z górami i dolinami w paśmie.

Moondrop albo są strojone do "neutralnego dźwięku" DF albo do ich "referencyjnej" krzywej, która jest zbliżona do krzywej Harmana, tylko moim zdanie lepsza od obecnej Harman dla IEM (mniej przesadzona w basie, nie tak krzykliwa na wyższej średnicy).

 

Co do Arii, Strafield, dla mnie są ok w swojej cenie, ale mają pewną wadę, taki "cykający" dźwięk wynikający z piku w okolicach 13 - 14 kHz. Ten pik w wielu utworach wychodzi i niestety psuje dźwięk, bo tak poza tym to są całkiem dobrze zestrojone słuchawki. Blessing 2 tego nie mają i ponoć w Kato też naprawili ten problem, czyli może być ciekawie. Choć z drugiej strony to samo można sobie w Arii zrobić za darmo używając EQ ;)

 

kato.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.09.2021 o 15:09, Kuba_622 napisał:

I serio to uważasz za wadę? Mam dokładnie odwrotnie, nie trawię tych wszystkich Fiio, Campfire i wielu innych chińskich firm, gdzie każdy model gra inaczej, coraz dziwniejszą V-ką z górami i dolinami w paśmie.

Moondrop albo są strojone do "neutralnego dźwięku" DF albo do ich "referencyjnej" krzywej, która jest zbliżona do krzywej Harmana, tylko moim zdanie lepsza od obecnej Harman dla IEM (mniej przesadzona w basie, nie tak krzykliwa na wyższej średnicy).

 

Co do Arii, Strafield, dla mnie są ok w swojej cenie, ale mają pewną wadę, taki "cykający" dźwięk wynikający z piku w okolicach 13 - 14 kHz. Ten pik w wielu utworach wychodzi i niestety psuje dźwięk, bo tak poza tym to są całkiem dobrze zestrojone słuchawki. Blessing 2 tego nie mają i ponoć w Kato też naprawili ten problem, czyli może być ciekawie. Choć z drugiej strony to samo można sobie w Arii zrobić za darmo używając EQ ;)

 

kato.jpg

Nie napisałem, że to wada (ani też zaleta), ale patrząc na wykresy wszystkie wypadają bardzo podobnie. Pewnie gdybym posłuchał i takie strojenie by mi przypasowało to skończyłbym na Ariach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Hustler napisał:

Pewnie gdybym posłuchał i takie strojenie by mi przypasowało to skończyłbym na Ariach.

 

Aria to świetne słuchawki, myślę, że byłbyś zadowolony. Tylko ja nie jestem ich w stanie używać ze standardowymi gumkami, może to tylko ja, ale mam problemy z założeniem i grają źle. Ze spinfitami jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Kuba_622 napisał:

Aria to świetne słuchawki, myślę, że byłbyś zadowolony. Tylko ja nie jestem ich w stanie używać ze standardowymi gumkami, może to tylko ja, ale mam problemy z założeniem i grają źle. Ze spinfitami jest super.

 

Te od KXXS, Starfield i Aria (2) najlepiej zmienić na coś innego (SpinFity, Symbio, Acoustune, Azla itd.). Nie są szczególnie dobrze dobrane.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Używam ich od kilku miesięcy i po przyzwyczajeniu do ergonomii całkiem fajne TWS. Tylko warto dać im pograć, bo na początku są trochę bardziej surowe niż po dłuższym przebiegu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności