Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Moondrop - fanklub


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Spawn napisał:

Moondrop Blessing 2 - JA PIERDZIU. Wydawało mi się że one 600$ dolców kosztują i jak zacząłem ich słuchać to sobie pomyślałem skubańcy zrobili iemy grające w lidze 1000$ za prawie połowę ceny. Jak sprawdziłem że one kosztują 300$ to mi kopara opadła. Stosunek ceny do jakości jest miażdżący. Raczej nie dla bassheadów i lubiących ciemne granie ale one zestrojone są w taki sposób że nawet takie osoby nie powinny być zniesmaczone. Czyste, jasne z dobrym basem. Dobrze rozciągnięte pasmo, świetnie radzą sobie z różnymi gatunkami. Lekko ochłodzona tonacja i trochę bardziej cienko rysują obraz w sensie nie są to ciepłe, grube czy organiczne słuchawki. Wyśmienita szczegółowość bez bycia specjalnie ofensywnymi. W sam raz ani za gładkie ani za ostre. Duża i otwarta przestrzeń a jednocześnie bardzo bliskie i bezpośrednie i ogólnie mają dużą skala źródeł pozornych. Wyśmienita holografia i genialna separacja. Nieco techniczne i twardsze ale w niewielkim stopniu i określiłbym je stosunkowo neutralnymi z mało ale jednak podbitym basem ze świetnym zejściem Minimalne zastrzeżenie mam do najwyższej góry która mogła by być nieco bardziej, hmm błyszcząca czy błyskotliwa bo talerze brzmią trochę za grzecznie imho. Średnio duże i wygodne. Trochę pierdółka ale ciężko się je wyciąga z uszu bo zwężają się akurat tam gdzie się je łapie i są dość śliskie ;) W tej cenie są niesamowite i jeszcze do tego etui dają, WOW - Zatwierdzam.

 

20210615_111553~01.jpg

 

20210615_111623~01.jpg

 

20210615_111711~01.jpg

 

 

 

 

Ale do której strefy w rankingu? Hi-end na bank. To na którym miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Spawn napisał:

Wyśmienita holografia i genialna separacja.

O to to. One scenicznie dla mnie wymiatają, sama tonalność może niekoniecznie 'moja', ale pozycjonowanie instrumentów i prezentacja sceny robi niesamowite wrażenie. Słuchałeś może w nich Kid A albo Amnesiac Radiohead? Mi chyba ta kapela i te wszystkie "dziwne", radioheadowe dźwięki w tle nie brzmiały tak dobrze. Moim zdaniem KSE, Nanna, Mest śpią w nogach w tym aspekcie ;) Też uważam je za fantastyczne, w tej cenie kiler. Oczywiście nie byłbym sobą, gdybym nie podbił sobie basu w Ifi :P 

Żeby nie było za słodko - nie do końca mi one pasują ergonomicznie, bo mają zgrubienie tulejki zaraz przed wejściem do kanału, po godzinie niestety odczuwam dyskomfort.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisuje się do klubu z Blessingiem 2:Dusk 😃 Mogę tylko potwierdzić, że ratio cena/jakość jest b. dobra, wręcz wyśmienita. Jak już dni zachwytu miną... Scena jest raczej w kształcie elipsy, która się rozciąga w miarę podpinania źródeł grających "na szerokość" - IMO DX227/8, PAW S1, Hip-Dac (z fw GPO i po BAL).  Średnica jest blisko i gra w/nad głową. Dół - w miarę rozruszania dynamika - jest przyjemny, "krótki", szybki, taki dokładnie w punkt. Góra nie jest jakości Andromed, ale też nie ma się czego wstydzić - ogólnie jest :) Pierwsze dni spędziłem z Hip-Daciem, ale z X-Bassem, jak dla mnie nie słuchalne 😁, po 2 dniach przeniosłem sie na DX228 i chyba ten grajek najlepiej pokazuje wszystkie aspekty tych IEMów. Kolejnym dobrym kompanem okazał się PAW S1. Combo zdecydowanie godne polecenia. Zagrał naturalniej niż PAW6k. Blessing + S1 + np. Ego Audio Champagne i mamy zestaw z którym nie jeden mógłby zakończyć swoją drogę "w audio". IEMy do bólu poprawne w każdym paśmie, takie ER4XR na sterydach - konkretnie przypakowane.

 

Teraz co mi się w nich, a raczej sprzedawanym pakiecie, jako takim nie podoba:

1. kabel - poprawny, ale zdecydowanie poniżej możliwości. 90% mam podpiętego SA Griffin x8, to po BAL. Pod SE najlepsze efekty dał CEMA Electro Acousti i ich seria XS. Myślę, że każdy który doda ciepła i organiczności sprawdzi się wyśmienicie,

2. tipsy - wyglądają tandetnie, nawet nie próbowałem ich używać. Pierwsze chwile spędzone na Symbio W, po rozgrzaniu dynamika najlepiej sprawdzają się IMO Azla SednaEarfit (nie Xelastec). Niestety aplikacja SpiralDot'ów jest analogicznie problematyczna jak przy FH7 - po prostu wchodzą za głęboko,

3. klejone filtry - Maaaaaaaaaaaatko Boskaaaaaa, kto to wymyślił ! Najgorsze rozwiązanie jakie widziałem. praktycznie przy co 2. aplikacji tipsów, trzeba wymieniać te filtry. Koszt 20 szt. ~5$ - żyła złota.

 

Reasumując, jeśli jesteś osobnikiem dla którego wydanie ~330$ na słuchawki dokanałowe to absolutny szczyt możliwości, lepszej oferty nie znajdziesz 🆗 

 

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.06.2021 o 13:21, Najner napisał:

Żeby nie było za słodko - nie do końca mi one pasują ergonomicznie, bo mają zgrubienie tulejki zaraz przed wejściem do kanału, po godzinie niestety odczuwam dyskomfort.

Update odnośnie ergonomii - przed chwilą zorientowałem się, że to nie grubsza tulejka, ale ta wystającą "dupka" powoduje u mnie dyskomfort, bo naciska na małżowinę od wewnątrz. Tak mi siadły te blessingi, że poświęciłem gwarancję i je sobie spiłowałem papierem ściernym. Ergonomia w moim wypadku dużo lepsza, nie czuję już ucisku w tym miejscu.

Na zdjęciu po prawej słuchawka po tuningu ;)

 

 

20210623_230011.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu blessing2:dusk, płaciliście 23% vatu kupując z 
https://shenzhenaudio.com/products/moondrop-x-crinacle-blessing2-dusk-1dd-4ba-in-ear-monitor-earphone
?
Also, są jakieś działające kody rabatowe na tej stronce?

Edytowane przez choragiewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie, przyszły mi już te duski ale zastanawia mnie co to jest za adapter? Do czego służy ta część? Z tego co widzę nie da się tam włożyć jacka od słuchawek.
spacer.png
Oraz dodatkowe pytanie - czy te słuchawki działają tylko na kablu, czy może też jest opcja połączenia bluetooth?
Być może głupie pytania, ale zostałem do tego sprzętu namówiony i praktycznie mało co o nich wiem, ale jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to na przejściówkę samolotowa.

 

Do Bluetooth musisz kupić jakieś adaptery BT, np. FiiO UTWS3 w wersji 2 pin. Wtedy podłączasz je zamiast kabla i łączysz się z BT.

 

Ewentualnie inna opcja to np. FiiO BTR5, wtedy wspinasz się w niego kabelkiem od słuchawek i łączysz telefon z BTR5 po Bluetooth. Oczywiście warto poszukać co się najlepiej zgra z tymi słuchawkami, bo BTR5 akurat może być średnia opcja pod względem samego dźwięku.

Edytowane przez Dirian
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej, zgubilem idealnie dopasowane gumki do blessing 2:dusk gdzieś w krzaczorach na turnusie, oryginalne które przyszły mi razem ze słuchawkami. Wie ktoś gdzie mogę kupić jakieś silikonowe gumki do nich, najlepiej nie z Chin? Albo czy któraś firma sprzedaje może pianki do nich? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@choragiewa i inni - czy przy ściąganiu z Blessingów 2 lub innego sprzętu z ShenzenAudio płaciliście VAT + cło (szczególnie od czasu wejścia nowych przepisów importowych z tego roku)?

 

Na amazonach zagranicznych cena zwykłych B2 jest obecnie 302 eur -> 1360 PLN bez ukrytych kosztów, ale historycznie nawet w sierpniu była na poziomie 272 eur -> 1230 PLN. Problem, że duski są tylko na SA za 329 USD -> 1250 + opłaty (cło z tego co widziałem jest 0% dla słuchawek) + VAT 23% to jest ponad 1500zł! Ryzyko jest podejrzewam bardzo duże, a wielkich obniżek na duski nie widziałem jeszcze na Shenzen Audio.

 

Co do brzmienia to ciężko mi zdecydować co byłoby dla mnie bardziej zbieżne z gustem - czy delikatnie ocieplony bas, czy jednak średnica, więc bezpieczniej byłoby wybrać zwykłe B2, jednak z duskami jest to jednak wydaje mi się bardziej pewna inwestycja pod kątem ewentualnej odsprzedaży w Polsce gdyby np. manewry Zapad okazały się nie być tylko manewrami itp...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



#KATO will be officially revealed at 10 am Sept 9th(UTC+8). Meanwhile, the pre-order channel will be opened from Sept 9th to 16th, you're able to get a free High-Quality upgrade Cable, only during this period, naming Line "K", which is available in 3.5mm, 2.5mm bal, and 4.4mm bal https://t.co/UGYeGQgOwz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

915 z AliExpress z VAT + przewodem 2.5/3.5/4.4 mm do wyboru za darmo (to później będzie bez przewodu?).

 

Co ciekawe wymienne tulejki, coś tam wyczytałem tym chińskim polskim, że mają zmieniać charakterystykę dźwięku, ale na ile to jest gadka marketingowa a na ile rzeczywistość? 

 

Screenshot_20210909-071351647_1.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności