Skocz do zawartości

Moondrop - fanklub


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Pojawiają się zagraniczne recenzje Illumination i wygląda na to, że tylko jedna na razie jest pozytywna, ale jako, że jest autorstwa BGGAR, to można ją pominąć  Właściwie pozostałe dwie również są dla mnie mało wiarygodne, ale przyjmuję, że recenzenci faktycznie słyszeli to co opisują.

 

 

 

 

 

 

 

Illumination są ze mną miesiąc i mimo, że początkowo nie byłem zadowolony z tego co słyszę i nawet trafiły do komisu, to okazały się w końcu grać na poziomie faktycznie flagowym. Na szczęście nie było chętnych na złote czopki za 3k, więc się spokojnie wygrzewały :) Pierwsza rzecz, którą należy zrobić to wyrzucić stokowy kabel i dać im dobry balans. Kolejna sprawa, to dobre źródło ze sporą dawką prądu. Jeśli drivery dynamiczne często lubią prąd, to Illu wyjątkowo dużo zyskują na mocnym źródle. M8 w trybie high gain jest spoko, w trybie turbo jest świetnie. Jeśli nie zostaną odpowiednio wysterowane, to tracą na detalu, scenie, bas traci fakturę, a wyższa średnica potrafi być zbyt agresywna. O zmianie tipsów pisał nie będę bo to kwestia indywidualna, ja słucham obecnie na tanich, chińskich piankach. No więc to co słyszę w tej chwili nijak ma się do linkowanych recenzji. Jest świetny bas, rozdzielczy i schodzący nisko, często tektoniczny, czujesz go bardziej niż słyszysz, to potrafi wg mnie tylko dynamik. Jest bardzo dobrze ułożona scena ze świetną głębią, nie jest najszerzej, ale kanały są wyraźnie od siebie oddzielone, separacja również na wysokim poziomie. Bliskie i odpowiednio dociążone wokale, z nieco rozjaśnionym wyższym zakresem, ale żadnych ostrości nie spotkałem. Góra pięknie rozciągnięta, trójwymiarowa i raczej z tych łagodnych, do długich odsłuchów. Detal na więcej niż dobrym poziomie, jest, ale nigdy nie jest agresywny, na pierwszym planie, ale jak chcesz sobie posłuchać jakichś niuansów, planktonu, to okazuje się że ukazują więcej niż Ci się na początku wydawało. Muzykalność i naturalność ponad pokaz technicznych możliwości. Lecę sobie shuffle całej swojej biblioteki i co jakiś czas jestem zachwycony jakimś detalem gdzieś w głębi sceny, którego wcześniej nie zauważałem. Potem znów słucham muzyki i co jakiś czas znów znajduję takie momenty :) Trochę przypominają mi ukochane EX1000, które z M8 znów dostały nowego życia, ale Illu są bardziej naturalnie zestrojone. Dziś mając w domu 3 pary flagowych dynamików (EX1000, Flare Pro 2HD i Illu) najczęściej sięgam po Illu. I nawet Shure KSE1200, które pod wieloma względami są kosmiczne, w ogólnym rozrachunku nie wyeliminowały żadnych z powyższych. Choć testy nadal trwają :)

 

KXXS spędziły w moich uszach w ciągu ostatniego roku pewnie kilkaset godzin, świetne all roundery. Illumination są pozornie spokojniejsze, mniej basu, gładsza góra, ale technicznie to wyraźnie wyższy poziom. Rozdzielczość, scena, holografia, bas, głębia półka wyżej. Z tym, że są zdecydowanie bardziej wymagające w stosunku do źródła.

 

Uważam, że Moondrop strzela sobie w kolano dodając znów słaby kabel do iemów. Tym razem do bardzo drogich iemów. Wszystkie odsłuchy, poza chwilą na fabrycznym kablu, dokonywane na Satin Audio Theia 8x. Teraz czas na dalsze poszukiwanie kabelka do nich, czuję że to nie jest max ich możliwości. Na razie czysta miedź :)

 

Dzięki @Mayster







c8b5711753928f06d7281a23cce78656.jpg

Edytowane przez all999
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, maig napisał:

cześć, poszukuję Moondrop blessing 2. Macie może sprawdzonych resellerów (sklep) gdzie je można nabyć?

 

dzięki

Ja kupowałem w Penon. Ale oficjalnym dystrybutorem jest Shenzen Audio.

 

Wiesz, że wyszła nowa wersja zestrojona z pomocą Crinacle? Blessing2xDusk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Moondrop Spark TWS za 90 dolców.

BT 5.0, przetwornik pokryty berylem, 7 godzin na jednym ładowaniu, współpraca z oprogramowaniem HiBy i obsługa AptX, brak LDAC.

Kolory dość... ekstrawaganckie...

 

1.jpg.30c9328b5fa3f4c31cf482d40667e66a.jpg

2.jpg.83d7751134cdf76c67a012c20337532f.jpg

3.thumb.jpg.7eecfb0bf24b74faf49c0a8fe25d1c7c.jpg

4.thumb.jpg.641acb8355cc54b7ec94fc94b31fb585.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2020 o 11:04, Inszy napisał:

 

Moondrop Spark TWS za 90 dolców.

BT 5.0, przetwornik pokryty berylem, 7 godzin na jednym ładowaniu, współpraca z oprogramowaniem HiBy i obsługa AptX, brak LDAC.

Kolory dość... ekstrawaganckie...

 

1.jpg.30c9328b5fa3f4c31cf482d40667e66a.jpg

2.jpg.83d7751134cdf76c67a012c20337532f.jpg

3.thumb.jpg.7eecfb0bf24b74faf49c0a8fe25d1c7c.jpg

4.thumb.jpg.641acb8355cc54b7ec94fc94b31fb585.jpg

To jest jakaś wersja dla dziewczynek z przedszkolnej grupy starszaków?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 22.12.2020 o 23:59, docentore napisał:

Ja kupowałem w Penon. Ale oficjalnym dystrybutorem jest Shenzen Audio.

 

Wiesz, że wyszła nowa wersja zestrojona z pomocą Crinacle? Blessing2xDusk.

Słuchał ktoś może tej nowej wersji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Panów, niech koledzy podpowiedzą niezorientowanemu w czasie i przestrzeni, czy moje kanas pro mocno ostają, różnią się od KXXS...? Wdzięczność za konkretne zdanie - bez Granic ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2021 o 08:58, janek patufka napisał:

witam Panów, niech koledzy podpowiedzą niezorientowanemu w czasie i przestrzeni, czy moje kanas pro mocno ostają, różnią się od KXXS...? Wdzięczność za konkretne zdanie - bez Granic ! 

 

KXXS to taka bardziej dopracowana wersja Kanas Pro. Mają lepiej zdefiniowany bas, nieco czystszą i bardziej klarowną prezentację, a do tego brzmienie wydaje się ogólnie pełniejsze (nie są ciepłem, ale nie grają "cienkim" dźwiękiem). KXXS są lepsze, ale zmiany nie są gigantyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Mimo że ostatnio czasu mi w dniu brakuje, to posiedziałem trochę z Blessing 2 i choć pierwsze sekundy były pod tytułem "trochę za technicznie i przez to mało ekscytująco", to szybko zmieniłem zdanie.
Nie jest to wcale surowa neutralność, mimo że są zadziwiająco równe. Delikatne podbarwienie skrajów, bardzo czytelna średnica z odpowiednią masą instrumentów, bas sprężysty i chętnie zaskakujący swoją siłą gdy tylko jest potrzebna, góra wyrazista, ale nie jest nachalna. Scena dobrze poukładana i przestrzenna, a po wpięciu pod balans dostaje dodatkowego rozmachu (tu bym zdecydowanie zmieniał kabel na zbalansowany).

Masa szczegółów w muzyce i świetna dynamika, a przy tym zachowana muzykalność.

 

Obok Anew X-One, najlepsze doki w tej cenie jakie słyszałem, a technicznie najlepsze. Plus wykonanie wydaje się pancerne.

Minusy? Raczej nie dla małych uszu, bo kopułki są dość spore (i całkiem ciężkie). No i jak ktoś szuka mocno funowego grania z podbitym basem, to niekoniecznie będzie dobry wybór. Jako allroundery i dla tych, którzy lubią neutralne granie, świetny wybór.

  • Like 5
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham Blessing 2 już od tygodnia i przychylam się do wszystkich znakomitych opinii jakie przeczytałem na ich temat. Bezprecedensowy stosunek cena/jakość, fantastycznie zestrojone, bardzo dobry poziom techniczny. Konkurencji można szukać w produktach 2-3 razy droższych. Chi-Fi at it’s finest 👍

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2021 o 08:46, Palpatine napisał:

Ktoś zrobił fajne porównanie Blessing 2 do innych modeli gdzie wykazał jak dobre są to słuchawki w swojej cenie

1617043279341.png

 

Chyba jednak ktoś grubo poszalał z tym super fitem Blessów w porównaniu np z MESTami. Mk II nie znam, ale I, na moje uszy, były znacznie wygodniejsze od wypustu Moondropa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ForeseenQuasar napisał:

 

Chyba jednak ktoś grubo poszalał z tym super fitem Blessów w porównaniu np z MESTami. Mk II nie znam, ale I, na moje uszy, były znacznie wygodniejsze od wypustu Moondropa


Kwestia budowy ucha, do mojego pasują idealnie, praktycznie nie czuję ich obecności nawet po 4-5 godzinach, natomiast osobom z małymi kanałami lub nieregularnym kształtem małżowiny radziłbym spróbować przed zakupem, mogą nie pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2021 o 08:27, Inszy napisał:

Mimo że ostatnio czasu mi w dniu brakuje, to posiedziałem trochę z Blessing 2 i choć pierwsze sekundy były pod tytułem "trochę za technicznie i przez to mało ekscytująco", to szybko zmieniłem zdanie.
Nie jest to wcale surowa neutralność, mimo że są zadziwiająco równe. Delikatne podbarwienie skrajów, bardzo czytelna średnica z odpowiednią masą instrumentów, bas sprężysty i chętnie zaskakujący swoją siłą gdy tylko jest potrzebna, góra wyrazista, ale nie jest nachalna. Scena dobrze poukładana i przestrzenna, a po wpięciu pod balans dostaje dodatkowego rozmachu (tu bym zdecydowanie zmieniał kabel na zbalansowany).

Masa szczegółów w muzyce i świetna dynamika, a przy tym zachowana muzykalność.

 

Obok Anew X-One, najlepsze doki w tej cenie jakie słyszałem, a technicznie najlepsze. Plus wykonanie wydaje się pancerne.

Minusy? Raczej nie dla małych uszu, bo kopułki są dość spore (i całkiem ciężkie). No i jak ktoś szuka mocno funowego grania z podbitym basem, to niekoniecznie będzie dobry wybór. Jako allroundery i dla tych, którzy lubią neutralne granie, świetny wybór.

 

 

parę słów porównania do Anew X-One poproszę 😊- zastanawiam się, które by mi bardziej podpasowały dźwiękowo i ergonomicznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zOrg Moondrop Blessing 2 to techniczne potwory w tej cenie. Szybkie, dokładne, wyrównane, ale przy tym nie nudne. Zamiast surowej analizy jest nasycona średnica i sprężysty bas, góra zaakcentowana, ale nie jest przesadnie agresywna. Świetna holografia na dobrze poukładanej scenie.

Anew X-One, to granie bardziej zwiewne, gładsze, mocniej idące w muzykalność, ale ciągle bardzo przejrzyste i dynamiczne. Mniej szczegółowe od Moondropów, ale łagodniejsza góra mniej daje się we znaki przy długich odsłuchach. Scena trochę większa, a holografia trochę słabsza. No i można kombinować z filtrami.

 

Co do ergonomii, to po wymianie tipsów na SpinFity, bardziej wolę Anew (na oryginalnych wypadają mi z ucha), bo mniej mi rozpychają kanał, ze względu na krótszą tulejkę.

X-One mają większe kopułki, Blessingi są cięższe.

 

Czyli w wielkim skrócie: technicznie Moondrop są lepsze, Anew bardziej muzykalne, Blessing 2 są trochę mniejsze, X-One mniej się wpychają do ucha.

 

Które są lepsze, nie potrafię wskazać, bo są na tyle inne, że dla mnie dzielą tron w swoim budżecie.

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Inszy napisał:

@zOrg Moondrop Blessing 2 to techniczne potwory w tej cenie. Szybkie, dokładne, wyrównane, ale przy tym nie nudne. Zamiast surowej analizy jest nasycona średnica i sprężysty bas, góra zaakcentowana, ale nie jest przesadnie agresywna. Świetna holografia na dobrze poukładanej scenie.

Anew X-One, to granie bardziej zwiewne, gładsze, mocniej idące w muzykalność, ale ciągle bardzo przejrzyste i dynamiczne. Mniej szczegółowe od Moondropów, ale łagodniejsza góra mniej daje się we znaki przy długich odsłuchach. Scena trochę większa, a holografia trochę słabsza. No i można kombinować z filtrami.

 

Co do ergonomii, to po wymianie tipsów na SpinFity, bardziej wolę Anew (na oryginalnych wypadają mi z ucha), bo mniej mi rozpychają kanał, ze względu na krótszą tulejkę.

X-One mają większe kopułki, Blessingi są cięższe.

 

Czyli w wielkim skrócie: technicznie Moondrop są lepsze, Anew bardziej muzykalne, Blessing 2 są trochę mniejsze, X-One mniej się wpychają do ucha.

 

Które są lepsze, nie potrafię wskazać, bo są na tyle inne, że dla mnie dzielą tron w swoim budżecie.

Ooo, dziękuję bardzo 👏. Faktycznie i jedne i drugie wyglądają bardzo obiecująco, ale zacznę (i moźe skończę 😁) z Anew w takim razie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak od siebie wklepię, że z powodu braku zainteresowania odkupieniem, sam zainteresowałem się swoimi Kanas pro. Bo zostały i leżą. Spiąłem je z polecanym przez @docentore kabelkiem Faaeal i.. efekt jest ! Spasowało i gra ekstra.. SALK se słucham na tym...😷

A to ten kabelek: https://pl.aliexpress.com/item/4000297658368.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0fsxojfL

Edytowane przez janek patufka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności