Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Moondrop - fanklub


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

Moondrop jest już nieźle kojarzoną marką, a do tego ciężko znaleźć jej nieudany lub słabej jakości produkt. Myślę więc, że firma zasłuc**je na własny fanklub. Tym bardziej, że nowe słuchawki Moondropa prezentują się naprawdę nieźle, szczególnie tańsze Starfield/KXXS (DD), S8 (8 BA) czy Blessing2 (1DD+4BA). Teraz jeszcze budżetowy SSR, który wywodzi się z ciekawych Spaceshipów, a wkrótce słuchawki nauszne.

 

O samej marce i specki produktów dostępne na jej stronie WWW: https://www.moondroplab.com/

 

Warto dodać, że z Moondropem powiązana jest marka SoftEars, która specjalizuje się w high-endowych IEM-ach, a do tego sama zajmuje się tworzeniem przetworników armaturowych (wykorzystywane z tego co wiem w Blassing/Blessing2, A8/S8). W jej ofercie można znaleźć modele: RS10 (10BA za 1900-2100 USD), Cerberus (1DD+4BA+2EST za 1900-2100 USD) oraz ultraciekawy, ale też drogi Turii (1DD z powiększonym magnesem/cewką, który umieszczono "na zewnątrz" przetwornika", cena to 1200-1400 USD). Za część kabli do IEM-ów odpowiada z kolei Lyre Acoustics.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się dopisuję, ja!

 

Spaceship - tak samo tanie, jak przyjemne. Ultra-małe, wygodne i mega wciągające, łagodne granie. Mógłbym w nich zasypiać co noc :)

 

KXXS - Hype już na Kanas Pro był wielki i po następcy oczekiwałem wiele, a w sumie wielkiego jakiegoś szału nie było. Do czasu :) Zmiana kabla robi z nich potwory w swojej cenie. IMO inwestycja w Satin Audio Theia 8wire całkowicie usprawiedliwia taki wydatek, bo KXXSy grają na kompletnie innym poziomie i to tak dobrym w swojej cenie (za zestaw), że nie ma się do czego przyczepić. Zdecydowanie można z tego zrobić daily driver, który będzie mega cieszył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Ja się dopisuję, ja!

 

Spaceship - tak samo tanie, jak przyjemne. Ultra-małe, wygodne i mega wciągające, łagodne granie. Mógłbym w nich zasypiać co noc

 

KXXS - Hype już na Kanas Pro był wielki i po następcy oczekiwałem wiele, a w sumie wielkiego jakiegoś szału nie było. Do czasu  Zmiana kabla robi z nich potwory w swojej cenie. IMO inwestycja w Satin Audio Theia 8wire całkowicie usprawiedliwia taki wydatek, bo KXXSy grają na kompletnie innym poziomie i to tak dobrym w swojej cenie (za zestaw), że nie ma się do czego przyczepić. Zdecydowanie można z tego zrobić daily driver, który będzie mega cieszył.

 

Miałem Kanas Pro, jeszcze zanim się pojawiły w naszej dystrybucji, potem bez wahania zamówiłem u Marka KXXS. I tak, zgadza się, po wymianie kabla i po wpięciu w dobre źródło, te słuchawki grają jak 2, 3x droższe. I nawet w tej kasie nie czuł bym się naciągnięty.

 

Czarne pewnie pominę, bo to to samo co KXXS, hybrydy raczej mnie nie interesują, tym bardziej armatury. Czekam za to na Illumination. Pewnie z pół roku pracy przed nimi, ale niech się nie spieszą. Plotki mówią o 700$.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się dopiszę, póki co tylko budżetowe modele, ale jak się pojawią, to pozostają do końca (mojego, lub ich ;))

- Crescent (2 sztuki) - moje pierwsze Moondropy, uwielbiam je, dlatego mam backup,

- Spaceship - niespotykane, że takie małe gówienko potrafi tak dobrze zagrać,

- SSR - już jadą,

- SSP - jak się pojawią to zakup day one.

- Starfield - czekam aż pojawią się u Marka, ale rozważam iBasso IT00 - tańsze i podobno lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, fajny temat się pojawił 🙂

Nie mam się z czym dopisać, ale przeglądając ofertę Bigmarasa widzę, żę Moondrop ma też pchełki.

Słuchał ktoś ?

 

Właśnie swój żywot kończą ( kabelek przy słuchawce) moje ulubione Sennki MX985 i muszę się pilnie rozejrzeć za zamiennikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, fajny temat się pojawił
Nie mam się z czym dopisać, ale przeglądając ofertę Bigmarasa widzę, żę Moondrop ma też pchełki.
Słuchał ktoś ?
 
Właśnie swój żywot kończą ( kabelek przy słuchawce) moje ulubione Sennki MX985 i muszę się pilnie rozejrzeć za zamiennikiem.

Mam Shiro Yuki - neutralne. W ten cenie to dobry zakup.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, zOrg napisał:


Mam Shiro Yuki - neutralne. W ten cenie to dobry zakup.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Gdybyś miał dać tym pchłom ocenę za ilość basu od 1 do 6 oraz za jego jakość w tej samej skali to wyszłoby...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że powstał w końcu fanklub jednego z najlepszych producentów ChiFi. Napiszę coś od siebie:
- KPE - posiadałem, lubiłem, sprzedałem w ramach standardowej rotacji.
- Blessing2 - posiadam od jakichś 3 tygodni. Bajeczne zrównoważone brzmienie, trochę po jasnej stronie. Dynamiczny sterownik jest bardzo szybki, w życiu nie słyszałem tak szybkiego basu z dynamika, jak z armatury jednak z mocą DD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się póki co przyglądam marce. Miałem kupować KXXS, ale zdecydowałem się na Oxygeny, które wg opisów i recenzji są trochę lepsze, i nie żałuję. Słysząc jak grają, zaczynam nieśmiało spoglądać na S8. Tylko nie bardzo mi się widzi w ciemno tyle wydawać (szczególnie że to jednak BA, a nie DD), więc mam pytanie czy ktoś od nas ma S8? Z chęcią bym posłuchał przed kupnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, all999 napisał:

 

 

 

 

 

Miałem Kanas Pro, jeszcze zanim się pojawiły w naszej dystrybucji, potem bez wahania zamówiłem u Marka KXXS. I tak, zgadza się, po wymianie kabla i po wpięciu w dobre źródło, te słuchawki grają jak 2, 3x droższe. I nawet w tej kasie nie czuł bym się naciągnięty.

 

 

 

Jaki polecasz kabelek do KXXS

 

Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś miał dać tym pchłom ocenę za ilość basu od 1 do 6 oraz za jego jakość w tej samej skali to wyszłoby...?

Ilość hmmm 2,5-3
Jakość około 4


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, all999 napisał:

Ja mam hybrydę od Jimmiego i to gra bardzo dobrze.@Vaiet poleca Satin Audio Theia 8wire. Podobnie cenowo.

Jak ergonomia gra rolę, podobnie jak strona wizualna, to IMO Satin wygrywa bezapelacyjnie ale to tylko i wyłącznie moje zdanie. ;)

 

Satin zbudowany jest jak kabel premium i taki sam feeling daje. Z KXXS zgrywa się tak dobrze, że jak dla mnie usprawiedliwia każdą wydaną na niego złotówkę, a same KXXS bardzo lubią się z hybrydami. Testowałem, na nich jeszcze jedną, ale ta trafiła ostatecznie do Craft Ears Four i tak oto mam dwa kompletne, idealnie jak dla mnie sparowane zestawy :D I jak to razem wygląda ❤️

 

 

12.jpg

5 godzin temu, dweet napisał:

A macie jakieś opinie o S8/A8? Mi Starfieldy nie podeszły - za płaskie i nieco bez wyrazu. Czy S8/A8 to podobna szkoła?

Brzmi jak KXXS na stocku. Płaskie, bez wyrazu, wręcz mdłe i matowe momentami. Zmiana kabla = zmiana o 180 stopni. Żywsze, barwniejsze, więcej emocji, nie mówiąc o technikaliach.

Edytowane przez Vaiet
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności