Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Samsung HD 950 DSD1608 SACD


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio dorwałem w cenie 20zł bardzo fajny odtwarzacz samsunga. Jak na razie tylko wyczyściłem z kurzu i posłuchałem jak odtwarza płyty CD.

To co usłyszałem to muszę napisać że gra to świetnie bardzo rozdzielczo przypomina granie Sabre. Świetny bass scena detaliczna naprawdę jestem pod wrażeniem.

Pomyślałem nad przeróbką tego odtwarzacza nie chodzi tu o zmianę oamp lecz o wykorzystanie wszystkich 8xdac w stereo i teoretycznie jest to bardzo proste.

Ten DSD1608 marnuje się w stereo wykorzystując 2xdac. Następnym razem opiszę jak to zrobić na razie fotki.

 

 

dsd1608.jpg

dsd.jpg

20200617_223042.jpg

20200617_223545_HDR.jpg

20200617_225818_HDR.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak czasu ale trochę teorii na początek

Mamy 8 niezależnych przetworników tzn tak naprawdę  4x gdyż jeden dac to 1 kanał.

PDATA1 to wyjście Vout1 i Vout2 no i już mamy stereo . Podczas odtwarzania płyty pcm stereo jest wykorzystany tylko Vout 1 i Vout2

Zatem jeżeli przerabiamy na odtwarzacz stereo to zwieramy razem Pdata1,2,3,4 i dostajemy na wszystkich wyjściach sygnał stereo nie mamy 5.1

Dalszym ciągu parujemy wyjścia omijając każdy oamp i zostawiając pary stereo wpięte do jednego oampa odpowiadającego za wyjście stereo.

CDN

 

cover.jpg

dsd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt wstrzymany potrzebny dawca na pierwszy raz jak znajdę to zacznę się bawić. Pozdrawiam.

Ten Samsung za ładnie gra trochę szkoda go na przeróbki.

 

Edytowane przez pua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ten samsung 950 jest rewelacyjny gram na przemian z cambridge audio cd 200 .Przejrzystość i holografia na korzyść 950 . W cd 200 też jest dobrze ale to już jednak nie burbrrown. Mam płytkę z hd 745 myślę o kanapce dsd 1608 x2 na barana. i mamy x2 dac. chyba że zrobię project łączenia mechanicznego daców

CAMBRIDGE MAS SUPER WOKALE I ŚREDNICE

20200808_193959.jpg

Edytowane przez pua
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem metodę z braku dawcy zrobię to na jedynym posiadanym modelu już w głowie wszystko mam ułożone cała koncepcja przeróbki . Nie będzie na barana x2 a na jednym samo stereo i wykorzystam 4 dac na kanał wyjście tam gzie jest stereo tylko na jeden oamp seryjny metodą mostkowania muszę jeszcze nagrać płytę z lewym i prawym kanałem ,przygotować słuchawkę z cienkim pinem do podglądu z wyjść dsd1608. Jak nie wyjdzie to sprzedamy na części za grosze w wersji stereo.😄ale wcześniej będzie załamka😌

Ps Mutowanie sygnału ominąć można przed każdym kondensatorem innych wyjść trzeba brać sygnał bezpośrednio z nóżek. Zostanie mutowanie stereo .

cover.jpg

Edytowane przez pua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności