Skocz do zawartości

Zniknięcie sprzętu a Locator by Audio-Technica


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

Drogie Koleżanki & Koledzy,

 

Przez pewien czas posiadałem słuchawki Audio-Technica ATH-DSR50BT, wiem wiem, to żaden hi-end, ale do relaksacyjnego słuchania muzy w sam raz.

W trakcie przeprowadzki gdzieś mi się zawieruszyły, kręcili się też obcy ludzie w tzw. międzyczasie.

Jednakże przypomniałem sobie, że miałem je sparowane z apką Audio-Technica Connect, która ma również "ficzera" LOCATOR.

 

Jakie było moje zdziwienie kiedy dzisiaj odpaliłem sobie tą apkę, i mapa google'a tam zainstalowana (?) bardzo precyzyjnie wskazała moje miejsce oraz teoretycznie lokalizację słuchawek :) Tj. parę ulic dalej (jakieś 3 kilometry od mojego mieszkania).

 

No i pojawiło się u mnie lamerskie pytanie - czy ta apka rzeczywiście może tak dokładnie wskazać miejsce gdzie się znajdują? 

 

Ktoś ma jakieś doświadczenie z dokładnością działania tego lokalizatora?

 

Jest to dla mnie o tyle ważne, że skoro jest szansa odzyskać słuchafony w ten sposób, to byłoby to bardzo przydatne - wszystko wskazuje, że ktoś mi je "delikatnie zawinął", a ja we wszystkich tych kartonach, nie zdążyłem się odpowiednio szybko zorientować, że ich nie mam :(

 

Czy można to wykorzystać jako wskazówkę dl policmajstrów?

 

Edytowane przez Baele
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej zasadzie działa ten locator? Słuchawki mają GPS i pokazują aktualną lokalizację czy to po prostu zapamiętane miejsce gdzie ostatni raz były połączone przez bluetooth z Twoim telefonem? Jeśli mają gps to masz aktualne miejsce z dokładnośią do bodaj 20metrów, a jak nie to masz historyczne położenie z przed tygodnia/miesiąca/roku. 

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Spawn napisał:

Na jakiej zasadzie działa ten locator? Słuchawki mają GPS i pokazują aktualną lokalizację czy to po prostu zapamiętane miejsce gdzie ostatni raz były połączone przez bluetooth z Twoim telefonem? Jeśli mają gps to masz aktualne miejsce z dokładnośią do bodaj 20metrów, a jak nie to masz historyczne położenie z przed tygodnia/miesiąca/roku. 

 

No właśnie tego nie wiem :(

2 godziny temu, majkel napisał:

Ja bym zaczął od kontaktu z osobami spod adresu, gdzie są te słuchawki. Oczywiście nie na zasadzie "oddawać słuchawki, złodzieje!". Jak nie masz danych kontaktowych, to wizyta osobista.

 

Z dokładnością do bloku mieszkalnego :(

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jaworrr napisał:

Wywieś może ogłoszenie na klatce. Może ktoś się przestraszy albo ruszy go sumienie. Albo zrestartuje słuchawki :) 

 

Też jakaś opcja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ludzie piszą o AT Connect, aplikacja wymaga dostępu do lokalizacji, więc całkiem możliwe, że korzysta z GPS, a nie tylko samego BT.

Ewentualnie napisz do supportu powinni wiedzieć więcej: support@audio-technica.co.jp

 

Skoro wskazuje miejsce 3km oddalone od Ciebie i nigdy tam nie byłeś to raczej sugerowałoby wskazanie GPSa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, maciej3 napisał:

Z tego co ludzie piszą o AT Connect, aplikacja wymaga dostępu do lokalizacji, więc całkiem możliwe, że korzysta z GPS, a nie tylko samego BT.

Ewentualnie napisz do supportu powinni wiedzieć więcej: support@audio-technica.co.jp

 

Skoro wskazuje miejsce 3km oddalone od Ciebie i nigdy tam nie byłeś to raczej sugerowałoby wskazanie GPSa.

 

 

Thx :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mają gps

lokalizacja na podstawie bt i logowania ze sparowanym urządzeniem, które ma gps, dokładność do 10m

 

jak to kradzież - sprawa dla policji

 

ogłoszenie sprawi raczej, że złodziej je prędzej zniszczy i wyrzuci niż odda

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności