Skocz do zawartości

Test Oriolus 1795


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Oriolus 1795 vs FiiO BTR5 vs EarStudio ES100

 

Oriolus 1795 to adapter bezprzewodowy naszpikowany funkcjami. Posiada przetwornik PCM1795, wyjście 4,4 mm, USB typu C, NFC, ładowanie indukcyjne i obsługuje szereg kodeków w ramach interfejsu Bluetooth 5.0. Jak wypada na tle EarStudio ES100 i FiiO BTR5?


Ostatnimi czasy na rynku przybywa adapterów Bluetooth, co mnie cieszy. Dzięki temu brak wyjścia 3,5 mm w smartfonie przestaje być problemem, a uważam też, że smartfon z adapterem Bluetooth to mocna alternatywa dla niezależnego odtwarzacza muzyki. Oriolus postanowił podnieść poprzeczkę – model 1795 ma działać świetnie przez Bluetooth, ale też służyć jako DAC USB. Nie brakuje mu obsługi kodeków aptX, aptX LL, aptX HD czy LDAC, a urządzenie posiada też moduł NFC i obsługuje ładowanie bezprzewodowe 5 W, co jest novum w sprzęcie tego typu. Oriolus chwali się też, że na pokładzie jest dodatkowy DAC Asahi Kasei AK4125VF, który odpowiada za upsampling muzyki do 24 bit/192 kHz w trybie Bluetooth. W górę poszła też cena – Oriolus 1795 kosztuje 999 zł, jest zatem znacznie droższy od FiiO BTR5 (549 zł) czy Radsone ES100 MK2 (399 zł). Czy brzmienie i możliwości modelu 1795 usprawiedliwiają jego cenę?

 

https://kropka.audio/test/wzmacniacze/oriolus-1795-recenzja/

 

12a-1.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 6 miesięcy temu...

Jak najbardziej. Co prawda nie słuchałem nigdy dłużej nic z półki powyżej 2k, ale ostatnio miałem okazję porównać z ifi xdsd i czasem ciężko było odróżnić. Tym bardziej, że są na podobnych kostkach.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię. Chcę wymienić na coś Sabaja, który za tę kasę gra z Senkami świetnie, ale z telefonu bateria z nim schodzi w moment. A skoro mogę mieć bt, to w ogóle bajka, jak nie muszę podłączać sprzętu bezpośrednio pod telefon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, neonlight napisał:

Łeh.. to d..., czegoś grającego ciepło i analogowo potrzebujesz, nie było tematu. ;)

Moje są modowane :) ciepełko to u nich nie problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@neonlightjak daję głośniej, niż normalnie słucham, to faktycznie wyższa średnica zaczyna się wybijać. A tak, to jest naprawdę fajnie - ciepło, pełne granie, góra tyci zgaszona, szeroko i głęboko :) jedynie niski bas nie ten, ale niski mi wibruje jak trzeba tylko w zamkniętych. A jakby z oriolusem było za dużo, to odklejam bass reflexy (mam zaklejone po 3 z każdej strony) i wszystko wraca do normy ;)

Edytowane przez Play
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności