Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Stanąłem przed trudnym wyborem: potrzebuję pilnie DACa do SP200. Musi to być AKM, mieć pilota, wyjście XLR i opcję zarówno pre i czystego daca.

Zawęziłem wybór do 3 modeli:

- SMSL M300 - slyszalem go już, podoba mi się jego brzmienie, nie podoba wygląd i kompletnie nie ma jak postawić ze wzmacniaczem

- SMSL M200 - już go gdzieś nawet w Europie można dostać. Robi wrażenie ciut lepszego m300 i pasuje ładnie wyglądem do sp200. Pytanie, czy to rzeczywiście to samo brzmienie?

- Topping D70 - tu cena jest wyższa, ale sprzęt ma świetne opinie. Ale z kolei powstaje pytanie czy warto dopłacać?

 

Jeżeli macie jakieś doświadczenia z tymi sprzętami albo inne ciekawe pomysły - chętnie posłucham ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dweet u mnie D70 współpracuje z Drop + THX AAA 789 i właśnie na D7200 sprawdzają się najlepiej ze wszystkich nauszników które mam. Jednak jedna "uwaga" - korzystam z najniższego gaina na SE co daje 0.33x (-10db), potencjometr maksymalnie na godzinie 10, na D70 preamp wyłączony. sp200 ma w low gain +6db, może być konieczność obniżenia głośności preampem w D70.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@macio232

 

Mi natomiast D7200 i Ether flow najlepiej grają na toppingu dx7 pro. Niestety z focalami i grado jest strasznie słabo, więc głównie na te dwa szukam czegoś, co przytnie nieco za duży hałas na górze i wygładzi ogólnie dźwięk. m300 + sp200 (xlr) to jak na razie najlepszy setup dla focal elex, a dx3 pro + sp200 dla grado. Teraz jak to połączyć? ;)

Edytowane przez dweet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dweet SMSL i Topping ma dystrybutora i sklepy w Warszawie (Sienna, Działdowska). Obydwa wypożyczają sprzęty, więc dźwoń, sprawdzaj. Ale zazwyczaj klocki tej samej firmy najlepiej się dopełniają, nawet gdy droższy klocek w jakimś aspekcie będzie bił tańszego konkurenta. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dweet 

Powiem szczerze, że jestem naprawdę ciekaw czy Ether Flow zagrają przynajmniej na połowę swoich możliwości przy sp200 czy dx7 pro. 

Nie słyszałem ani jednego, ani drugiego, ale myślę, że będą one mocnym ograniczeniem dla potencjału EF. Obym się mylił!

 

Edytowane przez Cain1916
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cain1916 napisał:

@dweet zPowiem szczerze, że jestem naprawdę ciekaw czy Ether Flow zagrają przynajmniej na połowę swoich możliwości przy sp200 czy dx7 pro. 

Nie słyszałem ani jednego, ani drugiego, ale myślę, że będą one mocnym ograniczeniem dla potencjału EF. Obym się mylił!

W sumie czemu nie? SP200 ma mocy, że hej. Dobry dac i powinno śmigać. Z dx7 pro na high gain gra fajnie, choć trochę "w spokojnej oddali", ale czytałem, że one tak raczej mają i jak słuchałem na AVS podłączone pod jakiś stacjonarny duży kloc grały podobnie.
A w ogóle to co by do nich pasowało Twoim zdaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dweet

Z tą ilością mocy to bym nie przesadzał (raptem 2x3W przy 32 ohm)

Jednak w przypadku EF nie chodzi o ilość, a o jakość amplifikacji.

Najlepszy tor, na którym ich słuchałem to Mano Ultra+ Audio-gd Master-7+ Bryston BHA-1.

W tym zestawie wyrywa z kapci. Na WYWIRES Platinum warto również zwrócić uwagę przy doborze kabla.

 

 

Edytowane przez Cain1916
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Cain1916 napisał:

@dweet

Z tą ilością mocy to bym nie przesadzał (raptem 2x3W przy 32 ohm)

Jednak w przypadku EF nie chodzi o ilość, a o jakość amplifikacji.

Najlepszy tor, na którym ich słuchałem to Mano Ultra+ Audio-gd Master-7+ Bryston BHA-1.

W tym zestawie wyrywa z kapci. Na WYWIRES Platinum warto również zwrócić uwagę przy doborze kabla.

 

 

Tylko taki setup to prawie 20k :D

No zobaczymy, wg ASR z kapci wyrywa też Topping A90, a i cena przystępniejsza.

Poza tym co rozumiesz poprzez "jakość"? Da się to jakoś zmierzyć (poza ceną)?

Poza tym Bryston ma 2W ;)

 

Edytowane przez dweet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dweet

Jakość audio to pojęcie względne także nie będę go tutaj definiował. Spytałeś co mi do nich pasuje to wyraziłem swoje subiektywne zdanie.

Ponadto uważasz, że elektronika za 20 tys. to jakoś przesadnie dużo skoro same Flow kosztują 7-8?

Bryston ma 2W? Ciekawe, bo ja wiem, że ma 6!

Poza tym na ASR wpadli w przesadny zachwyt nad tymi Toppingami. 

Padają tam stwierdzenia, że są lepsze niż Niimbus US4+, Metrum Pavane i Aqua La Scala. Lecą tam na grubo widać🤣

Edytowane przez Cain1916
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Cain1916 napisał:

@dweet

Jakość audio to pojęcie względne także nie będę go tutaj definiował. Spytałeś co mi do nich pasuje to wyraziłem swoje subiektywne zdanie.

Ponadto uważasz, że elektronika za 20 tys. to jakoś przesadnie dużo skoro same Flow kosztują 7-8?

Bryston ma 2W? Ciekawe, bo ja wiem, że ma 6!

Poza tym na ASR wpadli w przesadny zachwyt nad tymi Toppingami. 

Padają tam stwierdzenia, że są lepsze niż Niimbus US4+, Metrum Pavane i Aqua La Scala. Lecą tam na grubo widać🤣

Oparłem się na tym, co tu piszo:

https://www.innerfidelity.com/content/bryston-bha-1-fully-balanced-headphone-amplifier

http://www.enjoythemusic.com/magazine/equipment/0514/bryston_bha_1_review.htm

Co do kwoty, to prostu wolałbym dokupić lepsze słuchawki za te nawet 10k :)

Spoko, dzięki za opinie! Może kiedyś będzie mi dane przesłuchać takiego zestawu i przekonam się, że faktycznie warto zacząć zbierać kasę. Póki co muszę zostać przy ziemi i szukać czegoś w swoim pułapie cenowym.

Edytowane przez dweet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Cain1916 napisał:

@dweet

I słuchawki za 10k podłączył byś do Sp200 czy A90?

Dziwna logika szczerze powiem.

Jakbym miał ograniczony budżet to tak - wydałbym więcej na słuchawki :)

Po prostu w nich mogę więcej usłyszeć, niż torze.

A z tym ASR to nie jest tak, że oni się opierają tylko na pomiarach, a nie subiektywnych wrażeniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dweet Nie napisałeś jeszcze, z czego sygnał i czy musisz mieć wszystkie najnowsze bajery typu DSD. Bo może warto rozejrzeć się za czymś starszym, używanym. 

A czemu xlr? SP200 ma, zdaje się, "udawany" balans. Na biurku przy xlr potrzebujesz więcej miejsca.

ps. M300 teraz tanio, 1049 - https://mp3store.pl/wzmacniacze-dac/dac/smsl/2019030414704172827/2019098000005/smsl-m300-black

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Rotgut napisał:

@dweet Nie napisałeś jeszcze, z czego sygnał i czy musisz mieć wszystkie najnowsze bajery typu DSD. Bo może warto rozejrzeć się za czymś starszym, używanym. 

A czemu xlr? SP200 ma, zdaje się, "udawany" balans. Na biurku przy xlr potrzebujesz więcej miejsca.

ps. M300 teraz tanio, 1049 - https://mp3store.pl/wzmacniacze-dac/dac/smsl/2019030414704172827/2019098000005/smsl-m300-black

 

Sygnał z lapka po usb, głównie Qobuz, trochę flaców. Czasem podłączam też Dapa po coaxialu. Dsd niepotrzebne. Xlr bo kable mam i szkoda by było nie skorzystać :)

Wiem, M300 mi dobrze brzmi, ale form factor przemawia za m200 i, może, toppingiem.

A co ze starszych polecasz? Cieplejszych, gładkich w brzmieniu, z wyraźnym basem.

Edytowane przez dweet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, dweet napisał:

A co ze starszych polecasz? Cieplejszych, gładkich w brzmieniu, z wyraźnym basem.

 

Polecałbym spróbować hegla HD20. Brzmieniowo powinien pasować. https://audio.com.pl/testy/stereo/przetworniki-c-a/1268-hegel-hd20

Ale ma słabe usb, musiałbyś zainwestować jeszcze w przejściówkę usb/spdif. Jakby cię ciekawość nosiła, to się odezwij na priva, jakoś sie dogadamy w kwestii odsłuchu. ;)

btw, czy M300 ma pilota i regulowany poziom sygnału wyjściowego?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Rotgut napisał:

 

Aha, ale wersja MK2, której jeszcze u nas nie ma, bo na pewno nie tak, której dałem link z mp3store.

Jest, sprawdzałem już tę wersję z mp3store

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że to jest jednak to: https://mp3store.pl/wzmacniacze-dac/dac/smsl/2019030414704172827/2019098000005/smsl-m300-black
EAN się zgadza z tym, który zamówiłem, a tamten miał pilota i osobne wejście zasilające, więc mk2. Zadzwoń/napisz dopytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakiej cenie w takim razie są te daki? Jak na stronie?

W jakiej cenie w takim razie są te daki? Jak na stronie?

A zmiksowały się odpowiedzi. Zadzwonię, może też posłucham, bo to ciekawa opcja jednak. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności