Skocz do zawartości

Jak głośno słuchasz muzykę w słuchawkach?


espe0

Jak głośno słuchasz muzykę w słuchawkach? (ulubiona głośność)  

110 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak głośno słuchasz muzykę w słuchawkach? (ulubiona głośność)

    • Głośno (odpowiednik koncertu rockowego)
    • Umiarkowanie głośno (odpowiednik grania na skrzypcach w zamkniętym pomieszczeniu)
    • Normalnie (odpowiednik spokojnego dialogu z kimś)
    • Cicho (trzeba nasłuchiwać w celu wychwycenia szczegółów)
    • Bardzo cicho (słychać że coś gra, ale musi być naprawdę cicho)


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Ja słucham muzyki na SHANLINGu M6 i słuchawkach ME700 przy wzmocnieniu ustawionym na niskie (wtedy bas jest lepiej kontrolowany), głośność zwykle ustawiłem na 35, ale nie przekraczam 40. Czy to dużo? Wspomnę, że używam aplikacji Neutron.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka







Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 17.01.2021 o 10:49, jacmiszcz92 napisał:

Na codzień 100% windows/odtwarzacz i 30% na aune S6. Filmy 40%, a do odsłuchu koncertów 50-60% aune. Na skopanych nagraniach (rzadko) nawet do 80%

Tak czytam co napisałeś i wydaje mi się strasznie głośno.

D30 mam 30% w Windows, na ampie nie dojdę do 50%. 

Ale to zapewne zależy jeszcze od sprzętu i sterowników. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było za czasów HD650 i Aune S6 (sterowniki 2.23).

 

Obecnie z HiFiMAN HE-1000se z Burson Conductor 3X Performance słucham na co dzień na 15-30 z Tidala, niektóre koncerty lub chwilowo 50-60, najbardziej skopane nagrania 70-90 na low gain.

 

Oczywiście wszystkie przeszkadzacze takie jak normalizacja mam wyłączone. WASAPI exclusive event gdzie tylko możliwe.

 

W windows głośność powinna być najlepiej 100%, chociaż to upierdliwe bez pilota do wzmacniacza

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja mam Cloudy Alpha+Ifi zen dac obecnie, to potencjometr mam na maxa, high gain odpalony, w Windowsie na maxa, odtwarzacz muzyki na maxa, w apo equalizerze mam głośność podbitą na maxa i jest dla mnie za cicho. Dla mnie tak "w miarę głośno" to jest w samochodzie jak mam 130db ponad, wszystko poniżej to za cicho. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Chciałbym ożywić temat . Doszedłem do wniosku że do tej pory za głośno słuchałem muzyki na słuchawkach , od wczoraj się ograniczam do średniej głośności i wydaje się być lepiej . Do tej pory słuchałem bardzo głośno basy były super ale góra i wyższa średnica potrafiły mocno drażnić , wiem że na planarach trzeba słuchać głośniej żeby oddały wszystko posiadam ( LCD-3 , Ether Flow ) też na takich modelach słuchacie średnio głośno cicho ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też słucham bardzo głośno, dlatego mam problem ze znalezieniem słuchawek, które nie krzyczą górą. LCD-3 nie słuchałem, ale w Ether'ach nie odczuwałem agresji, poza tym tam są w zestawie filtry, które skutecznie regulują brzmienie, więc przy odpowiednim ich doborze, nie powinno być problemu z ostrością, a jak nadal występuje, to torem trzeba to skorygować, np. Denafrips Ares II z trybem NOS ładnie "obcina" górne pasmo. 

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.05.2021 o 18:19, Szczurov napisał:

Grado Sr60+IFI Zen dac

 

IMG-20210530-181710136.jpg

O, u mnie podobnie: AKG K530LTD + SMSL sAp-II - zaraz na początku skali, ale bez "wyciszacza" iFi Audio Ear Buddy. Z nim jest tak ok. godz. 10:00. Po części dlatego tak cicho, bo słucham obok śpiącej żony - dlatego potrzebuję słuchawek zamkniętych. Z drugiej strony - nie lubię słuchać za głośno. Może z zamkniętymi jednak będę słuchać trochę głośniej...

A tak w ogóle - SR60 to chyba bardzo skuteczne słuchawki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham bardzo dużo metalu podziemnego , więc kupa źle zrealizowanych nagrań i bardzo głośno potrafi być jazgot , ogólnie mam tendencje na słuchawkach do bardzo głośnego słuchania . Więc od dzisiaj próbuje średnich poziomów głośności choć przez tydzień jak na razie jest dobrze , może człowiek nie miał racji i SQ i szczegóły będą lepsze przy cichszym słuchaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, blackromek napisał:

.. może człowiek nie miał racji i SQ i szczegóły będą lepsze przy cichszym słuchaniu

Z czasem słuch się przyzwyczai i właśnie tak będzie, natomiast u mnie to odpada, bo bez dobrego j..nięcia muzyka mi nie dodaje energii, a to jest dla mnie bardzo ważne. ;) 

 

Na próbę włóż listek papieru toaletowego, docięty na wymiar otworu w padzie, u mnie się to dobrze sprawdza, kiedy słuchawki ostrzą. ;)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, blackromek napisał:

Słucham bardzo dużo metalu podziemnego , więc kupa źle zrealizowanych nagrań i bardzo głośno potrafi być jazgot , ogólnie mam tendencje na słuchawkach do bardzo głośnego słuchania . Więc od dzisiaj próbuje średnich poziomów głośności choć przez tydzień jak na razie jest dobrze , może człowiek nie miał racji i SQ i szczegóły będą lepsze przy cichszym słuchaniu

Mi się dobrze słuchało takiej muzyki na Astellach BJ przy średnim poziomie głośności, mocno wybaczały złym realizacjom. 

Edytowane przez espe0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności