Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jak głośno słuchasz muzykę w słuchawkach?


espe0

Jak głośno słuchasz muzykę w słuchawkach? (ulubiona głośność)  

110 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak głośno słuchasz muzykę w słuchawkach? (ulubiona głośność)

    • Głośno (odpowiednik koncertu rockowego)
    • Umiarkowanie głośno (odpowiednik grania na skrzypcach w zamkniętym pomieszczeniu)
    • Normalnie (odpowiednik spokojnego dialogu z kimś)
    • Cicho (trzeba nasłuchiwać w celu wychwycenia szczegółów)
    • Bardzo cicho (słychać że coś gra, ale musi być naprawdę cicho)


Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Rotgut napisał:

 

Ja właśnie nimi się sugerowałem, tzn. wydaje mi się, że słucham głośniej niż słyszę rozmowę, więc zaznaczyłem umiarkowanie głośno. Z drugiej strony nigdy nie słyszałem skrzypiec w zamkniętym pomieszczeniu, za to na co dzień gitarę akustyczną i to jest trochę głośniejsze. :) A z trzeciej strony, jak byłem na AVS i zakładem słuchawki to po poprzednim odsłuc**jącym musiałem sporo ściszać, więc uznaję, że słucham ciszej niż większość. Chyba że akurat na AVS przychodzą tacy, którzy tak lubią. ;)

No właśnie średnio obiektywne są te kryteria. Rozmowa z odległości kilkudziesięciu cm to powiedzmy 40 dB, skrzypce przy tej samej odległości, czyli z grubsza to co słyszy skrzypek, to około 100 dB przy fff. Tyle samo daje z siebie młot pneumatyczny.😄Rożnica 60 dB, czyli dużo, a u nas to dwie sąsiednie stopnie skali. Ostatnio żona coś gorzej słyszy, więc zapytałem czy nie słucha przypadkiem za głośno. No coś ty...

Sprawdziłem - chyba chciała mnie zabić.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości napiszę,że czasami sobie sprawdzałem decybelomierzem ile wskazuje.

Dokładnie nie da się sprawdzić na słuchawkach, ale pokazywał między 50 - 70 dB.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rotgut oczywiście może tak być jak napisałeś, chociaż z drugiej strony nie należy wykluczyć nagranych cicho albumów, których słuchał poprzednik. 

 

Możemy założyć hipotetycznie, że słuchałem albumu Emmy Johnson, English fantasy..., a szczególnie ten utwór i gałkę potencjometru mocno w prawo:

https://tidal.com/track/62359503

 

Jak przyszłaby po mnie inna osoba, która włączyłaby po mnie album Prince'a, Originals https://tidal.com/album/110361100... byłaby zatrwożona, jak głośno słucham muzyki ;)

 

Z tego względu najbardziej obiektywne byłoby spotkanie się i wówczas na tym samym sprzęcie, albumach określenie tego, jak daleko każdy z nas musi ustawić gałkę wzmacniacza, aby słuchać komfortowo na danych słuchawkach.

 

@mrbudyn sprawdziłem też głośność decybelomierzem i u mnie wskazuje od ok. 50 - ok.77db (przy symfonice na stacjonarce zapewne górna granica może być trochę wyższa, ale wolę nie sprawdzać;)). 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rotgut rozumiem i dziekuję za przedstawienie sytuacji. edit: Na żadnym AVS nie byłem, wyobrażałem to sobie trochę inaczej. W takim przypadku rzeczywiście można stwierdzić, że ktoś inny słucha zdecydowanie głośniej od nas.

Edytowane przez Tytus1988
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, adamos80 napisał:

Na xduoo ta-10 z K712 dojezdzam do 90-91, w skali do 95, wiec raczej lubię glosno:), ale to głównie rock, metal. 

😵
Ja na TA-20 chyba nigdy nie dobiłem do 60 😦 I też dużo metalu...

Edytowane przez Inszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkiego metalu z wykopem słucham głośno - nie da sie inaczej.Wolniejszej, spokojniejszej muzyki, innych gatunków słucham normalnie.Na kablu smoka w połaczeniu z M6 mam ustawioną ciągle skale 35-45 przy dobrych realizacjach.Oczywiście jak włącze badziewny TIDAL gdzie 80% to remastery to musze ściszyć do ok 20-25.

Ale metal przeważnie głośno, ale tak głośno że jeszcze nie ma mowy o przesterach czy zlewaniu sie wszystkiego w jedną srakę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Xduoo Ta20 słucham pomiędzy 40 a 50, natomiast na Ibasso 160, korzystając z połączenia zbalansowanego, między 40 a 45.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podłączyłem akg K612, to prawie skali zabrakło, dziwne bo z pamięci to na słabszym aune T1 kiedyś mi grały w sumie podobnie. Może to kwestia słabych plików (spotify), braku gainu albo człowiek powoli głuchnie od tego łomotu:). Za to podłączony do innego daca po RCA przez line-in sam wzmak gra trochę głośniej, mocniej ale to tylko 6-7 kresek mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kogo ? Czego? - dopełniacz powinien być użyty w tytule tematu.

 

Głośność zależy od modelu, a też i od tła.

Te podstawowe miały być na próbownię pod piec basowy, żebym się słyszał.

Tam zawsze za głośno.

Przy okazji całkiem są przyjemne i wygodne, a jak dla mnie - uniwersalne.

W dniu 15.06.2020 o 16:49, mrbudyn napisał:

 sprawdzałem decybelomierzem

 

 nie da się sprawdzić na słuchawkach, ale pokazywał między 50 - 70 dB.

 

Tyle to w dzień u mnie - samo tło. To poziom bliskiej rozmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, xetras napisał:

 

Tyle to w dzień u mnie - samo tło. To poziom bliskiej rozmowy.

To się nazywa bezpieczne słuchanie. Nie każdy może słuchać głośniej ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

U mnie z biegiem lat średni poziom znacznie się zmniejszył. Dla porównania kiedyś musiałem mieć mocny wzmacniacz który potrafił mi wysterować słuchawki aż do bólu głowy.. Teraz w zupełności wystarcza mi głośność wyjścia w przeciętnym telefonie czy laptopie gdzie mam jeszcze zapas.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A czy u Was też zachodzi takie zjawisko "dzwonienia" w uszach po sesji słuchawkowej? Uprzedzam sugestie - słucham cicho. Nie dzieje się to za każdym razem. Czy może być to powiązane z ogólnym zmęczeniem?
Mam lekki ubytek słuchu w wysokich częstotliwościach, ale dobrze po 40 to się podobno zdarza

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Barbartek napisał:

A czy u Was też zachodzi takie zjawisko "dzwonienia" w uszach po sesji słuchawkowej?

 

Po słuchawkach nigdy. Po koncercie po którym czuje że mam przytkane uszy bo było zdecydowanie za głośno to i owszem.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kiedyś kilkukrotnie się zdarzyło, ale dzień po głośniejszym odsłuchu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Andromeda z AK sr25 3.5mm   150 max 

zakres dzienny 30-50

na spacerach itp 40-55

wieczór noc 15-30

 

 

Edytowane przez Melancholik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności