Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jak głośno słuchasz muzykę w słuchawkach?


espe0

Jak głośno słuchasz muzykę w słuchawkach? (ulubiona głośność)  

110 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak głośno słuchasz muzykę w słuchawkach? (ulubiona głośność)

    • Głośno (odpowiednik koncertu rockowego)
    • Umiarkowanie głośno (odpowiednik grania na skrzypcach w zamkniętym pomieszczeniu)
    • Normalnie (odpowiednik spokojnego dialogu z kimś)
    • Cicho (trzeba nasłuchiwać w celu wychwycenia szczegółów)
    • Bardzo cicho (słychać że coś gra, ale musi być naprawdę cicho)


Rekomendowane odpowiedzi

Przeważnie wybieram taką głośność, która odpowiada dźwiękowi instrumentu w odległości kilkudziesięciu centymetrów (w przypadku solówek), a w przypadku większych składów - zależy od pierwszego planu i dynamiki całości. Jednak zawsze w granicach rozsądku, aby nie uszkodzić przetwornika, a przede wszystkim własnego słuchu :) Jeśli słucham dłużej, to głośność stopniowo zmniejszam do poziomu nawet cicho-normalnie, w zależności od nagrania, nastroju, pory dnia.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na AK SR25 i moich PS1000 (3,5 mm) zazwyczaj coś koło 105-110. Grado SR80e są wyraźnie skuteczniejsze i wystarczy im koło 95-100. Nie mam i nigdy nie miałem żadnych dokanałówek, więc nie mogę porównać jak to jest w ich przypadku. Nie wydaje mi się żebym słuchał przesadnie głośno, ale że głównie słucham kawałków rockowych, więc poczucie rytmu i wykopu jest tutaj naturalnie uzależnione od odpowiedniej głośności i po cichu to tak nie bardzo jest sens🙂.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, herovego napisał:

Ja na AK SR25 i moich PS1000 (3,5 mm) zazwyczaj coś koło 105-110. Grado SR80e są wyraźnie skuteczniejsze i wystarczy im koło 95-100. Nie mam i nigdy nie miałem żadnych dokanałówek, więc nie mogę porównać jak to jest w ich przypadku. Nie wydaje mi się żebym słuchał przesadnie głośno, ale że głównie słucham kawałków rockowych, więc poczucie rytmu i wykopu jest tutaj naturalnie uzależnione od odpowiedniej głośności i po cichu to tak nie bardzo jest sens🙂.   

Głośno, bardzo.

SR25 z HE400i > 50-70, DT990E 32ohm > 50-70. Normalnie  50 - 55.

Balans HE400i > 35-50.

 

Edytowane przez mrbudyn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie liczę, bo mam  nadwrażliwość słuchową, ale wpiszę :

to co dla Was jest normalnie to dla mnie jest za głośno.

Nie wiem więc co mam w tej ankiecie oflagować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, paratykus napisał:

Ja się nie liczę, bo mam  nadwrażliwość słuchową, ale wpiszę :

to co dla Was jest normalnie to dla mnie jest za głośno.

Nie wiem więc co mam w tej ankiecie oflagować ?

Przecież są pozycje poniżej "normy" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, espe0 napisał:

Przecież są pozycje poniżej "normy" :)

Nie rozumiemy się 😉

Jak mam akurat "nadwyżkę słuchalności" to mnie drażni "cicho", a przy "bardzo  cicho" to ja i tak słyszę wszystkie detale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paratykus zaznaczyłbym "bardzo cicho", chociaż jest to subiektywnie cichsze od tego, co odbierają za takowe pozostali użytkownicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej lekko głośno, bo czuję, że wtedy duży przetwornik planarny ma najlepszy performance. W Oppo PM-3 umiarkowanie wystarczyło. W dokanałówkach na mieście umiarkowanie-cicho, żeby słyszeć co się dzieje też wokół dla bezpieczeństwa własnego ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, paratykus napisał:

Nie rozumiemy się 😉

Jak mam akurat "nadwyżkę słuchalności" to mnie drażni "cicho", a przy "bardzo  cicho" to ja i tak słyszę wszystkie detale.

Tak z ciekawości. To jaki zakres słyszysz, czy wychodzisz poza skalę 20-20000Hz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Tytus1988 napisał:

Przeważnie wybieram taką głośność, która odpowiada dźwiękowi instrumentu w odległości kilkudziesięciu centymetrów (w przypadku solówek), a w przypadku większych składów - zależy od pierwszego planu i dynamiki całości. Jednak zawsze w granicach rozsądku, aby nie uszkodzić przetwornika, a przede wszystkim własnego słuchu :) Jeśli słucham dłużej, to głośność stopniowo zmniejszam do poziomu nawet cicho-normalnie, w zależności od nagrania, nastroju, pory dnia.

Planarów nie można za cicho słuchać bo się nie wydobędzie z nich tej całej "poezji". Ogólnie to też zależy u mnie od nastroju za dnia zgiełk i plątanina w codziennym dniu trzeba czasem zagłuszyć zew. świat aby usłyszeć swoje myśli. Ogólnie w domu to normalnie , po kielichu to tak bardziej głośniej. Zależne też jaką muzykę się słucha. ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagłosowałem na cicho, ale niestety nie mam żadnych punktów odniesienia poza jednym - da się głośniej. Fajnie jakby użytkownicy podawali przykłady konkretnych sprzętów - słuchawki+odtwarzacz+gain+głośność. Mogłoby się okazać, że słucham jednak głośno. W sumie jestem bardzo ciekaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bendezar napisał:

Zagłosowałem na cicho, ale niestety nie mam żadnych punktów odniesienia poza jednym - da się głośniej. Fajnie jakby użytkownicy podawali przykłady konkretnych sprzętów - słuchawki+odtwarzacz+gain+głośność. Mogłoby się okazać, że słucham jednak głośno. W sumie jestem bardzo ciekaw.

Przecież w nawiasach są obiektywne odnośniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, espe0 napisał:

Przecież w nawiasach są obiektywne odnośniki.

No właśnie subiektywne. Tam gdzie ja się wytężam, żeby wychwycić szczegóły to paratykus błaga, żeby ściszyć. Z drugiej strony jak patrzę na niektóre urządzenia prezentowane na zdjęciach przez użytkowników to zastanawiam się, jakie słuchawki ktoś podłączał, żeby zawędrować tak daleko na skali.

Edytowane przez bendezar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marco-polo zgadzam się, że planary najlepiej wypadają przy wysokich poziomach głośności, gdy moc sygnału jest nieskrępowana🎶🔥🎶🔥🎶Też lubię czasami przez dłuższą chwilę tak posłuchać muzyki na finalach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, adamos80 napisał:

Na xduoo ta-10 z K712 dojezdzam do 90-91, w skali do 95, wiec raczej lubię glosno:), ale to głównie rock, metal. 

A ja nawet na sony a45 podpinając 600 omowce słucham, uśredniając (i chyba zawyżając), na 90/120 i dlatego oddałem głos na cicho. 

 

Jestem gdzieś pomiędzy cicho/normalnie, nie muszę szukać szczegółów, ale podejrzewam, że bliżej mi do cicho. Na głośnikach ryram głośnej, tak mi się wydaje - chyba że, słucham w bardzo bliskim polu wtedy można powiedzieć, że podobnie jak na słuchawkach.

Edytowane przez bob2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, espe0 napisał:

Przecież w nawiasach są obiektywne odnośniki.

 

Ja właśnie nimi się sugerowałem, tzn. wydaje mi się, że słucham głośniej niż słyszę rozmowę, więc zaznaczyłem umiarkowanie głośno. Z drugiej strony nigdy nie słyszałem skrzypiec w zamkniętym pomieszczeniu, za to na co dzień gitarę akustyczną i to jest trochę głośniejsze. :) A z trzeciej strony, jak byłem na AVS i zakładem słuchawki to po poprzednim odsłuc**jącym musiałem sporo ściszać, więc uznaję, że słucham ciszej niż większość. Chyba że akurat na AVS przychodzą tacy, którzy tak lubią. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności