Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Dac/wzmak do 1000 zł pod słuchawki, (mile widziane rca)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

znowu potrzebuje waszej pomocy kochani użytkownicy forum. Sytuacja jest dramatyczna :) 

 

Miałem przeprowadzkę i duży sprzęt stacjonarny (Denon 1500R i kolumny) zostały w domu rodzinnym. Nie mam miejsca na takie gabaryty obecnie i trzeba się ratować słuchawkami. To nie jest problem "coś" kupić. Problemem dla mnie jest mój specyficzny gust w brzmieniu. Kupiłem już dawno temu Aim sc808, bardzo fajna to karta ale skusiłem się na duże modyfikacje swego czasu i brzmienie poszło daleko nie w tym kierunku, który lubię. Stała się do bólu detaliczna, analityczna, zasypująca detalami w górnych rejestrach i dominująca w tym zakresie. Udało mi się ostatnio to złagodzić i było całkiem przyjemnie z opa2111kp + AD825 ale stoliki mam już tak zmęczone, że ledwo się te opki trzymają i zaczęły pojawiać się jakieś trzaski. Ogółem karta zmęczona życiem. Poleciliście mi też dap Colorfly c10 i był to strzał w 10. Brzmienie bardzo w mój gust ale nie nacieszyłem się nim zbyt długo bo był wypadek z wodą. Dap się wykąpał i przestał działać. Były też DT150 pod aima ale miałem problemy z sealem przez co źle odbierałem te słuchawki i znalazły innego właściciela, którego bardzo cieszą.

 

Chcę wyjść z tematu kart dźwiękowych i wolałbym coś zgrabnego na biurko pod słuchawki głównie, (aktualnie zakupiłem HD330). Brzmienie lubię muzykalne, gładkie, z solidną podstawą basową, słodką średnicą i wycofaną gładką górą. Mnie bardzo męczą górne rejestry. Jak jest analitycznie, detalicznie, ostro to nie mogę słuchać. Nawet w samochodzie mam dużą korekcję na minus "treble". Ciemna strona mocy ale w wydaniu bez tego efektu koca czy zamulenia. 

 

Co możecie mi polecić do 1000 zł? Jakby się udało troszkę taniej to byłoby miło :)

 

Osobiście znalazłem takie sprzęty jak:

1. iFi Audio Zen DAC

2. NuForce uDAC-3

 

Pozdrawiam,

Patryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, LuQi napisał:

Ja go miałem jakiś czas temu, co prawda w pierwszej wersji (bez LDAC), ale jasnym i analitycznym bym go w życiu nie nazwał. 

Gdzieś tak po prostu przeczytałem ale w tym wszystkim było też brzmienie danych słuchawek.

 

Czy byłbyś mi wstanie opisać w kilku słowach jak odbierałeś brzmienie tego dac'a? Ogólnie widzę pozytywne opinie na forach.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem go dość dawno i ciężko o jakiś obszerny opis, ale na pewno to co zapadło mi w pamięć to to, że nie modyfikował sygnatury słuchawek jakie się do niego podłączyło. Oferował fajne, dobrej jakości wyważone brzmienie w tej klasie cenowej. 
 

Myślę, że warto spróbować posłuchać go przed zakupem i przekonać się samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz czas i cierpliwość to napisali o Topping DX3Pro  240 stron:

 

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-and-measurements-of-topping-dx3pro-dac-and-headphone-amp.4967/

 

 A tutaj recenzja po naszemu:

 

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2019/08/dacwzmacniacz-suchawkowy-topping-dx3-pro.html

 

Kiedyś wyczytałem, że pierwsze parte wymagały dopracowania technicznego ze strony producenta.

Potem było już chyba lepiej - nniej niezadowolonych.

Edytowane przez Broda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również wyczytałem, że były jakieś problemy z słyszalnym klikaniem ale ponoć wypuścili drugą rewizję i problemu nie ma.  Można ją rozpoznać po dwóch naklejkach na topie obudowy oraz Ldac.

 

W każdym razie dziękuję za pomoc. Tym razem w ciemno nie kupuje i faktycznie wybiorę się ze słuchawkami do sklepu żeby posłuchać trochę tego, trochę tamtego :D opinie o sprzęcie są bardzo zachęcające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności